Okul Öncesi ve İlkokullar İçin Yeşilay Haftası Boyama Etkinlikleri Boyama Sayfaları

0

Okul öncesi ve birinci sınıflar için Yeşilay Haftası boyama etkinlikleri. Yeşilay ile ilgili boyama sayfalarının ilkokul ve okul öncesi çocuklara faydaları nelerdir?

Yeşilay Haftası Boyama Sayfası Etkinliklerinin Çocuklara Faydaları

Yeşilay Haftası, çocuklara sigara, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı maddeler hakkında farkındalık kazandırmak ve onları bu kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için düzenlenen bir etkinliktir. Bu hafta boyunca yapılan etkinliklerin içerisinde yer alan boyama sayfaları da çocuklara birçok fayda sağlayabilir. İşte Yeşilay Haftası boyama sayfalarının çocuklara sağlayabileceği faydalar:

Dikkat ve konsantrasyon becerilerinin gelişmesi: Boyama sayfaları, çocukların dikkat ve konsantrasyon becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Çocuklar, boyama sayfalarını renklendirirken detaylara odaklanmak ve işlerini tamamlamak için konsantre olmak zorundadırlar.

Sanatsal becerilerin gelişmesi: Boyama sayfaları, çocukların sanatsal becerilerinin gelişmesine de yardımcı olur. Renk seçimi, boyama tekniği ve farklı boyama materyalleri kullanma gibi faktörler, çocukların sanatsal becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunur.

Stres azaltma: Boyama, çocukların stres azaltmalarına da yardımcı olabilir. Boyama sayfaları, çocukların zihinlerini boşaltmalarına, rahatlamalarına ve zihinlerini sakinleştirmelerine yardımcı olabilir.

Bağımlılık konusunda farkındalık yaratma: Yeşilay Haftası boyama sayfaları, çocukların bağımlılık konusunda farkındalık kazanmalarına yardımcı olabilir. Bu sayfalar, çocukların sigara, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı maddelerin ne kadar tehlikeli olduğunu anlamalarına ve bu maddelerden uzak durmaları gerektiğine dair bir farkındalık yaratabilir.

Eğlenceli bir etkinlik: Son olarak, boyama sayfaları, çocuklar için eğlenceli bir etkinlik olabilir. Bu sayfalar, çocukların hayal güçlerini kullanmalarına, yaratıcılıklarını geliştirmelerine ve eğlenirken öğrenmelerine yardımcı olabilir.

Tüm bu faydaların yanı sıra, Yeşilay Haftası boyama sayfaları, çocukların bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalık kazanmalarına, kendilerini korumalarına ve sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine yardımcı olabilir.

Yeşilay ve Yeşilay Haftası İle İlgili Boyama Sayfaları

1. Sigaraya Hayır Boyama Sayfası

Yeşilay İle İlgili Boyama Sayfaları

Sigara, içki ve uyuşturucu maddeler sağlığımızı olduğu gibi, aile ve toplum hayatımızı bozarak büyük zararlar verir. Yeşilay Derneği bu zararlı alışkanlıklardan kurtulmayı ve yakalanmamayı sağlamak amacıyla 5 mart 1920 tarihinde kurulmuştur.

2. İçkiye Hayır Boyama Sayfası

Yeşilay İle İlgili Boyama Sayfaları

3. Kalp Sağlığına Sigaranın Zararı Boyama Sayfası
İçki Sigara ve Uyuşturucuların Topluma Zararları:

1- İçki, sigara ve uyuşturucu kullananların aile hayatları bozulur.
2- İş hayatını da düzenli olarak sürdüremediği için zamanla işinden olur.
3- Diğer insanlar arasında daime küçük düşer, dostlarını kaybeder.
4- Zamanla suç işleyerek hapishaneye düşerler.
5- Bu kötü alışkanlık maddeleri para ile alındığı için maddi kayıplara neden olur. Giderek daha çok paraya ihtiyaç olacağından, başka kötü alışkanlıklara sebep olur. Toplum bu gibi kimseleri daima dışlar.

Yeşilay İle İlgili Boyama Sayfaları

İçki, sigara, uyuşturucu bağımlılığı gibi zararlı alışkanlıklardan kurtulmak mümkündür. Uyuşturucu maddelerin yapımı, satımı, kullanılması, taşınması, bulundurulması yasaktır.

4. Alkol Hızı, Hız Sürati, Sürat Ölümü Getirir!

Yeşilay İle İlgili Boyama Sayfaları

Yeşilay bütün bu kötü alışkanlıklardan bizleri korumak için uğraş verir. Bu konuda yayınlar yapar, afişler hazırlar.

5. Ben Kendimi Kaybetmem yazılı alkolik boyama sayfası

Yeşilay İle İlgili Boyama Sayfaları

Yeşilay Haftası boyunca öğrendiklerimizi yaşam boyu uygulayalım. Kötülüklerin başı olan içki, sigara ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan uzak duralım.

6. Aklı başında şoför içki içmez boyama sayfası

Yeşilay Haftası Boyama Sayfaları

“Alkol”
1. Bira, şarap vb. sıvıların veya pancar, patates nişastasının şekere dönüştürülmesi sonucu ortaya çıkan glikoz çözeltilerin mayalaşmış özlerinin damıtılmasıyla elde edilen, kokulu, uçucu, yanıcı, renksiz sıvı, ispirto, etanol, etil alkol
2. Her türlü alkollü içki
“Nefesleri alkol kokan bu kimseler pis paçavralar giyinmişlerdi.” – P. Safa

7. Merakla Başlatır, Bağımlılık Yaratır Boyama Sayfası

Yeşilay Haftası Boyama Sayfaları

 • “alkol duvarını aşmak ”
  çok sarhoş olmak
 • “alkolmetre ”
  Alkolölçer
 • “alkolölçer ”
  1. Sıvılardaki alkol oranını ölçmeye yarayan cihaz, alkolmetre
  2. İçilen alkol miktarını ölçmeye yarayan araç, alkolmetre
 • “asit alkol ”
  Aynı anda asit ve alkol gruplarını içeren bileşikler
 • “etil alkol”
  Alkol
8. Sigaraya Hayır Boyama Sayfası

Yeşilay Haftası Boyama Sayfaları

9. Uyuşturucuya Hayır Boyama Sayfası

Yeşilay Haftası Boyama Sayfaları

10. Sigara Yasağı Boyama Sayfası

Yeşilay Haftası Boyama Sayfaları


Leave A Reply