Özlem Sözleri

0
Advertisement

Özlem sözleri. En güzel en içten özlem sözlerinin yer aldığı sayfamız. Özlem duyanların özlem hasret çekenlerin kullanabileceği duygusal özlem sözleri.

Özlem Sözleri

Yasamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgide sensiz olmaz. Unutma sevmek daima beraber olmak degildir. Sen yokken bile seni yürekte yasatabilmektir.

Ilık bir rüzgâr esti buradan, nereden estigini bilemedim nereye gidiyorsun dedim özlenen her yere dedi aklıma sen geldin cünkü özlenen sendin. Bir tanem ya onu kaybedersin, ya da kendini mahvedersin.

Özledim seni… Ayrılık yüregimi uyusturuyor karıncalandırıyor nicedir. Beynimi uyusturuyor özlemin… cok sık birlikte olmasak bile benimle oldugunu bilmenin bunca zamandır icimi ısıttıgını yeni yeni anlıyorum yoklugun, hatırladıkca yüregime saplanan bir sizi olmaktan cıkıp mütemadiyen bir bosluga sabahları seni oksayarak baslamaları aksamları her isi bir kenara koyup seninle bas basa konusmaları özlüyorum.

Advertisement

Ne hasta bekler sabahı, ne taze ölüyü mezar. Ne de seytan, bir günahı, seni bekledigim kadar. Gecti istemem gelmeni, yoklugunda buldum seni; bırak vehmimde gölgeni, gelme, artık neye yarar?

Bir gün bir sevda calar kapınızı. sasırırsınız, beklemiyorsunuzdur. Bu güne kadar gelen sevgilere hep misafir olarak bakmıssınızdır. Ancak, bu sevgi asktan öte olarak yerini alır gözlerinizden kalbinize!

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüregine gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara kulakların ansızın cınlarsa bil ki bir yerlerde delice özleniyorsun.

Sen yoksun bosuna yagıyor yagmur. Birlikte ıslanmayacagız ki. Özlemler de ayrılıklar da bosuna öyle uzaklardayız. Birlikte aglayamayacagız ki.

Advertisement

Yalnızlık ne mavi derinlikleri olan denizlerde nede sıcak cöllerde olmaktır, yalnızlık bu sehirde seni arayıp da bulamamaktır.

Eger canın sıkılıyorsa gece her zamankinden karanlık gözüküyorsa gökyüzüne bak ve sabahı düsün inan sabahı bekleyen tek sen olmayacaksın.

Yasamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgide sensiz olmaz. Unutma sevmek daima beraber olmak degildir. Sen yokken bile seni o yürekte yasatabilmektir.

Seni hatırlarım güz yagmurlarında hoyrat türkümsün yankılanan daglarda birden yoklugun gelir aklıma seni sensiz yasarım dökülen yapraklarda.

Advertisement

simdi daha iyi anlıyorum ki, nefes almak degilmis, yasamak ateslerde yanmak gibi bir sey severken bile sensiz olmak.

Ne olurdu saadetlerin en büyügü iste ellerimde al, diyebilseydim anlardın ve hic gitmezdin, degil mi bir gün oldugun gibi kal diyebilseydim.

Hani insan aglamak ister, g özlerinden yas gelmez! Hani gülmek ister, yürekten gülemez. Hani birini beklersin ama o hic gelmez! İste o zaman ölmek istersinde ecel gelmez

Gözlerin sular kadar berrak gülüsün bir cocugunki kadar sıcak bana benden ayrı gecirdigin her anı anlat. Seni cok özledim.

Advertisement

Biri var uzaklarda haykırıyor, biri var uzaklarda seni özlüyor, biri var uzaklarda seni sensiz yasamaktan korkuyor, biri var uzaklarda seni cok ama cok seviyor.

Ellerini tutmaktan degil, bir gün bırakmaktan korkarım. Acı cekmekten aglamaktan degil, seni incitmekten korkarım. Seni sevmekten degil ben sensizlikten korkarım.

