Oynadıkları Karakter Çok Çirkin Ancak Kendileri Güzel Oyuncular

0

Bu oyuncular kesinlikle oynadıkları karakterlere benzemiyor. Makyajın güzelleştirdiği gibi çirkinleştirebildiği de bir gerçek.

Hollywood, özellikle ana karakter ile oyuncu kadrosunun geri kalanı arasında bir kontrast oluşturmak için filmlere çirkin ve huysuz karakterleri dahil etmeyi sever. Ama makyaj çıktığında bu rolleri oynayan aktrislerin oldukça güzel olduğunu görüyorsunuz. Çekici olmayan karakterlerinin arkasındaki bu güzelliklerden bazılarına bir göz atalım.

Naomi Grossman – Pepper

Naomi Grossman - Pepper

Naomi Grossman – Pepper

Amerikan Korku Hikayesi televizyon dizisindeki Pepper rolüyle tanınan Naomi, bu rol için saçını kazıttı. Bu, diğer şovlarda ve filmlerde yer almış olmasına rağmen, Pepper en önemli rolüydü.

Taryn Manning – Tiffany Doggett

Taryn Manning - Tiffany Doggett

Taryn Manning – Tiffany Doggett

Tarryn, Orange Is The New Black’de Tiffany Doggett rolünü oynuyor. Kendisine gururla cahil diyen batı Pennsylvania’dan bir kadını oynuyor. İlk sezonda karakterinin bazı çürük dişleri vardı ve hatta bazıları eksikti.

America Ferrera – Betty Suarez

America Ferrera - Betty Suarez

Betty Suarez’in Ugly Betty dizisindeki rolü, America’nın kariyerinde büyük bir atılım oldu. Karakteri, asi saçları olan, gözlük takan, diş teli takan ve eksantrik kıyafetler giyen hırslı bir genç kadındı. Gösterinin sonuna doğru bir makyaj yaptı ve daha çok gerçek benliğine benziyordu.

Bette Midler – Winifred Sanderson

Bette Midler - Winifred Sanderson

Bette Midler – Winifred Sanderson

1993’te Bette Midler, Disney filmi Hocus Pocus’da en ikonik rollerinden birini oynadı. Sanderson kardeşlerin baş cadısı olan Winifred Sanderson’ı canlandırdı. O ve cadı kız kardeşleri idam edildi ve filmde hayata döndürüldü.

Meryl Streep – Cadı

Meryl Streep - Cadı

Meryl Streep – Cadı

Meryl Streep, 2014 yılında vizyona giren Into The Woods filminde The Witch’i (Cadı) canlandırdı. Bu efsanevi aktris, korkutucu bir cadı rolü oynadığı için rolüne bakması gerekiyordu. Saç ve makyaj o kadar iyi iş çıkardı ki tanınmaz hale geldi.

Charlize Theron – Aileen Wournos

Charlize Theron - Aileen Wournos

Charlize Theron – Aileen Wournos

Kariyerinin zirvesinde Charlize, Monster filminde Aileen Wournos rolünü üstlendi. Aileen olarak performansı, sinema tarihinin en büyük performanslarından biri olarak görüldü. Bir seri katilin rolünü canlandırdı.

Anne Hathaway – Mia Thermopolis

The Princess Diaries’de Anne’in karakteri Mia Thermopolis, baştan yaratmaya ciddi şekilde ihtiyaç duyan inek bir kızdı. 2012 yılında, Les Miserables’ın (Sefiller) film uyarlaması Fantine rolü için çok kilo vermek zorunda kaldı.

Gwendoline Christie – Brienne of Tarth

Gwendoline Christie - Brienne of Tarth

Gwendoline Christie – Brienne of Tarth

Gwendoline, destansı Game Of Thrones dizisinde sağlam ve korkusuz bir kadın şövalye olan Brienne of Tarth rolünü oynuyor. Güçlü bir dövüşçü olarak tasvir ediliyor. Süslü giysiler ve güzel şeylerle ilgilenmiyor, bunun yerine zırhını giyiyor ve kılıç kullanıyor.

Delphine Chanéac – Dren

Delphine Chanéac - Dren

Delphine Chanéac – Dren

Delphine, Splice filminde Dren rolünü üstlenmek için en iyi makyaj sanatçılarının yardımıyla büyük bir dönüşüm geçirmek zorunda kaldı. Kanada bilim kurgu filmi, Frankenstein’ın canavarı hakkında bir başka uyarıcı öyküdür.

Tilda Swinton – Madam D.

Tilda Swinton - Madam D.

Tilda Swinton – Madam D.

Tilda yine geri döndü! Bu kez kendini Wes Anderson filmi The Grand Budapest Hotel’de Madame D. adında zengin bir yaşlı kadına dönüştürür. İşte Swinton’un gerçekten bir bukalemun olduğuna dair kanıt.

Elizabeth Banks – Effie Trinket

Elizabeth Banks – Effie Trinket

Elizabeth Banks – Effie Trinket

Elizabeth Banks, Açlık Oyunları film serisinde Effie Trinket oynamak için tam bir dönüşüm gerçekleştiriyor. Effie, çılgın ve tuhaf kıyafetlerinin yanı sıra çılgın renkli saçları ve makyajıyla tanınır. Gerçek hayatta, Banks güzel bir sarışın görünüme sahip.


Leave A Reply