Öğrenmenin Yaşı Yoktur İle İlgili Kompozisyon

0

Öğrenmenin Yaşı Yoktur ile ilgili yazılmış yazı / kompozisyon. Öğrenmenin Yaşı Yoktur ne anlama gelir? hakkında kompozisyon örneği.

Öğrenmenin Yaşı Yoktur

Hayata gözümüzü açtığımız ilk andan itibaren beynimiz kayıt tutmaya başlar. Dünya ile ilgili her şeyi, önce çevremizi gözleyerek, sonra da sorarak öğreniriz. Daha sonra ise öğrendiklerimizin ölçüldüğü, nota çevrildiği okul dönemi başlar. En az 12 yıl süren okul döneminden sonra ise nihayet öğrendiklerimiz birileri tarafından ölçülmemeye, değerlendirilmemeye başlar. Peki artık öğrenmek işi sona ermiş midir? Tabi ki hayır.

Advertisement

İster sınavlarla sınansın, ister sınanmasın hayatın kendisi bilgi denizidir. Son nefesimize kadar öğrenerek bitiremeyeceğimiz kadar çok bilgiden oluşan bir deniz. Her daim keşfedecek yeni bir şeylerin olduğu bir dünyada yaşamaktayız ve bu durum aslında oldukça eğlencelidir. Bu nimetlerin farkında olanlar her yaşta yeni bir şeyler öğrenebileceklerini, hatta bu bilgileri kimi zaman kendilerinden daha genç olanlardan alabileceklerinin bilirler. Kitaplar, üniversiteler, kurslar ve internetin yanı sıra, hayatta edinilen tecrübe ve insanların hikayeleri de bilgi kaynaklarıdır.

Artık benden geçti diyenlere inat, ruhumuzu ve beynimizi canlı tutmak için bir insan olarak yaradılışımızda olan öğrenmeye karşı koymamalıyız. Böylelikle her daim, daha bilgili ve dopdolu bir insan olmayı her yaşta hedef bilmeliyiz.

Advertisement


Leave A Reply