Sancti Spiritus Nerededir? Şehrin Özellikleri ve Gezilecek Yerleri

0
Advertisement

Sancti Spiritus Nerededir? Küba’da bulunan Sancti Spiritus’un coğrafi konumu, özellikleri ve gezilecek yerleri hakkında bilgi.

Küba - Sancti Spiritus

Sancti Spiritus

Sancti Spiritus, Küba’nın orta-batısında, Las Villas Yönetim Birimi’nde kenttir.

Tarihçesi

Şehir 1514 yılında Diego Velázquez de Cuéllar tarafından kurulmuştur.

Küba’nın kolonizasyonunun ilk otuz yılı boyunca Küba’nın batı kesiminde Bask toprak sahibi Francisco Iznaga, 1540 yılında Bayamo belediye başkanı seçildi. Iznaga, sonunda Sancti Spíritus ve Trinidad’ya yerleşen güçlü bir soyun kaynağıydı. Onun soyundan gelenler Küba’nın bağımsızlığı ve 1820’den 1900’e kadar ABD’ye ilhak etmek için savaştılar.

Advertisement

Haritası:

Coğrafyası

Belediye Banao, Bellamota, Bijabo, Guasimal, Hastane, Jíbaro, Manacas, Mapos, Paredes, Paula, Pelayo, Pueblo Nuevo, San Andrés, Tuinicú, Tunas de Zaza ve Zaza del Medio’nun barriolarına ayrılmıştır.

Zaza Rezervuarı şehrin güneybatısında yer almaktadır. Şehir, her yaştan insan için büyük bir eğlence yeri olan bir merkezi parka sahiptir.

Sancti Spiritus

Advertisement

Gezilecek Yerler

The Parroquial Mayor şehrin ana meydanının iki blok güneyinde; 16. yüzyılın başlarında kökenini ülkenin en eski kılan, saygıdeğer yeşil kuleli bir kilisedir. Yakınlarda, Sancti Spíritus’un en çekici sömürge evlerinden biri olan ve göze çarpan bir cazibe merkezi olan Museo de Arte Colonial (Colonial Sanat Müzesi) yer almaktadır. Fidel Devrimi’nden sonra Küba’dan kaçan Küba’nın en seçkin ailelerinden Valle Iznaga klanının zengin eski saray konağı, 1961’de devletin malı oldu. İçeride gördüğünüz şeyin yüzde doksanı, mobilyadan resimlere. Her ne kadar aile burada Limoges porselen, Fransız yaldızlı aynalar, İtalyan mermer masalar ve Bakara kristal avizelerin etkileyici bir koleksiyonunu tutsa da, bu onların birincil konutu değildi; Ev çoğunlukla transitte aile üyelerine ev sahipliği yapmak için kullanıldı, bu nedenle eşyalar oldukça eklektikti. Üç yatak odası, el yapımı dantel, işlemeli çarşaf ve el boyaması cam ile büyük tarzda dekore edilmiştir.

Bir başka ilginç dönüm noktası, Küba’nın Yayabo nehri üzerindeki eski köprülerinden biridir. 1815 yılında kil tuğlalarla inşa edilmiş, merkezi 9 metre yüksekliğinde beş yay oluşturur. Tüm köprü sadece 85 metre uzunluğundadır ve sömürge dönemindeki Küba’da yayalar ve arabalar için tasarlanmıştır, ancak şimdiye kadar daha ağır modern trafiğe direnmiştir.

Sancti Spíritus, Olivos III’teki ana yol üzerinde bulunan ünlü bir Tıp Üniversitesi’ne sahiptir. Dünyanın dört bir yanından 34 milleti temsil eden öğrencisi var. Üniversite Havana’da ELAM ile ilişkilidir.

Advertisement

Leave A Reply