Polimer Mühendisliği Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Polimer Mühendisliği taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Polimer Mühendisliği olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Polimer Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Polimer Mühendisliği bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Polimer Mühendisliği okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Polimer Mühendisliği taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Polimer Mühendisliği hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Bursa Teknik Üniversitesi (Bursa) (Devlet) – Polimer Malzeme Mühendisliği (Örgün) – SAY – 31 – Dolmadı
  • Yalova Üniversitesi (Yalova) (Devlet) – Polimer Malzeme Mühendisliği (Örgün) – SAY – 21 – Dolmadı

Polimer Mühendisliği Bölümü

70%
70%
Awesome

Plastik ve kauçukların üretim yöntemleri ile kimyasal ve fiziksel özelliklerini inceleyen, kimyasal yapıları ile mekanik özellikleri arasındaki ilişkiyi araştıran, plastik ve kauçuk malzemelerin tasarımı, üretimi, geliştirilmesi, işlenmesi ve uygulama alanlarının belirlenmesi işlemini yapan kişidir.

  • İş İmkanları
    7
  • Kazanma Zorluğu
    7

Leave A Reply