Rüyada Örümcek Görmek Ne Anlama Gelir? Örümcek Isırması, Örümcek Ağı

0

Rüyada Örümcek görmek ne anlama gelir? Rüyada örümcek ısırması, örümcek ağı, örümcek yemek, öldürmek ne demektir? Örümcek rüyalarının tabirleri.

Rüyada Örümcek Görmek

Arka resim kaynak: pixabay.com

Rüyada Örümcek Görmek

Örümcek genellikle insanların fobisinin olduğu bir hayvandır. O sebepten bu tür rüyaları yorumlamadan önce bilinçaltı rüyası olup olmadığını düşünmekte fayda vardır. Örümcek ile ilgili fobisi olmayanlar için yorumlar şu şekildedir. Rüyada yalnız ve hiç bir zarar vermeden duran, kendi halinde bir örümcek görmek, kişinin biraz mesafeye ihtiyacı olduğu, yalnız kalma ve bir köşede dinlenme isteğinin bir işaretidir.

Advertisement

Örümcekler aynı zamanda kadınsı güçlerin ya da hayatınızdaki ezici bir anne figürünün simgesidir. Örümceklerin her yeri istila ettiğini görmek durumunda bu rüya yorumu düşünülebilir. Örümceklerin bolluğu, yaşamınızı ve enerjinizi emen özellikle bir kadından kaynaklanan gücün işaretidir. Bu baskıya karşı görülmüş bir rüyadır.

Örümcekler ayrıca ördükleri karmaşık ağlar nedeniyle yaratıcılığın bir simgesidir. Temel sembol ve mesajlarını bulmak için örümcek rüyanın diğer ayrıntılarına da dikkat etmek gerekir.

Gerçek hayatta örümcekleri sevmiyor yada korkuyor olmanıza rağmen, rüyada bir örümceği sevmek veya örümcek sahibi olmak istemek, günlük hayattaki diğer korkularınızla yüzleşmeye hazır olabileceğiniz anlamına gelir. Yeni engellerle mücadele etme ve yeni maceralarla yüzleşme zamanı gelmiştir.

Rüyada avlanan ve beslenen örümcek gördüyseniz, yakalanan böceklerin türünü düşünün. Arı endüstri ile ilgilidir, iyi şanslar. Eşek arısı bölgesel ve koruyucu zihniyet anlamındadır. Kelebek, yaratıcılık ve romantizmi işaret eder. Ve sivrisinekler sizi rahatsız eden insanlarla ilgilidir.

Advertisement

Rüyada Vücudunuzda Örümcekler Görmek

Vücudunuzun bir yerlerinden bir örümcek çıkıyorsa, rüyalarınızla ilgili bazı ipuçlarını anlamak için güçlü kadınsı sembolü, vücut parçası sembolleri ile birleştirin.

Örneğin, rüyada kulağınızın içinde örümcek görürseniz, kadınsı tarafınızı veya hayatınızdaki anne gibi kadın figürlerini daha fazla dinlemeniz gerekebilir.

Ağzınızdan ve boğazınızdan çıkan örümcekler veya bir örümcek yiyorsanız, bir durum üzerindeki kontrolünüzü sembolize eder. İlişkileriniz üzerinde hakimiyeti sağlamış görünüyorsunuz. Ancak, düşüncelerinizi daha iyi ifade etmeniz gerekecektir.

örümcek

Kaynak: pixabay.com

Rüyada Örümcek Ağı Görmek

Rüyada bir örümceğin ağ ördüğünü aktif olarak görmek, sıkı çalışmanızdan dolayı ödüllendirileceğinizi gösterir. İşinizde terfi ettirilecek veya zor bir işte başarınız için tanınacaksınız. Birbiriyle bağlantılı birçok parçayı içeren karmaşık bir proje üzerinde çalışıyor olabilirsiniz. Bu projede başarı anlamına gelir.

Ancak rüyanızda bir tuzak gibi bir örümcek ağına dolaşmışsanız, yapışkan bir ilişkide takılıp kalmış veya sıkışmış olduğunuzu gösterir.

Advertisement

Örümcek ağlarını temizlediğinizi görmek, duygusal ve fiziksel karışıklıklardan kurtulmak için adım attığınız veya atacağınız anlamına gelir.

Rüyada örümcek ağı görmenin bir başka yorumu ise bir sırrın ortaya çıkması, hilekar, zararlı kimsenin deşifre olması anlamına gelir. Ancak örümcek, ağın üzerinde ise hilekar kimse hala bir tehdit anlamı taşır. Örümcek ağı bazı durumlarda dokumacı yada tekstil ile uğraşan bir kimseye de işaret eder.

Rüyada Örümcek Yumurtaları Görmek

Örümcek yumurtalarını rüyalarda görmek, potansiyelinizi tam olarak kabul edemediğinizi gösterir. Kendini ifade etmekten geri tutuluyorsunuz. Bununla birlikte, örümceğin yumurtadan çıktığını görmek, gerçek düşüncelerinizi ifade etme sürecinde olduğunuz anlamına gelir. Rüyada bir örümcek yuvası görmek de aynı anlama gelir.

Bununla birlikte, aktif olarak yumurtlayan hamile bir örümcek görürseniz, hayatınızdaki tanıdığınız biri yakında hamile kalabilir.

huni ağ örümceği

Kaynak: commons.wikimedia.org

Rüyada Aktif Örümcek Görmek

Bir örümceğin rüyanızda bir duvara veya tavana tırmandığını görmek, arzularınızın yakında gerçekleşeceğine işaret eder. Bir örümceğin size doğru tavandan indiğini görmek, bir ilişkiden kaçamayacağınız anlamına gelir. Rüyada yavru örümcekler görmek, yeni veya yakın bir ilişkiyi sembolize eder.

