Okul İle İlgili Kompozisyon

0

Okul, okumak, eğitim ve okulun önemini anlatan kompozisyon, yazı. Okul hakkında kompozisyon örneği.

Okul İle İlgili Kompozisyon

Advertisement

Her yıl eylül ayında sevinçli, enerjik çocuklar ve gençler, ellerinde kitaplar, kalplerinde yeni yılın heyecanı ile okul yollarını doldurur. Yeni eğitim yılının başlamasıyla hayatı tanıdıkları, gelişip, şekillendikleri yuvaya geri dönmüşlerdir.

Okul ailemizden aldığımız temel hayat bilgilerinden sonra, okuma, yazma ve yaşadığımız dünya ile ilgili bilgileri almaya gittiğimiz, arkadaşlar edinip, sosyalleştiğimiz, hayata karıştığımız yerdir. Öğretmenler ve kitaplarla orada tanışırız. Çevremizde akan hayatın işleyişini, dönen yerküreyi, tarihimizi, dünyadaki binlerce neden ve nasılın cevabını ve daha nice gerçeği okulda öğreniriz. Üstelik bu deneyimi arkadaşlarımızla paylaşırız. Hep birlikte öğrenmenin, tartışmanın, incelemenin keyfini yaşarız.

Okul daha çocuk yaşta hayatımıza girer ve okul hayatı gençlik yıllarının da büyük bir bölümünü kaplar. Hayatın en değerli bunca yılını kaplayan bu dönem, bizi geleceğe hazırlayan en önemli fırsattır. Okul sıralarında öğrenilen her bilginin gerekliliği ancak bunları gerçek hayatla ilişkilendirdiğimiz müddetçe geçerlidir. Sade bilgi kullanılmadıktan sonra bir anlam ifade etmez. Bu sebepten bilgiyi kullanma yeteneği geliştirmek önemlidir. İşte bu noktada eğitimin önemi ortaya çıkar.

Okumak sadece sınavlarla geçen bir dönem olarak algılanmamalıdır. Hayata olan bakış açımızın da değişip geliştiği sürece, okullar amacına ulaşmış olacaktır. Böyle yetişen nesiller gerçek başarıya ulaşabilirler.

Advertisement

BU YAZI NKFU.COM İÇİN YAZDIRILMIŞTIR, KOPYALAYIP YAYINLAYANLAR İLE İLGİLİ HUKUKİ İŞLEM YAPILIR.


Yorum yapılmamış

 1. Gizem yağmur on

  Çok güzel anlatmıssımız okul sevgisini. Çok güzel… diğer ko,posizyonlardan en çok bunu sevdim.. çok tesekkur ederim

 2. abdullah tektaş on

  Okul bir insanın gelişmesini sağlar insan ne kadar kendini geliştirirse Vatanına ve milletine o kadar hayırlı olur ve okulu da o kadar sever

  Okulu sevmek keşişinden kişisine değişir, eğer dersi ne kadar seviyorsanız o kadar mutlu gelirsiniz okula ama eğer ne dersi, ne okulu nede öğretmenlerinizi sevmiyorsanız okuldan o kadar nefret edersiniz. Bir insan kendi geleceği için okur ve kendine bir hedef koyar o eğer koydu hedefi kendinde benimsemişse o hedefine ulaşmak için elinden geleni yapar. Ama küçücük olsa bile benimsememişse o koyduğu hedef onun için bir hiçtir ve hayatta hep kaybeder.

  Yani diyeceğim şu okulu ne kadar severseniz ve bağlı olursanız o kadar başarılı olursunuz.

  BUDA BENDEN OLSUN 🙂

  • Bu sitede yer alan hiç bir kompozisyon birebir kopyalanıp öğretmene teslim edilesin diye yok. Sadece örnek olarak konulmuştur.

Leave A Reply