Okul Hayatı İle İlgili Kompozisyon

0

Okul hayatı, okumanın, okulun ve eğitimin önemi konulu kompozisyon örneği. Okul hayatı hakkında kompozisyon.

Okul İle ilgili sözler

Advertisement

Okulla Başlayan Hayatımız

Erken çocukluk dönemi bitip de artık yaşadığımız dünyanın üzerimizde daha fazla merak uyandırdığı bir dönemde okul hayatımız başlar. Ailemizin her gün farkında olmadan yaptığı okuma yazma gibi beceriler okula henüz başlamamış çocuklar için olağanüstüdür. Milyonlarca dünyayı içinde bulunduran kitaplar ancak bir başkası bizim için okursa ulaşılabilir olmaktadır.

Okul işte de tam da bu zamanında hayatımıza girer. Öğretmenimiz, arkadaşlarımız ve içinde ilginç pek çok bilgi barındıran kitaplar artık dünyamızda yerini almıştır. İlk olarak okuma yazmayı öğrenerek başlarız bu uzun maratona. Bilgi dağarcığımıza ekleyeceğimiz herşey öğretmenlerimizle birlikte kitaplardan aktarılacaktır. Okul dünyaya daha geniş, daha anlaşılır bir pencereden bakmamızı sağlayacaktır. Üstelik bunu yaşıtlarımızla birlikte eğlenceli bir ortamda yapma fırsatı sunar.

Advertisement

İlköğretim, ortaöğretim, lise derken artık daha donanımlı ve bilinçli bireyler oluruz. Meslek seçimini yaptığımız üniversite döneminde düzenli ve istekli çalışmaların meyvelerini toplayarak araştırmacı ve bilgi sahibi bireyler halini alırız. Sosyalleşme ve bilinçlenmede okulun önemi her çocuk için hayatın ilk yıllarında sunulmaya başlanan bir fırsattır. İşte bizi daha okuma yazma bilmediğimiz dönemden başarılı bir birey hale getirme potansiyeline sahip okul hayatımızın değerini bilmeli ve mümkün olan her imkanında yararlanmalıyız.

***Bu yazı nkfu.com için özel yazdırılmıştır. Kopyalanması, link verilse dahi başka bir web sitesi ya da elektronik mecra üzerinde yayınlanması yasaktır


Leave A Reply