Hangi rüzgâr alıp götürdü, bilmem kendini ateste yakanlarımı dostlarımı geri verin uzaklar her seher semaya akanlarımı.

Sensizken bir an bile gülmüyor yüzüm gönlüm esir düstü özlemini asmaya yetmiyor gücüm.

Advertisement

Uzak topraklar, uzak hayaller hep gözümün önünde özlemler avucumun ta icinde sıcacık yollar gidilmesi zor, mevsimler yasanılası imkânsız, bu yabancı sehirde yasasam da. Uzak denizler maviligin göz kamastıran rengi, yok buralarda. Gri renksiz memlekette rüzgârı baska eser, havası baska koku yayar, cicek bahcesinde olsan da. Renkler degisik tatlar lezzetsiz gelir özlemin dorugunda yasarken kulagımda ezan sesi yüregimde anamın sıcacık eli basımı oksarken sessizce.

Saclarım hasret sevgiyle oksanısa yüregim hasret sevildigini bilmeye hasret yüregim cırpınıslara bedenim hasret bir yudum heyecana duygularım hasret bir gün ısıgına konusmalıyım konusamıyorum, haykıramıyorum anlatamıyorum yalnızca aglayabiliyorum ne komik ne acizlik!

Her yıldırım düstügünde, simsekler caktıgında, korktugunu bildigim, yanında olamadıgım, sarılamadıgım sevgilimi bu ayrılıgı kabullenmedigim icin vazgecmedigim, her gün hayallerinle yasadıgım, baska kalplerde seni yasatmak istemedigim bir tek seni özledim.

Öyle cok özlemisim öyle cok beklemisim ki öyle benimsemisim ki benligime kattım seni.

Advertisement

Dayanırım her seye ben su yoklugun olmasaydı sitem etmezdim geceye sesin bende kalmasaydı pencerene bak bir yaralı kırlangıc var yüregine al onu alev gözlü yar seni her düsündügümde yagmur yagar toprak kokar cocuk gibi umut umut yanagımda güller acar.

Beklemek güzeldir dönecekse eger beklenen. Özlemek güzeldir özlüyorsa eger özlenen.

Yalnızlık gecelerin, ümit bekleyenlerin, hayal caresizlerin, yagmur sokakların, tebessüm dudakların, sen ise yalnız benimsin bir tanem.

Ben her gece sen uyurken deniz olup vuruyorum sahillere, rüzgâr olup esiyorum sessizce, sen uyurken yüregim geliyor üstünü örtmeye, bensizken üsümeyesin diye

Advertisement

Telefondaki sessiz nefesine, sıcacık gülümsemene, karsımda otururken beni süzmelerine hasret kaldım. İnan ki varlıgına, arkadaslıgına, dostluguna muhtacım. Seni inanılmaz özledim.

Zaten tabiatı bile ayrılık üzerine kurmamıs mı yaradan? Yaprak düser dalından, damla ayrılır bulutlardan, seviyorum derken bile ayrılır sözler dudaklardan.

Beklemek güzeldir güzelim dönecekse eger beklenen. Özlemek güzeldir güzelim özlüyorsa eger özlenen.

Her zaman duyamadıgımız o toprak kokusu bu zamanda aranan gercek sevgiler gibi yagmur arkasında saklı olan toprak kokusu gibi ortaya cıksa keske.

Advertisement

Özledigim ne sensin ne de bir baskası. Özledigim gercekten hissetmeden bana “seni seviyorum” demeyecek biri.

Gözlerimi kapattıgım an gözümün önünde konusmaya basladıgımda ismin agzımda sanki benim gölgem gibisin peki ya ben senin icin neyim söyler misin?

Özlem bence ne bir seye duyulan hasret nede ulu bir arzulayıs. O bence icten ice aglayıs ya da senden ayrı yasayıs.

