Optik ve Akustik Mühendisliği Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0

Optik ve Akustik Mühendisliği taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Optik ve Akustik Mühendisliği olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Optik ve Akustik Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Optik ve Akustik Mühendisliği bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Optik ve Akustik Mühendisliği okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Optik ve Akustik Mühendisliği taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Optik ve Akustik Mühendisliği hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Gaziantep Üniversitesi (Gaziantep) (Devlet) – Optik ve Akustik Mühendisliği (Örgün İng.) – SAY – 21 – Dolmadı
  • Gaziantep Üniversitesi (Devlet Üniversitesi) – Optik ve Akustik Mühendisliği (İngilizce) (KKTC Uyruklu) – SAY – 1 – Yer.Olmadı

Optik ve Akustik Mühendisliği

70%
70%
Awesome

Optik mühendisi, fiziğin temel konularından olan optikten yararlanır ve tıptan otomotive kadar geniş bir alanda çalışır. Disiplinlerarası mühendislik alanlarından olan optik mühendisliği, ışığın dahil olduğu her alanda çalışabilir. Matematik, fizik, geometri gibi alanlarda bilgi sahibi olması gereken optik mühendisleri; kamu kurumları, kamu iştirakleri ve özel sektör alanında çalışabilir.

  • İş İmkanları
    7
  • Kazanma Zorluğu
    7

Leave A Reply