Öğretmen İle İlgili Kompozisyon

1
Advertisement

Canımız bir tanemiz öğretmenlerimiz ile ilgili olarak yazılmış öğretmen konulu yazı / kompozisyon.

Öğretmen İle İlgili Kompozisyon

Öğretmen ve Öğretmenliğin Önemi

Öğretmenler bir topluma ışık tutan topluma yön veren yegane insanlardır. Bizleri hayata bağlayan ama daha da önemlisi bizleri hayata hazırlayan kişilerdir öğretmenler ve boşu boşuna öğretmenlik mesleği kutsaldır da denilmemiştir.

Ülkemizde Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk‘ün izinden gidecek ve her zaman bilimin ve aklın ışığını tercih edip onu takip edecek bireyler yetiştirme görevi öğretmenlerin omuzları üzerindedir. Öğretmen görmemiş çocuk ışık ve su almamış bir çiçek gibidir. O çiçeğin boy vermesi büyümesi için ve en sonunda da renkli mis kokulu bir çiçek verebilmesi için mutlaka ona yön veren eğitim veren bir öğretmene ihtiyaç bulunmaktadır.

Öğretmenlik zor da bir meslektir. Sadece büyük kentlerde ulaşımın ve konforun olduğu yerlerde değil aynı zamanda çetin ve ulaşımı zor bölgelerde de öğretmenler vardır. Hatta dünya üzerindeki coğrafyaları incelediğimizde en yoğun savaşların ve yıkımların yapıldığı bölgelerde bile insanlara umut ışığı olabilmek adına görev yapan öğretmenlerin sayısı az değildir. Hatta bu öğretmenlerin büyük bir kısmı her hangi bir maddi çıkar beklemeyen gönüllü öğretmenlerdir. Bu tarz öğretmenler tarihin yazmadığı isimsiz kahramanlardandır.

Advertisement

Öğretmen bir dünyadadır öğretmen bir cennettir. Onu değerlendirmesini bilen öğrenci ise o cennetin bir meleği olur. Öğretmensiz bir dünya olur ancak öğretmensiz bir medeniyet bir bilim asla ama asla olamaz. İnsanların bilgi birikimlerini diğer nesillere aktarabilmesinin yegane yolu eğitim öğretimdir işte bu işi yapan kişilerde bizlerin canım öğretmenleridir.


1 Yorum

Leave A Reply