Sami Yusuf Resimli Sözleri – İlahileri İle Ünlü Şarkıcının En Güzel Sözleri

0
Advertisement

İlahileri ve İslam dinini müziği ile tanıtması ile tanınan Sami Yusuf’un en güzel sözleri, alıntıları. Resimli Sami Yusuf Sözleri.

Sami Yusuf

Sami Yusuf

Sami Yusuf (21 Temmuz 1980 doğumlu) Tahran, İran’da doğan İngiliz şarkıcı, söz yazarı, multi-enstrümantalist, besteci, plak yapımcısıdır. Yusuf, 2003 yılında ilk albümü Al-Mu`allim’in piyasaya sürülmesiyle uluslararası ilgi gördü. Şu anda satılan 34 milyonun üzerinde albümle dünyanın çeşitli yerlerinde performans sergiliyor. BBC, CNN, ARTE, FRANCE 24, Reuters, Time, Rolling Stone ve Music Week, onu ve çalışmalarını kapsayan medya kuruluşları arasındadır. Yedinci stüdyo albümü Barakah 2016’da yayınlandı.

‘Spiritique’, Yusuf’un Batı ve Doğu seslerinin unsurlarını harmanlayan eşsiz müzik tarzına verdiği isimdir. Yusuf’un sözlerinin teması, kapsayıcı bir maneviyattır. İlahileri ile tanınmaktadır. Yusuf’un en güzel sözlerinden bir koleksiyonu sizlerle paylaşıyoruz.

Sami Yusuf Sözleri

Sami Yusuf Sözleri

  • Benim özgürlüğüm eşimin kıskandığı yerde biter.
  • Gerçek dostluk ve gerçek aşk araya mesafeler bile girse büyümeye devam eder.
Sami Yusuf Sözleri
Aldatmayan erkek beceriksiz değil, onurludur.

Her şeyi kaybettiğini hissettiğinde. Arkadaşın ya da düşmanın kim olduğunu bilmediğinde. Neden bu kadar yalnız olduğunu merak ediyorsun. İnanç başladığında endişe biter.

Advertisement
Sami Yusuf Sözleri
  • İnsan seni seviyorum deme fırsatını asla kaçırmamalıdır.
  • İnanç başladığında endişe biter.
  • Sözlerimiz önemli olmalı. Açlık, verdiğimiz sözleri beklemez.
  • Artık sefaletin olmayacağı bir günü hayal ediyorum. Artık açlık kalmadığında, sığınağa gerek yok. Paylaşacak kadar yok mu? Yoksa sadece umursamıyor muyuz? Bir iki günlüğüne buradayız.

Sami Yusuf Sözleri

Gördüğün şey yüzünden üzülme
Doğru, hayatın sefaleti var
Ama bir şey her zaman benim için geçerli
İnanç başladığında endişe biter.

Sami Yusuf Sözleri

Ben eşimle tanıştığım gün, bütün kadınların cenaze namazını kıldım.

Batı’da, özellikle İngiltere’de yaşayan azınlık Müslümanların morallerini biraz yükseltmeleri için bir şeyler yapmak istedim. Dinleriyle gurur duymaları gerekiyor.

Sami Yusuf Sözleri

Muhammed’in hayatını inceleyip ona ve karakterine aşık olmamanız mümkün değil. Bu film dünya insanlarının peygamberimizi daha iyi tanımasını ve onun ne kadar iyi olduğunu görmesini sağlarsa, biz işimizi yaptık.

Advertisement
İnsan en çok sevdiğini anlatır. Ben de Peygamberimiz’i çok seviyorum ve onu anlatan şarkıları her zaman yapacağım.

Sami Yusuf Sözleri

Bu tepkilerin çoğu politik, eminim El Ezher’deki insanlar ve filmi eleştiren diğerleri filmi henüz izlememiştir. Filme sadece İran’ın kültürel ihracatı olduğu için karşılar.


Yorum yapılmamış

  1. Sözlerinde gözlerin kadar anlam dolu hayatımda duyduğum en güzel ve anlamlı sözler sana ve eşine bir ömür boyu mutluluk ve huzur diliyorum Yusuf abi

Leave A Reply