Özlem Mesajları

0

En güzel, en duygulu ve de en içten özlem mesajlarının yer aldığı sayfamız. Özlem duyanların kullanabileceği özlem mesajları.

Özlem Mesajları

Advertisement

Hasretim rengine siyah mı desem agarmak bilmiyor sonsuz geceler ya gülerdim ya ölürdüm görsem ömrümden uzansa sensiz geceler.

Sesine mevsimlerin egildigi, gözlerine baharın agladıgı, aglar gibi gülmeni, dokunuslar gülecek gibi duran yüzünü özledim.

Var mı daha agır yük zamanı cekmek kadar, yasama sebebimsin ekmek kadar su kadar, ayrılıgın, özlemin hepsinin ayrı bir hazzı var, seni özlemekte güzel sevmek kadar.

Ansızın bir duygu körüklenirse yüreginde, aklına takılırsa uzaklar ve bir de kulakların cınlarsa amansız, bil ki bir yerlerde özlenmissindir.

Advertisement

Usandım yesermemis umutsuz bahceyi beklemekten, usandım, tarla kusunun sesinden usandım bu yürekten kendimden usandım durup durup seni özlemekten.

Ilık bir rüzgâr esti buradan, nereden estigini bilemedim nereye gidiyorsun dedim özlenen her yere dedi aklıma sen geldin cünkü özlenen sendin.

Kaybetme korkusu taa icimdeyken, bekle diyorsun, dönecegim bir gün. Beden beklemesine bekliyor ama yürek kan aglıyor sensiz gecen her gün.

Uzakta olman hic bir seyi degistirmez güneste benden uzakta, ayda ama hic bir günüm günessiz hic bir gecem aysız gecmiyor. Tıpkı yüregimin sensiz olmadıgı gibi.

Yalnızlık gecelerin, ümit bekleyenlerin, hayal caresizlerin, yagmur sokakların, tebessüm dudakların, sen ise yalnız benimsin bir tanem.

Hani insan aglamak ister, gözlerinden yas gelmez, hani gülmek ister, yürekten gülmez. Hani birini bekler o hic gelmez. İste o zaman ölmek ister de ecel gelmez.

Advertisement

Özlem bence ne bir seye duyulan hasret nede ulu bir arzulayıs. O bence icten ice aglayıs ya da senden ayrı yasayıs.

Balıkların sevgisini bilir misin? Birbirlerine dokunamazlar ama sevgilerini hep yüreklerinde hissederler bende simdi sana dokunamıyorum cünkü sen hep yüregimdesin.

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüregine gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara kulakların ansızın cınlarsa bil ki bir yerlerde delice özleniyorsun.

Benden uzakta olsan da sana sarılıp dokunamasam da sana sesimi duyuramasam da kalbimizin bir oldugunu ve senin de beni ben kadar özledigini biliyorum.

Kaybetme korkusu ta icimdeyken, bekle diyorsun, dönecegim bir gün. Beden beklemesine bekliyor ama yürek kan aglıyor sensiz gecen her gün.

Gözlerim baharı görmez oldu tenim günesi duymaz oldu icimdeki tek özlem sevgin gözlerimdeki yas dinmez oldu.

Ve hep uzaksın bana, mesafe degil bu anladım. Yıllar gecse de üstünden sensizligin tarifini, özleminle topladım.

Seni özlemenin her haline büründüm, yine de özlemenin senden baska halini sevemedim.

Bu aksam yine sensizlik düstü icime, bu aksam gözlerin dogdu yüregime, cekilmez oldu hasretin bedenime, agladım anılara sebepsizce bu aksam ölmek istedim yine habersizce.

Giderim ben umutsuzca yelkensiz gemi misali hasretin vurur beni vefasız bir hancer gibi sanma ki korkarım ben ölümden. Acı ayrılıktan korkarım sensizlik ne demektir bilemezsin ki ayrılıktan acı ölümden gercek.

Seni bu kösede beklerken günleri saydım, saatleri saydım, gün bitti, gece bitti, ben bittim ama sen yine gelmedin, ben yine seni bekledim.

Advertisement

Askına tutulup gözyası döken sensizligin acısını yıllarca ceken, her an askından boynunu büken o benim gönlümdür iste gönlüm.

Gündüzün rengine benzemez gecenin rengi, üsütür ayaz korkutur karanlık, bir gariplik bir hüzün var icimde, ya bu sehirde ben fazlayım ya da yanımda biri eksik.

Özledigim ne sensin ne de bir baskası. Özledigim gercekten hissetmeden bana “seni seviyorum” demeyecek biri.

Aksamın matem rengine büründügü saatte, gökyüzündeki kandiller tek tek yanmaya basladıgında icimde sessiz bir cıglık. Özlemeyi özledim. Özlemeye deger ne kaldıysa.

simdi saat sensizligin ertesi, yıldız dogmus gökyüzü ay aydın, avutulmus cocuklar coktan uyudu. Bir ben kaldım tenhasında gecenin, bir avutulmamıs ben.

Kar tanesi eriyip dudaklarına indiginde ve o bir damlanın serinligini biriyle paylasmak istediginde yüzünü rüzgâra dön yeter. Ben o rüzgârda olacagım.

Bilirim buz dagıdır özlem, eflatun sabahlarda. Bilirim kulaklarım cınladıgında özleyenim vardır uzaklarda ve yine bilirim ki özleyenim özledigimdir aslında.

Karanlık aksamlarda, mutsuz yarınlarda, yalnızken uzaklarda gülmeyi unutma! Sevdigin seninle olmasa da sevmeyi unutma! Sevmeyi unutmus olsan da sevildigini unutma.

