Pirinçli Patlıcan Kebabı Tarifi

0
Advertisement

Pirinçli Patlıcan Kebabı yemek tarifi. Biraz değişik ama oldukça lezzetli ve kolay bir yemek olan Pirinçli patlıcan kebabı nasıl yapılır

Malzemeler:
1 kilo patlıcan
200 gram (1 su bardağı) pirinç
2 adet yeşil sivri biber
2 adet domates
Tuz

Pirinçli Patlıcan Kebabı Tarifi
Pirinçli Patlıcan Kebabı Tarifi

Pirinçli Patlıcan Kebabı Tarifi:

Patlıcanları güzelce yıkıyoruz. Daha sonra patlıcanları klasik bir şekilde alacalı şekilde doğruyoruz. Saplarını çıkartmıyoruz bu şekilde doğranmış patlıcanları acılıkları gitsin diye tuzlu suda bekletiyoruz. Daha sonra bir kuruluma bezi yardımı ile patlıcanları kurutup (iyice kurutun tüm mutfağa yağ sıçrar) kızartıyoruz

Pirinci bir tencere içerisinde haşlayın. Lapalaşmasına izin vermeden haşlama işlemini sonlandırın. Kızartılmış durumda olan patlıcanların orta göbeklerini yarıp açıyoruz. İçlerine pirinç malzemesini doldurun.

Advertisement

Domatesleri rendeleyin. Rendelenmiş domatesleri patlıcanların işçerisine doldurumuş olduğunuz pirinçlerin üzerine bir kaşık yardımı ile serpiştirin.

Patlıcanların en üstüne birer parmak kalınlığında kesilmiş yeşil sivri biberlerden ve küçük bir dilim domates ekleyerek önceden 200 dereceye ısıtılmış fırın içerisine atarak yaklaşık olarak 7-8 dakika kadar pişiriyoruz.

Hemen sıcak sıcak servis yapın. Hem hafif, hem lezzetli hem de fazlası ile sağlıklı yemeğinizi keyifle tüketin.

Afiyet olsun


Leave A Reply