Sahip İle İlgili Cümleler

0

Sahip ile ilgili cümleler. Sahip kelimesi içeren “Sahip” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Sahip İle İlgili Cümleler

 1. *** Kölelik düzenindeki sahip-köle ilişkisi insanlık dışıdır.
 2. *** Bakteriler prokaryot hücre yapısına sahip olan bir hücreli organizmalardır.
 3. *** Büyük ölçüde turizm ve uluslararası finans hizmetlerine dayanan bir pazar ekonomisine sahip olan Bahamalar’ın 1989 gayri safi milli hasılası (GSMH) 2 milyar 820 milyon ABD Doları’nı bulmuştur.
 4. *** Konktraktil kofula sahip olma tatlı sularda yaşayan paramesyum ve amip gibi bazı protistler için geçerlidir.
 5. *** Sahip olduğun her şeyi bana borçlu olduğunu untma.
 6. *** Virüslerle enfekte olmuş bir canlı, gerekli genetik bilgiye sahipse, virüse karşı interferon denen koruyucu madde üretir.
 7. *** Suudi Arabistan, ABD, Singapur, Kanada ve BAE ithalatta en büyük paya sahip ülkelerdir.
 8. *** Güneydeki Lenkoran bölgesi zengin bir doğal bitki örtüsüne sahiptir.
 9. *** 12 Mart 1971’de yapılan askeri darbe gerçekte ülkede iktidarda olan hükümete karşı değil, ordu içinde etkili olmaya başlayan radikal görüşlere sahip olan başka bir gruba karşı yapılmıştır.
 10. *** Paramount 1950’lerde, küçük perdenin renk ve görüntü netliğine sahip olan ve geniş perdeye geçişte önemli bir aşama oluşturan VistaVision işlemini gerçekleştirdi.
 11. *** Parça alışverişinin sağladığı genetik çeşitlilik sonucunda aynı dişi ve erkek bireyin eşey hücrelerinin bir araya gelmesiyle farklı zamanlarda oluşan yavru bireylerin hiçbiri birbiriyle tıpatıp aynı genotip ve fenotipe sahip olmaz.
 12. *** Aynı bakışıma (simetri) sahip kristal yüzeylerin parlaklık tipi ve şiddeti de aynıdır.
 13. *** Altın, kalay, bakır gibi metallerin parlaklığına benzer; metalsi parlaklığa sahip mineraller çoğunlukla saydamsızdır ve kırma indisleri 2,5 dolayındadır.

Advertisement

Leave A Reply