Unutamam ki, beni hic tanımamıssın, severken unutmak olmaz anlamamıssın, bunca yıl yalanmıs askı bulamamıssın, yanı basımdaydın oysa cok uzakmıssın.

Advertisement

Kıs baharı özler bende seni, toprak suya hasret bende sana, acımasız bir dünya her seyi yalan, sevgisiz bir hayat mecburuz buna.

Özlem bence ne bir seye duyulan hasret nede ulu bir arzulayıs. O bence icten ice aglayıs ya da senden ayrı yasayıs.

simdi sensizligin ucurumlarındayım. Girdaplarındayım yalnızlıgımın. Yoklugun kaygı. Özlemlerindeyim. Yüregimin seninle oldugu her yerdeyim.

Ard arda kac zemheri, kurt uyur, kus uyur, zindan uyurdu. Dısarıda gürül gürül akan bir dünya… Bir ben uyumadım, kac leylim bahar, hasretinden prangalar eskittim.
Saclarına kan gülleri takayım, bir o yana bir bu yana…

Advertisement

Ah bu özlem yakar icimi, yakar da küle döndürür, bir düsünce alır beni, alır da sana götürür günüm seninle baslar, gecem seninle baslar, yetsin yüregime bastıgım taslar, bitir bu hasreti bitir bu özlemi, bitir de son bulsun bu kahroluslar.

Özledim seni, düstüm yollara, actım gönlümü rüzgârına, bir hayaldi sanki bir macera yıkıldım. Kelimeler paramparca yandım yandım, yandım yandım ah ki ne yandım! Bana yeniden sarkılar söyleten kadın. Baka baka doyamadım, hem kokladım da sarhoslugu gecmedi hala.

Gecenin sessizinde ormanın ıssızında sevgilinin yanında yerinden cıkarcasına yürek nerdesin? O yürekle ıssızı, yürekle korkuyu, o yürekle sevmeyi özledim o yürek nerde ben nerdeyim.

Kalbimle sözcükler arasında anlatamadan derdimi ölüp ölüp diriliyorum seni sevmek özlemek, özlemek ölmek mi, bilmiyorum.

Advertisement

Hic özlemedim seni özlemek dostluktandır, dostlugundan öte bulmalıyım seni.

Gülüsünü özledim. Gülüsündeki özgürlügü… Diledigim kadar kosabildigim, kostukca mutlu oldugum, sevdikce sevildigim gülüsündeki dünyamı özledim.

Senin icin duyduklarım hislerin en güzeli, gel gör halimi sana susamısım besbelli, anlasana artık seni delicesine sevdigimi, bakıslarını bakıslarımda hissetmek istiyorum! Hic bir seyin anlamı yok sen yanımda olmayınca, seni hep ben seveyim baskası olmasın aramızda, isterdim ki gözlerin, gözlerimden alev alsın yana yana…
Dayanamam seni bir baskası ile paylasmaya, benimle yasayacaksın hep hatıralarımda, eger ölürsem askından bir gün; bir gül.. Sevgimizin sembolü olacak topragımızda.

Balıkların sevgisini bilir misin birbirlerine dokunamazlar ama sevgilerini hep yüreklerinde hissederler bende simdi sana dokunamıyorum cünkü sen hep yüregimdesin.

Advertisement

Bir soluk kadar yakın, yıldızlar kadar uzak derler sevgi icin, uzanırsın yetisemezsin, yetisirsin dokunamazsın, dokunursun vazgecemezsin, vazgecersin ama unutamazsın.

Sen seni özleyenlerin özleminden habersiz özlenmektesin sen var ya sen özlenenlerin icinde en cok özlenensin.

O gecenin karanlıgında, günesin ısıgında, suyun damlasında, selin coskusunda kimi yanımdasın kimi rüyamda ama hep aklımdasın sakın unutma.

Yasadıgım her an seni özlemeye itiyor beni agır geliyor yoklugun bekledigimsin, özledigimsin, özlemimsin.

Advertisement

Leave A Reply