Prison Break 4. Sezon Bölüm Özetleri (9 – 23 Bölüm)

2
4. Sezon 9. Bölüm: Greatness Achieved

Michael, Lincoln, Sucre ve Bellick şirketin karargahına doğru bir tünel açarlar. Gretchen Pad Man ile karşılaşır.

Advertisement

Michael’in durumu bozulmaya devam etmektedir. Polis Andy’nin kaybolması hakkında T-Bag’e bazı sorular sorar.

4. Sezon 10. Bölüm: The Legend

Sara’nın Micheal’ın durumu kötüleşirse onu hastaneye kaldırmaktan başka seçenği kalmamıştır.

Sucre ve Lincoln, bilmedikleriyle yani işin maddi boyutuyla yüzyüze gelirler.

Ajan Self şaşırtıcı bir müttefik edinir.

Advertisement

Prision Break

4. Sezon 11. Bölüm: Ouiet Riot

Michael, Sucre’nin yardımıyla şirket karargahına girmeyi deneyerek hayatını tehlikeye atar.

Gretchen, generalle bir toplantı yaparak son kart anahtarını almayı dener.

4. Sezon 12. Bölüm: Selfless

Sara Scylla’nın güvenliği için bir rehine almayı teklif eder.

Michael ve Lincoln en sonunda, generalle tanışırlar. Gruptan birisi taraf değiştirir.

4. Sezon 13. Bölüm: Deal or No Deal

General, Syclla’yı geri almak için uğraşmaktadır. T-Bag kendisine yeni bir ortak edinir.

Advertisement

Michael ve Lincoln önemli bir buluşmaya giderler.

4. Sezon 14. Bölüm: Just Business

Scylla (ve alıcı), Gretchen ve Self’i çılgına çevirmiştir. Michael, Scylla için, şirkete karşı savaş vermektedir. Mahone, tanıdık bazı kişilerden yardım ister. T-Bag ise birkaç rehine tutacaktır.

4. Sezon 15. Bölüm: Going Under

Michael tıbbi yardım alır. Charles Westmoreland, Scylla’nın gerçek sırrının açığa çıkmasına yardım eder. Lincoln ve Sucre, Scylla’yı sonsuza dek kaybetmemek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

4. Sezon 16. Bölüm: The Sunshine State

Lincoln ve ekibi Scylla’yı aramak için Miami’ye gider. Sara Michael’ı ararken Micheal geçmişi ile ilgili bazı şok edici sırlar öğrenir…

4. Sezon 17. Bölüm: Mother Lode

4. Sezon 18. Bölüm: VS.

4. Sezon 19. Bölüm: S.O.B”

Tedbirli olan Michael, Christina ile buluşur. General Miami’ye gelir. T-Bag kendini Şirkete kanıtlamak zorundadır.

4. Sezon 20. Bölüm: Cowboys & Indians

Michael, enerji konferansında karmaşa sürerken bir seçim yapmak zorundadır.

4. Sezon 21. Bölüm: Rate of Exchange

Michael, Şirketi çökertmeye çalışırken tanıdık yüzler ortaya çıkar.

4. Sezon 22. Bölüm: Killing You Number

Michael ve Lincoln özgürlük için son durakta Christina ve General’le yüzleşir. Bölüm Christina’nın Scylla’nın silindiğini anlamasıyla başlar. Mahone Scylla’nın içindeki bombayı çalıştırır ve içeri koşar. Bomba Downey’yi öldürür. Ancak Christina’nın elinin kımıldadığı görülür. Michael, Lincoln, Sara ve Mahone depoya giderler. Ekip Scylla’yı yok etmeye karar verir.

Ancak Kellerman Scylla’nın Birleşmiş Milletlere tek parça hâlinde teslim edilirse tüm ekibin temize çıkacağı teklifini etmek üzere arar. Before Michael responed, the phone dies. Lincoln kan kusmaya başlar, bu yüzden ekip onu hastaneye götürür. Hastanede Mahone Sara’yı kollarken Federal Ajanlar tarafından tutuklanır. Sara, Michael ve Lincoln park yerinden çıkmak üzereyken, Ralph arabanın camını vurarak kırar. Michael, Lincoln ve Sara Krantz’ın evine götürülür. Krantz Sofia’yı rehin almıştır. Sucre ve C-Note gelir ve onları kurtarırlar. Onlar kaçarken Sucre Miami Polisi tarafından tutuklanır.

Advertisement

C-Note, Michael, Lincoln ve Sara depoya vardıklarında, Christina’yı orda bulurlar. Christina Michael’a ateş etmek üzeredir ama Sara onu arkasında vurur. Fakat Christina düşerken bir el ateş etmeyi başarır ve Michael’ın yaralanmasına neden olur. Scylla sonra yetkililere teslim edilir ve herkes normal yaşantısına döner. Michael ve Sara sahilde yürürken Michael’ın burnu tekrardan kanamaya başlar. Sonunda, herkes 4 yıl sonraki yaşantılarında görülür. Mahone Lang’le ilişkiye başlamıştır, Lincoln Sofia ile devam eder ve L.J’ye okul finallerine devam edeceğini anlatacağından söz eder. T-Bag Fox River’a geri döner, C-Note KGK için çalışır ve sade yaşantısında mutludur, Sucre kızının hayatının sorumluluğunu üstlenmiştir ve Don Self hastanede felçli bir biçimde sakinleşmiştir yada belki de bitkisel hayattadır, Kellerman bir milletvekili olmuştur ve General Krantz elektrikli sandalyeye gönderilir.

Sara çiçek satın alırken Michael diyerek seslenip geç kalcaklarını söylerken görülür, bu sonradan anlaşılır ki oğluna, küçük Michael’a seslenmektedir, sonra oğluna babasına gideceklerini söyler. Gidecekleri yere vardıklarında Lincoln, Sucre ve Mahone onları bekliyordur, oranın bir mezarlık olduğu ortaya çıkar ve hepsi bir mezartaşının etrafına toplanır, sonra mezar taşının üstünde Michael yazdığı görülür, bu onun önceki bir zamanda öldüğü anlamına gelir. Küçük Michael çiçekleri babasının taşının üzerine bırakıp diğerleri giderken onları izler ve Lincoln origamiyle yapılmış bir kuğuyu çiçeklerin yanına koyar. Sara hafifçe taşa dokunur ve sonra diğerlerini yanına yürürler, dizinin sonu.

4. Sezon 23. Bölüm: The Final Break


2 yorum

Leave A Reply