Öğretmenler Günü Kompozisyonu (Kısa)

2
Advertisement

Öğretmenler günü sebebi ile yazılmış öğretmenler, eğitim ve öğretim hakkında yazılmış kısa bir öğretmenler günü yazı / kompozisyon.

Öğretmenler günü kutlanılan özel günler arasında belki de en kıymetli olanlarından biridir. Çünkü etrafımızda gördüğümüz ve tabii ki kendimizin de dahil olduğu çevremizde ki herkesin sevdiği saydığı ve ya bazen ürktüğü ama her zaman sevdiği bir çok öğretmeni mutlaka olmuştur.

Öğretmenler Günü Kompozisyon (Kısa)

Bu dünyada en kıymetli şey öğretmek ve öğrenmektir. İnsanlığın gelişimi her zaman bilginin paylaşımı sayesinde gerçekleştirmiştir. Eski Yunan’dan beri kurulan okullarda her zaman öğretmenler her daim kendi öğrencilerini yetiştirmişler ve bu öğrenciler yeni düşünce akımlarının yepyeni bilim dallarının doğmasını sağlamıştır. Bilgi bir çığ gibi büyürken bu çığın büyümesini sadece ama sadece öğretmenler gerçekleştirmeyi başarmışlardır.

Tarihi her zaman öğretmenler yazmıştır. Eğitim sistemi açık, özgür düşünceye uygun olmayan yerlerde dahi yani cehenneme gibi yerlerde dahi cenneti yaratabilecek tek güç öğretmenlerdir. Öğretmenler insanlık için önemlidir. Bu sebeple öğretmenler gününde özellikle şimdi emekliye ayrılmış eski öğretmenleri bulup bir el öpmeyi çok görmemeliyiz.

Advertisement

BU YAZI NKFU.COM İÇİN YAZDIRILMIŞTIR, KOPYALAYIP YAYINLAYANLAR İLE İLGİLİ HUKUKİ İŞLEM YAPILIR.


2 yorum

Leave A Reply