Oruç (İftar) Duası, Oruç Tutanlar İçin İftar Sofrasında Okunacak Dualar

0

12İftarda oruç tutanların okumaları için dualar. Oruç tutanlar, iftar sofraları için dualar, iftar vaktinde okunacak dualara örnekler.

Oruç Duası

Ramazan ayı boyunca tutulan oruç münasebiti ile iftar sofralarında oruç için dua edilmesi sünnettir. Aşağıda Türkçe özellikle iftar vakti kullanabileceğiniz dualar yer almaktadır.

“İftar Duası ( Oruç Duası)”

Kainatın tek efendisi yüce Allah’ım! Bu Ramazan ayında da orucumu senin için tuttum, senin rızkın ile orucumu açtım. Sana oruç zamanı tevekkül ettim. Yüce Rabbim seni hamd ile tesbih ederim. Allah’ın orucumu sen kabul et. Şüphesiz ki sen hem işiten hem de bilensin.

Amin…

“Oruç Duası”

Yüce Rabbim, senin için senin rızan için orucumu tuttum. Sana güvendim ve sana inandım. Senin bize vermiş olduğun rızk ile orucumu açtım. Sağlık ve afiyet ile vermiş olduğun nimetlere hamdederim. Rızkı bol bağışlaması bol Rabbim. beni, ailemi, sevdiklerimi, ulusumu ve tüm inananları koru Yarabbim. Bizlerin yaşama sevincini hiç yok etme Allah’ım. Bu hayatta yaşanacak her zorluğun senden geleceğini biliriz, bizleri her türlü zorluğa dayanacak kadar kuvvetli ve iman dolu müminlerden eyle. Senin gücünün herşeye yettiğini bilerek sana sığınarak orucumu açarım. Sen kabul eyle Yarabbim…

Amin…

“Oruç Duası”

Her şeye gücü yeten kainatın yaratıcısı Allah’ım. Şimdi senin rızan ile orucumu açıyorum. Tuttuğumuz oruçları kabul eyle Yarabbim. Nerde derdi olan, sıkıntısı olan var ise sen onlara yardım et Allah’ım. Paylaşmanın yaşamamıızın ana sebebi olmasını, imanın sadece kendimiz için değil aynı zamanda toplumumuz içinde faydalı bir unsur haline gelip gücümüz yettiğince fakirin fukarının, öksüzün, yetimin, darda kalanın, yaşlının, biçarenin ve zorda kalan tüm kullarına dermen eyle Yarabbim. Senin gücünün sınırı yoktur. Sen Ol dersin olur. Sana açtığımız kalbimizi sevgi ile ve iman ile doldur Yarabbim. Orucumuzu sen kabul eyle Yarabbim. Ölmüşlerimize cehennem azabı yaşatma Allah’ım.

Amin…

“Oruç Duası”

Allah’ım! On bir ayın sultanı, Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indiği mübarek ay olan ve oruç tutarak sana daha yakın olmaya çalıştığımız bu günlerimizi hayırlara vesile kıl. Senin sınırı olmayan ve insan aklının alamayacağına gücüne sığınır her şeyin senden geldiğini bilip her şeye göğüs germeyi biliriz. Bu tuttuğumuz oruçların senin yüce katında kabul olması için dualarımızı ve orucumuzu kabul eyle Yarabbi.

Amin…


Leave A Reply