data-full-width-responsive="true">

Oto Boya ve Karoseri (2 Yıllık) Bölümü Taban Puanları 2020

0

Oto Boya ve Karoseri (2 Yıllık) taban puanları. 2019 – 2020 yerleştirme sonuçlarına göre Oto Boya ve Karoseri (2 Yıllık) olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2020 Oto Boya ve Karoseri (2 Yıllık)Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Oto Boya ve Karoseri (2 Yıllık) bölümüne ait olan taban puanları alfabetik olarak doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Oto Boya ve Karoseri (2 Yıllık) okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Oto Boya ve Karoseri

<

2019 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Oto Boya ve Karoseri (2 Yıllık) taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Oto Boya ve Karoseri (2 Yıllık) hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Meslek – Yüksekokul Adı / Bölümü / Kont. / Taban Puanı

EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) / Ege Meslek Yüksekokulu / Oto Boya ve Karoseri / 20 / 221,55123

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ / Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu / Oto Boya ve Karoseri / 30 / 210,34985

SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ / Arifiye Meslek Yüksekokulu / Oto Boya ve Karoseri / 20 / 195,15349

Oto Boya ve Karoseri Mezunları Ne İş Yapar? Nerede Çalışır? Videosu:

Oto Boya ve Karoseri

80%
80%

Motorlu kara taşıtları üzerinde izolasyon ve koruyucu ürün işlemlerini, boya öncesi yüzey hazırlama, bazkat ve sonkat boya işlemlerini, sac aksam ve şasi üzerinde meydana gelen vuruk, çarpma, devrilme sonucu olan hasarları giderme, gövde üzerinde onarım, parça değiştirme ve parçaların birbiri ile uyumuna ilişkin işlemleri yapabilme, şasi örme, iskelet çatma, iskeleti sacla kaplama, aksesuar montajını yapma bilgi ve becerisine sahip kişidir.

  • İş İmkanları
    8
  • Kazanma Zorluğu
    8
  • Kullanıcı Oyları (0 Oy Verilmiştir)
    0Bir Yorum Yazmak İster misiniz?