Rekor Nedir? Sözlük Anlamı ve Ansiklopedik Bilgiler

0
Advertisement

Rekor ne anlama gelir? Rekor kelimesinin terimler sözlüklerindeki anlamı, deyimler ve birleşik kelimelerin anlamları nedir?

Rekor

1. Bir spor dalında erişilmiş derecelerin en üstünü
2. Daha önce elde edilmemiş olan sonucu aşan yeni sonuç

rekor kırmak

eski rekoru aşıp yeni, üstün bir sonuç elde etmek

Dünya Rekoru Ne Demek?

Bir dünya rekoru, belirli bir beceri, spor veya başka tür bir aktivitede kaydedilen ve resmi olarak doğrulanan en iyi küresel ve en önemli performanstır. Guinness Dünya Rekorları kitabı, ilk ve en iyi insan başarılarından, doğal dünyada ve ötesinde uç noktalara kadar birçok türde kayda değer kayıtları harmanlar ve yayınlar.

Terminoloji

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Dünya Rekoru formu eskiden daha yaygındı. Dünyanın En İyisi terimi de kısaca kullanılıyordu. İkinci terim, atletizm etkinliklerinde, resmi bir dünya rekoru olarak tanınmayan iyi ve kötü performansları tanımlamak için atletizm ve atletizm etkinliklerinde hala kullanılmaktadır: ya IAAF’ın rekoru izlediği bir olay olmadığı için (örn. 150 m koşusu) veya bir dekatlondaki münferit olaylar) veya başka türlü niteleyici bir olayın diğer titiz kriterlerini karşılamaması nedeniyle (örn., büyük bir yokuş aşağı eğimi olan Büyük Kuzey Koşusu yarı maratonu). Terim, bir kişi oyun ve kategori için mümkün olan en hızlı süreyi elde ettiğinde video oyunu hız yarışında da kullanılır.

Kültür

Malezya, kırılmanın ulusal bir heves haline geldiği bir ülkedir. Hindistan’da kayıtların ayarlanması ve kırılması popülerdir: Hindistan merkezli kayıt şirketi London Records S, Limca Rekorlar Kitabı, Dünya Rekorları Hindistan, Benzersiz Dünya Rekorları, Hindistan Rekorlar Kitabı ve Asya Rekorlar Kitabı, Londra Dünya Rekorları Londra Dünya Recods, Londra Dünya Rekorları.

Advertisement

Leave A Reply