Paçanga Böreği Tarifi

0

Paçanga Böreği nasıl yapılır? Paçanga Böreği için gereken malzemeler ve yapılışı. Börek tarifleri, Paçanga Böreği tarifi.

Paçanga Böreği Tarifi
Kullanılacak Malzemeler:
2 adet domates
2 adet çarliston biber
100 gram pastırma
100 gram kaşar peyniri
1 tutam maydanoz
1 adet yufka
Paçanga Böreği Tarifi
Paçanga Böreği Tarifi:

Öncelikle kaşar peyniri rendelenir ve karıştırma kabına alınır. Domatesler küçük dilimlere küp küp doğranır. Böreğin daha kuru olmasını istiyorsanız domateslerin içini çıkarıp, böreğin içine koymayabilirsiniz. Kabın içine eklenir. Biberlerin sapları kesilir ve içlerindeki tohumlar çıkartılarak temizlenir. Küçük küçük doğranır. Kaba eklenir. Maydanozlar kıyılır ve kaba eklenir. Pastırmalar isteğe göre büyük isteğe göre küçük parçalara kesilerek kaba eklenir. Kaptaki malzemeler iyice karıştırılır.

İkiye katlanmş olan yufka, ortadan ikiye bölünür. Üçgen şekline sahip olan yufkanın geniş tarafına 2 yemek kaşığı kadar hazırlanan harçtan konulur. (1 yufkadan 4 adet börek çıkacaktır) Sigara böreği sarar gibi yufka sarılır ve böreğin açılmasını önlemek için ucuna bir miktar su sürülerek kapatılır. Kızdırılmış bol miktarda sıvı yağ içinde börekler kızartılır. Dışı nar gibi her tarafı kızarınca böreğin içi de pişmiş demektir. Fazla yağı içi peçeteli bir tabağa konularak çektirilir ve servis yapılır.

NOT : sihirliyemektarifleri.com sitesi nkfu.com içerisine dahil edilmiştir ve bu sebeple resimler üzerinde sihirliyemektarifleri.com yazmaktadır. Kopyalanması yasaktır.


Leave A Reply