Scooby Doo Boyama Sayfaları – Scooby Doo Karakterlerini Boyama

0

Çocukların gereksiz korkularını muhteşem bir şekilde yenmesini sağlayan çizgi dizi Scooby Doo karakterlerinin yer aldığı boyama sayfaları

Scooby Doo Boyama Sayfaları

Scooby Doo

Scooby-Doo, popüler Amerikan animasyon şirketi Hanna-Barbera tarafından yaratılan Scooby-Doo animasyon televizyon dizisindeki isimsiz karakterdir.

Advertisement
Scooby Doo Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Scooby-Doo, Shaggy Rogers’ın evcil hayvanı ve ömür boyu arkadaşıdır ve orijinal dizi de dahil olmak üzere birçok yinelemede, gerçekliğindeki diğer köpeklerin çoğunun aksine bozuk İngilizce konuşabilen benzersiz bir antropomorfik Danua köpeği olarak kabul edilir.

Scooby Doo Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Scooby, vücudunun üst kısmında birkaç belirgin siyah nokta ile baştan ayağa kahverengidir. Genellikle dört ayaklıdır, ancak ara sıra iki ayaklı ‘insan’ özellikleri sergiler. Scooby’nin de karşıt başparmakları vardır ve ön pençelerini eller gibi kullanabilir.

Scooby Doo Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Siyah bir burnu vardır ve üzerinde “SD” (baş harfleri) bulunan ve sarı olmayan, elmas şeklinde etiketlenmiş mavi-yeşil bir yakası vardır. Yavruken soğuk iklimlerde bir eşarp ve kulak manşonu takıyordu.

Scooby-Doo ve Shaggy, çoğunlukla sürekli aç olmak, kolayca korkmak ve çoğu zaman başkalarına yardım etmeyi reddetmek gibi birçok kişilik özelliğini paylaşır, ancak arkadaşları (Velma Dinkley, Daphne Blake ve Fred Jones) onları kostümlü kötülerin peşinden gitmeye teşvik eder.

Advertisement
Scooby Doo Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Çoğu kelimeyi “R” ile başlıyormuş gibi telaffuz etmeden olmasa da, İngilizce konuşabilme gibi tuhaf ve sıra dışı yetenekleri var, ancak çoğu insan onu mükemmel bir şekilde anlayabiliyor (eğer konuşabileceğini kabul ederlerse). Ayrıca, çetenin yardıma veya daha fazla bilgiye ihtiyacı olduğunda işe yarayan diğer hayvanlarla da (çoğunlukla köpeklerle) konuşabilir.

Düğmelere basmak veya sallanmak için kullanabileceği tamamen kavrayabilen bir kuyruğu var. Hem başı hem de kuyruğu şekillendirilebilir ve bir iletişim yardımı olarak veya dikkat dağıtıcı bir unsur olarak kullanışlıdır. Ancak kuyruğu kılık değiştirirken sık sık onu ele veriyor.

Scooby Doo Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Pek çok köpek gibi o da inanılmaz bir koku alma duyusuna sahiptir ve burnuna “Süper Koklayıcı” lakabını kazandırmıştır.

Yavruyken inanılmaz bir video oyunu becerisine sahipti ve Shaggy tarafından Coolsville’in Video Şampiyonu olarak anılıyordu.

Scooby Doo Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Shaggy Rogers

Shaggy, beyaz saçlı genç bir erkek; o yaşına göre oldukça hafiftir – Velma Dinkley bile onu kendi elleriyle kaldırabilir. Boynu çok uzun görünüyor. Ayrıca çenesinde bir keçi sakalı var.

O ve Scooby-Doo’nun neredeyse doymak bilmeyen iştahları, alay etme ve korkaklık eğilimleri var. Bu benzerlikler nedeniyle Shaggy, Scooby’ye evcil hayvanından ziyade normal bir insan olarak davranır.

Advertisement
Scooby Doo Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Genellikle bir korkak olarak görülse de Shaggy, çetenin gizemlerinin kalbinde yer alan “canavarları” ve “hayaletleri”, bazen farkında olmadan ve bazen de isteksizce bir tuzak için “canlı yem” olarak hareket ederek ortaya çıkarmakta yararlı olduğunu kanıtlar.

Daphne Blake

Daphne, kum saati figürlü ve omuz hizasında kızıl saçlı çekici, genç bir kadındır.  Velma Dinkley kadar akıllı olmasa da, Daphne sorunlarını her zaman farklı bir şekilde çözerdi. Daha sonra kendine güveni arttı ve kendini savunmayı öğrendikten sonra zaman geçtikçe daha aktif bir rol oynamaya başladı

Scooby Doo Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Velma Dinkley

Velma, çenesine kadar kumral saçları ve çilleri olan, Kafkasyalı genç bir kadındır. Kırmızı etek, diz boyu turuncu çoraplar ve siyah Mary Jane ayakkabılarıyla bol, kalın, balıkçı yakalı turuncu bir süveter giyer.

Gizemlere hayranlığı var. Küçük kız kardeşi Madelyn, “elinde gizemli bir kitapla doğduğunu” söyledi. Zaman zaman kendisi gibi çok zeki olan diğer insanlarla (Verona Dempsey gibi) rekabet edebilir.

Gözlüklerini düzenli olarak kaybediyor ve hemen “Gözlüklerimi bulamıyorum. Gözlüklerimi bulamıyorum” veya “Gözlüklerim olmadan göremiyorum” diyerek, onları bulana kadar etrafta gezinir.


Leave A Reply