Advertisement

Rüyanızda konuşan bir örümcek görürseniz, örümceğin sözlerine dikkat edin, çünkü konuştuğu mesajın önemli anlamları olabilir.

Rüyada iki örümceğin dövüştüğünü, birbirlerine saldırdığını görürseniz, yakın kadın arkadaşlarınızdan, iş arkadaşlarınızdan ve hatta aile üyelerinizden ikisi gizli çatışmalar veya güç mücadeleleri yaşıyor olabilir.

Rüyada Yatağınızda Örümcek Görmek

Bir yatak odasında görülen örümcek, kadınsı bir figürün kişisel hayatınızı karıştırdığı anlamına gelebilir. Özellikle erkek / kız arkadaşınız veya eşiniz varsa romantik ilişkilerinizde karışıklık yaşayabilirsiniz. Eğer örümceği evinizde görürseniz, yuvanızın içine kadar girmiş zararlı kimsedir. Bu durum maddi sıkıntıya sebep olabileceği gibi aile ilişkilerinde olumsuz etkiler de doğurabilir. Örümceğin evden kovulması, uzaklaştırılması gelecek sıkıntıları def etmek olarak yorumlanır.

Rüyada Örümcek Öldürmek veya Ölü Örümcek Görmek

Rüyada örümcek öldürmek, talihsizlik ve şanssızlığı sembolize eder. Rüyada ölü bir örümcek görmek, güçlü kadınsı bir günaha karşı çıkmanız anlamına gelir.

Örümcek Saldırısı veya Isırığı

Bir örümceğin ısırdığını görmek, annenizle ve hayatındaki diğer kadın figürleriyle, belki de bir kadın patron veya iş arkadaşıyla bir çatışmayı temsil ediyor. Örümcek ısırma rüyası, size tuzak kuran bir kadın anlamına gelebilir.

Advertisement

Örümcek ısırığı veya kollarınızı veya bacaklarınızı sokarak sizi ısıran bir örümcek görmek, bir ilişkiden dolayı hapsolmuş hissettiğiniz anlamına gelebilir ve elinizle ya da ayaklarınızdaki kalıcı yara size çelişkili geçmişi hatırlatıyordur.

Örümceklerin peşinizden koştuğunu görmek, sizi kovaladığını görmek, hayatınızdaki baskın kadın figürlerinden kaçmak istediğiniz anlamına gelir.

Örümcekler kafanızda veya saçınızdaysa, bu, baskın kadın figürlerinin sürekli dırdır ettiği, kafanızı karıştırdığı anlamına gelir.

tarantula

Kaynak: pixabay.com

Çeşitli Örümcek Renkleri ve Boyutları Hakkındaki Rüyalar

 • Beyaz Örümcek
  şifa, umut, enerji.
 • Kara Dul gibi siyah örümcek
  Sahtekârlık, terör, hayal kırıklığı.
 • Kırmızı örümcek (Zehirsiz)
  Beklenti, mutluluk, tutku.
 • Yeşil örümcek
  Sakinlik, iyileşme zamanı.
 • Mavi örümcek
  devam, katılım, içerik.
 • Sarı örümcek
  Mutluluk, tesadüfler.
 • Turuncu Örümcek
  Cömertlik, canlılık, sosyalleşme
 • Pembe Örümcek
  aşk, neşe, tatlılık, mutluluk
 • Mor Örümcek
  telif, yüksek rütbe, adalet, zenginlik ve onur.
 • Gümüş ve Altın örümcek
  İyi şans, servet
 • Çizgili örümcek
  İşlerin göründüğü gibi olmaması.
 • Kahverengi Örümcek
  fiziksel rahatlık, muhafazakarlık ve materyalistlik
 • Benekli örümcek
  Stresli geçecek zaman.

Büyük Örümcek

Rüyada ölümcül olmayan dev bir örümcek görmek, talihsizlikleri engellemenize yardımcı olmak için gölgelerde saklanan güçlü arkadaşlarınız olduğu anlamına gelir. İşler olduklarından daha büyük görünüyor, bu yüzden güç bulmak ve seni kötü zamanları atlatmak için çevrenizde yardımcı olabilecek kişiler mevcuttur.

Ancak, rüyadaki dev örümcek Kara Dul gibi zehirli gözüküyorsa, yaşamınıza talihsizliğin yakında gelebileceği anlamına gelir. Tehlikeler yaklaşıyor ve karanlıkta gizleniyor demektir.

Advertisement
örümcek adam

Kaynak: pixabay.com

Rüyada Örümcek Adam Görmek

Örümcek adam olduğunuzu görmek, kendi içsel gücünüzü ve iradenizi çizmeniz gerektiğini gösterir. “Büyük güç büyük sorumluluk getirir” ifadesini hatırlayın, sıkıntıların üstesinden gelmenize yardımcı olmak için son aşamaya girmiş olabilirsiniz ve daha sonra başkalarına yardım edebileceksiniz.

Rüyada Örümcek Dövmesi Görmek

Örümcek dövmesi yaptırmak, kadınsı ve yaratıcı yönünüzü ifade etmekten korkmadığınız anlamına gelir. Ancak, eğer örümcek dövmesi zehirli bir örümceğe aitse, başkalarına zarar verebilecek hileli ve ölümcül bir şey planladığınız anlamına gelebilir.

Tekstil Sektöründe Çalışanlar için Örümcek görmek

Örümcek rüyaları aynı zamanda dokumacı, tekstille uğraşan birisi anlamına da gelir. Eğer rüya sahibi tekstil sektöründe çalışıyor ise bu rüya iş hayatında başarı olarak yorumlanmalıdır.


Leave A Reply