Özlem yakarsa yüregini ve acı cekersen hasretten beni an! cünkü ben icimde yüzbinlerce özlemimle her gün seni yasıyorum, seni delicesine özlüyorum, sana doyamıyorum.

Ne seni unutturacak kadar zaman gececek, ne de gecen zaman seni unutturmaya yetecek. Bırakıp gitsen de unuturum sanma, zaman alısmayı ögretir unutmayı asla.

Süzül gel bir bahar günesinde. Biraz portakal rengi karıstır gelisine, biraz da leylak kokusu. Özledim seni.

Advertisement

Özledim diyorum, cevap gelmiyor. Demek ki özlemek tek basına yapılan bir eylemmis.

Hala numarasını ezbere bildigim fakat kokusunu coktan unuttugum, karsıma cıksa sövmek istedigim ama rüyalarıma girecek kadar özledigim biri var.

Her neyse özledim seni o kadar. Bir de üzülmek cıktı basıma, her saniye seni sevmek varken.

Uyurken seni izlemek vardı simdi. Kokunda sarhos olmak. Seni uyandırmak icin can atmak ama kıyamamak.

Dinsizin hakkından imansız gelir de. Sensizligin hakkından kim gelecek? Ben onu düsünüyorum sevgili.

Eger beni hissetmek istersen bir gece yarısı odanın tüm pencerelerini ac ve icine derin bir nefes cek bil ki icine cektigin her nefeste beni tadacaksın.

Gözyaslarını görürsem, erir kanatlarım, ucamam rüyalarımda yanına, sonsuzluk senle basladı kücük dünyamda, unutma gittiginde yarım kaldım.

Gül filizlendigi günden itibaren günese âsıktır. Günes her ne kadar ayın görkemine kanıp gülünü unutsa da gül ayın görkemine kanıp günesini unutmaz.

Hasretin öldürdü beni. simdi geceler caresiz, geceler sensiz, bir öpüsten daha sıcak simdi yagmur damlası, gelip konar dudaklarıma sessiz. Söylemis miydim hasretin öldürdü beni hic sebepsiz.

Bir bulut gibidir benim kalbim baska yüreklerle carpısır yagmur yagdırır ve bu yagmurda sadece vazgecemediklerim ıslanır simdi dokun saclarına mutlaka ıslaktır!

Ne geceler bekler sabahı, ne taze ölüyü mezar nede seytan bir günahı seni bekledigim kadar.

Advertisement

Sevgin degil sensizligindir kahreden, yalnız sesim degil yüregimdir titreyen, gözlerim mi sanırsın seni tek bekleyen, yüregimi bırak ruhumdur seni özleyen.

Gelecekse beklenen beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen özlemek güzeldir. Sevecekse sevilen: İste o her seye bedeldir.

Yalnızlık ne mavi derinlikleri olan denizlerde nede sıcak cöllerde olmaktır, yalnızlık bu sehirde seni arayıp da bulamamaktır.

Bir anımsın okuyup da bitiremedigim, bir özlemsin, yalvarıp da hükmedemedigim, bir sen sensin merhaba deyip de elveda diyemedigim, bir tek bildigim var sensiz ben hicim.

Eger canın sıkılıyorsa gece her zamankinden karanlık gözüküyorsa gökyüzüne bak ve sabahı düsün inan sabahı bekleyen tek sen olmayacaksın.

Zaman gecmezdi inan sana kavusmanın umudu olmasaydı, can dayanmazdı inan eger hasret dolu mektuplar olmasaydı, her gece dua ettim tanrıya duysun diye, sana verdigim sözü tutmaya ömrüm yetsin diye, ölüm gelip almadan önce sana dönmek boynumun borcu, bosuna cekilmedi bunca acı, dayan ne olur biraz daha dayan, bu yalnız gecen aksamları sana unutturmak boynumun borcu.

Seninle el ele gezmek sana sarılıp yıldızları seyretmek göz göze aglayıp gülmek yasamak istedigim son anlar oldu.

Bir karanlık geliyor yoklugunun ardından. Ne zaman günes batsa bu son gecem diyorum. Vazgec yalan dünyanın köhne saltanatından. Yetisir bunca keder bunca elem diyorum. Bu ne bitmez ayrılık, bu ne bitmez özlem diyorum.

Neden bu kadar zor seni sevmek ve bulamamak dokunmak istedikce uzaklasmak düsündükce unutmak neden bu kadar zor seni sevdigim halde söyleyememek hep bir seyler gizlemek sana sahip olacagım yerde seni kaybetmek.

Yorgunum özlemekten hayalini, aglarım gözlerimde yaslar seli bir seni unutmadım yıllardır birde ben aglarken gittigini dayanamam inan dayanamam buna unutamam bir an dokunamam sana harcanırım ugruna aldırmadan zamana diyemem dilim varmaz diyemem elveda.

Günler ne kadar cok olsa da gecmeye, özlem ne kadar zor olsa da bitmeye, günes ne kadar yakıcı olsa da sönmeye mecburdur.

Advertisement

Seni hatırlarım güz yagmurlarında hoyrat türkümsün, yankılanan daglarda birden yoklugun gelir aklıma seni sensiz yasarım dökülen yapraklarda.

O gecenin karanlıgında, günesin ısıgında, suyun damlasında, selin coskusunda kimi yanımdasın kimi rüyamda ama hep aklımdasın sakın unutma.

Seni cok özledim. Seni her özledigimde kalbime bir yıldız cizdim. Seni ne kadar özledigimi bilmek ister misin? Sayende bir gökyüzüne sahibim canim!

Yüregim umulmayan yaralarla bas edemezken bir tatlı ask gülüsü özledi gözlerim ve sen hangi alemde hangi düslerde isen gel cünkü gülüsünü “cok özledim.”


Leave A Reply