Robert Moog Google Doodle, Yine İş Saatlerinde Kayıplar Yaşanacak

0
Advertisement

Google’ın 23 Mayıs 2012 tarihinde elektronik müziğin babası Robert Moog için yapmış olduğu interaktif Doodle hakkında

İşverenlerin yeni bir kabusu olma yolunda Google hızla ilerliyor. Les Pen için daha önce yapılan interaktif gitar Google Doodle sonrası bu konuda danışman insan kaynakları firmaları bu doodle yüzünden çok yüksek miktarlarda işgücü kaybı yaşandığını kamuoyu ile paylaşmışlardı. Hatta Les Pen Doodle sonrası Youtube üzerinde yüzlerce kişi yaptıkları müzikleride yayınlamışlardı. Açıkçası bazı arkadaşlarım hala o Doodle ile müzik yapmaya devam ediyorlar.
Robert Moog Google Doodle
Google bu defa da elektronik müziğin kurucu olarak kabul edilen Robert “Bob” Moog içinde aynen Les Pen’in alameti farikası gitarına benzer şekilde “Moog synthesizerının Doodle’ını yapmış. Yani 23 Mayıs 2012 günü boyunca tüm gün Google ana sayfada elektronik müzik yapabilir yaptığınız müzikleri kaydedebilirsiniz. Yani uzun saatler bu işin meraklılarını bekliyor.

Google’ın Robert Bob Moog için hazırladığı interaktif logo için aşağıdaki videodan gereken bilgileri alabilirsiniz. (Sadece tanıtım videosu cihazın nasıl çalıştığını anlatmıyor. Bunu siz deneme yanılma bulucaksınız artık)


Leave A Reply