Salyangoz Kreminin Faydaları ve Etkileri Nelerdir?

0

Salyangoz kremi faydaları nelerdir? Salyangoz kreminin etkileri nelerdir? Salyangoz kremi ne işe yaramaktadır? Salyangoz kremi nasıl kullanılır?

krem

Advertisement

Salyangoz kremi ne işe yaramaktadır?

Çok eski zamanlardan beri, toplumlar vücutlarıla ilgili her türlü sağlık problemi için doğal yöntemlere başvurmuşlar; kazanmak istedikleri sağlıklarını doğanın onlara sunduğu bitkilerle vb. ürünlerle elde etmeye çalışmışlardır. Bahsedilen bu süreçlerde Hipokrat, Zessos gibi bilginler vücuda doğal olarak iyi gelen şeylerden birinin salyangoz olduğunu keşfetmişlerdir.

Günümüzde dahi hala aktifliğini koruyan salyangoz ürünleri, başta cilt sağlığı ve cilt problemlerinin çözümü konularında olmak üzere daha pek çok sağlık konusunda doğal bir tedavi unsuru olarak vazgeçilmez birer sembol haline gelmiş, dönemin eczane klasmanı adı altında şifa ürünleri dağıtılan yerlerde en çok satılan ürün salyangoz olmuştur.

Salyangozun bu kadar faydalı bir ürün olması, insanların onu yiyecek olarak da tüketme fikrini akıllarına getirmiş ve bir dönem çok sık salyangoz tüketilmeye başlanmıştır. Haliyle de bir dönem Avrupa’da salyangoz sayısısında ciddi azalmaların meydana geldiğini söylemek mümkündür.

Salyangozun tekrardan toplumlar arasında yiyecek olarak değil şifa kaynağı olarak kullanımının yaygınlaşması da, uzun yıllar sonra salyangoz çiftliklerinde çalışan bireylerin ellerinde oluşan aşırı derecede yumuşaklık ve en küçük kesiklerde dahi meydana gelen hızlı ve iz bırakmadan iyileşme durumunun fark edilmesidir. Bilim insanlarının üzerine tekrar yoğunlaştığı konu neticesinde salyangoz özlü kremin ortaya çıkması mümkün olmuştur.

Advertisement

Salyangoz kreminin etkileri nelerdir?

Salyangoz canlıları, yapılarındaki dokuları kendi kendilerine tedavi edilebilmekte ve üstlerinde taşıdıkları kabukları kırılsa dahi kabuklarını da kendileri onarıp yeni kabuk yaratabilmektedirler. Yani salyangoz kreminin vücutta bıraktığı yenileyici ve canlandırıcı özellik, salyangozun kendi yapısında yer alan salgının etkisiyle gerçekleşmektedir.

Bahsi geçen bu özellik sayesinde salyangoz kremi kullananların görmüş olduğu faydaların başında cildin tazelenmesi ve yenilenmesidir. Bu kremin içeriğinde yer olan Allantoin isimli madde; yapı olarak hem kalsiyum, hem bir çok vitamin hem de protein içermektedir. Bu yüzden cilt yapısındaki pek çok soruna hızlıca ve kesin çözüm yaratmaktadır. Cilt yüzeyinde yer alan yaralanmalar, kırışıklıklar ve sivilce gibi cilt problemlerine etkin çözüm sağlayarak hem sivilceleri ortadan kaldırır gem de sivilce yüzünden cilt üzerinde oluşmuş izleri yok etmektedir.

Salyangoz kremi faydaları nelerdir?

  • Cilt yapısı kuru halde bulunan kişilerin cildinin ihtiyaç duyduğu neme kavuşmasını sağlar.
  • Ciltte erken yaşta yaşlanma etkilerinin önüne geçebilmektedir.
  • Doğum gerçekleştiren kadınların ciltlerinde oluşan çatlakları yok eder.
  • Ciltte oluşmuş sivilce izlerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
  • Erkeklerde traş sonrası cilde sürülen salyangoz kremi, cildin kabarmasını önlemektedir.
  • Genç bireylerin cilt yapısında oluşan çatlakları ortadan kaldırabilmektedir.
  • Ameliyat sonrası yaralara doktorun izniyle sürülen salyangoz kremi, dikiş izlerinin iz bırakmadan kaybolmasına yardımcı olmaktadır.

Salyangoz kremi nasıl kullanılır?

Salyangoz kreminin bugüne kadar kayıtlara geçmiş hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu yüzden kullanım aşamalarında söylenebilecek tek şey, bir cilt doktorunuza danışıp sizin cildinizin kremi kaldırıp kaldıramayacağını öğrenmek olacaktır. Kullanmadan önce yüzünüzü iyice yıkayıp temizledikten sonra, salyangoz kremini ince bir şekilde sürerek elinizle cildinizi ovalamaya başlamalısınız. Ürünün cildinizde iyice emildiğini anladıktan sonra ovmayı bırakabilirsiniz. Gün içerisinde mutlaka gece de sürüyor olmak şartıyla 3 defa bu kremin sürülmesi önerilir.


Leave A Reply