Pasta Kreması Tarifleri

0

Pastalarınızın üstlerine sürebileceğiz lezzetli krema tarifleri. İngiliz Kreması, Elmalı Pasta Kreması Tarifleri.

Pasta KremasıPASTA KREMASI TARİFİ:

Advertisement

Kullanılan Malzeme:
4 Yumurta sarısı
100 gram şeker
Bir parça limon kabuğu rendesi
50 gram un
Yarım litre süt

Yapılışı:
Alüminyum olmayan bir kabın içinde, yumurta sarılarını şeker ve limon kabuğu rendesiyle köpürünceye kadar çırpın. Önce unu ilave edin, daha sonra yavaş yavaş karıştırarak sütü katın. Sürekli karıştırarak kısık ateş üzerinde kremayı 5 dakika pişirin. Daha sonra ateşten indirin. Üzeri kaymaklanmaması için sık sık karıştırarak soğutun. Bu kremayı pastalarda kullanabileceğiniz gibi yemek sonrası tatlı olarak da yiyebilirsiniz.

Kakaolu olanı:
50 gram kakaoyu bir tatlı kaşığı şeker, 2 tatlı kaşığı sütle birlikte ateşte eritin. Bunu, kremayı ateşten indirmeden önce içine katıp, kakaoyu iyice yedirinceye kadar karıştırın.

Dondurması:
Kremayı ateşten indirdikten hemen sonra suda çözeceğiniz bir plaka jelatini içine atıp karıştırın. Daha sonra kaseler taksim ederek buzluğa koyun. İyice soğuduktan sonra servis yapın.

Advertisement

ELMALI PASTA KREMASI TARİFİ:

Kullanılan Malzeme:
500 gram pasta kreması
250 gram pişmiş elma püresi

Yapılışı:
Biraz katıca hazırladığını pasta kremasını, pişmiş ve soğutulmuş elma püresiyle yavaş yavaş karıştırın. Elma yerine armut da kullanabilirsiniz. Armutların kokulu ve olgunlarını tercih edin.

İNGİLİZ KREMASI TARİFİ:

Kullanılan Malzeme:
150 gram şeker
20 gram patates unu
Yarım litre süt
6 yumurta sarısı
Bir buçuk vanilya

Yapılışı:
Sütün 450 gramının şeker ve vanilyayla beraber kaynatın. Patates ununu kalan sütün içinde eritin. Sonra buna yumurta sarılarını katarak, homojen bir kıvama gelinceye kadar iyice çırpın. Kaynamakta olan sütü ateşten indirip, yavaş yavaş yumurtalara katarak çırpmaya devam edin. Sonra bütün karışımı sütü boşalttığınız kaba koyarak yeniden ateşe oturtun. Karıştırarak pişirmeye devam edin. İyice kaynamamasına dikkat edin. Koyulaşmaya başlayınca indirip geniş bir kaba yada kaselere taksim edin. Sıcak yada soğuk yiyebilirsiniz.

Advertisement


Leave A Reply