Sabahları 10 Dakikada Güzel Görünmek Mümkün, Basit ve Hızlı Makyaj İpuçları

0
Advertisement

Eğer çalışan bir bayansanız Pazartesi sendromuna aşinasınızdır. Sabahları fazladan uyunan 5 dakika sanki saatler gibi kıymetli gelir. Sonuçta hazırlanmaya fazla zaman kalmaz.

Makyaj

Kaynak: pixabay.com

Özellikle pazartesileri evden çıkmak için en fazla 10 dakikanız varsa, bir kaç noktaya dikkat ederek bu zamanı iyi kullanabilirsiniz.

*Makyaj için zaman yok. O halde her şeyi bir kenara bırakın ve gündüz kreminizi sürün. Bir maskara ve ruj hem makyajlı hem de sade görünmenizi sağlayacaktır. Bu sefer böyle olsun. Maskara yüzünüzü dengeler. Rujunuzdan da elmacık kemiklerinizi sürdüğünüz bir miktarı dağıtırsanız yüzünüze renk gelmiş olur.

*Saçlar kirli ancak duş almaya zaman yok. Saç fırçanıza bir miktar bebe pudrası dökün ve saç diplerinizi bu şekilde fırçalayın. Yağlı görüntüyü bu seferlik alacaktır.

*Göz altındaki torbaları ve cildinizdeki leke veya sivilceler için nokta kapatıcı iş görecektir. Üstüne de bir miktar pudra uygularsanız, fondotene gerek kalmadan bir gün geçirirsiniz.

Basit Makyaj Yapmanın Sırları

Piyasadaki çok sayıda makyaj ürünü ve markası, temel kozmetik setimizi bir araya getirmeye gelince bunaltıcı olabilir. Aklınızda bulundurmanız gereken ilk ve en temel tavsiye, sade bir makyajın, daha yüklü ve renkli bir makyaja kıyasla, yüz hatlarınızı ve en çekici noktalarınızı ön plana çıkarabileceğidir.

Advertisement

Sade ve sade makyaj için hangi ürünlere ihtiyacınız var? Basit makyaj yapmak için makyaj ipuçlarını sunmadan önce, ihtiyacınız olacak temel kozmetiklerin neler olduğunu size söyleyeceğiz. Bunlar aşağıdaki gibidir:

  • Cilt tipinize göre nemlendirici krem.
  • Ten renginize uygun makyaj bazı.
  • Açık tonlarda allık.
  • Eyeliner tercih ettiğiniz renkte.
  • Tercih ettiğiniz gölgede maskara .
  • Gölgesiz dudak balsamı.

Bu altı ürünle pratik yapmaya başlayabilirsiniz. Zamanla hangi markaların ihtiyaçlarınıza, zevklerinize ve bütçenize en uygun olduğunu keşfedecek ve repertuarınızı genişleteceksiniz. Seçim yaparken ürünlerin cilt tonunuzla uyumlu olması gerektiğini unutmayın.

İpuçları: adım adım açıklama

En iyi yüz özelliklerinizi vurgulayan taze, basit bir görünüm arıyorsanız, aşağıdaki talimatlara dikkat edin:

Yüzünüzü yıkadıktan sonra, cilt tipinize göre ince bir tabaka halinde nemlendirici krem ​​sürün. Bu sayede cildiniz daha uzun süre daha parlak görünecektir.

Parmaklarınızla, süngerle veya fondöten fırçasıyla tam kapatıcı bir fondöten tabakası uygulayın ve saç çizginize kadar karıştırdığınızdan emin olun. Ortadan dışa doğru uygulayın ve boynunuza makyaj yapmayı unutmayın.

Bir allık fırçası kullanarak, bu ürünü yanaklarınıza ince bir tabaka halinde uygulayın. Doğru şekilde yapmak için gülümsemeli ve fırçayı elmacık kemiklerinizin çıkıntılı kısmına uygulamalısınız.

Advertisement

Gözlerinizin oldukça hassas bir bölge olduğunu unutmayın, bu nedenle eyeliner ve rimel sürerken dikkatli olmalısınız. İlk başta onları manipüle etmekte zorlanıyorsanız, güven kazanana kadar sadece üst göz kapağına uygulayın.

Son olarak, yumuşak ve taze görünmelerini sağlamak için balsamı dudaklarınıza uygulayın. Uyguladıktan sonra, ağzınızın köşelerindeki fazlalığı alın.

Bu basit ve doğal görünümü yeniden oluşturacağınızdan emin olduğunuzda, kendinizi daha oynak ve ayrıntılı olanlarla denemeler yapmaya teşvik edebilirsiniz. Bu arada makyaj dünyasına ilk adımlarınızı atmak için bu ipuçlarıyla yüz hatlarınızı öne çıkarın.

Makyaj için vaktiniz kısıtlıysa, daha uzun süre kalıcı olan seçenekleri de tercih edebilirsiniz. Maskaranın iki ay sürdüğünü hayal edebiliyor musunuz? Ya da makyajlı kaşlarla uyanmak?


Leave A Reply