Sebzeli Pampa Kebabı Tarifi

0
Advertisement

Değişik bir yemek ve ya kebap tarifi arıyorsanız işte sizlere Sebzeli Pampa Kebabı. Her ne kadar eski bir tarif olsa da Pampa isminde bir kebabın olması beni de şaşırttı. Pampişler belki bu kebaptan yemek isterler.

Sebzeli Pampa Kebabı Tarifi

Malzemeler (4 kişilik):
600 gram yağsız dana eti
50 gram margarin yağı
400 gram çalı fasulyesi
500 gram iç bezelye
5 olgun ve iri domates
6 mısır koçanı
4 baş soğan
1 demet maydonoz
Birkaç merzengüş yaprağı
yeteri kadar tuz ve karabiber
5 çorba kaşığı zeytinyağı

Sebzeli Pampa Kebabı Tarifi:

Eti ince ince dilimledikten sonra içinde 3 kaşık zeytinyağı ile margarin yağı bulunan bir tavaya yayın. Orta ateşte iki yanları da kızarıp kuruyuncaya kadar kızartın. Kızaran etleri birer santim eninde şeritler halinde doğrayın.

Kalan iki kaşık zeytinyağıyla rendelenmiş soğanı küçük bir tencereye koyarak pembeleşinceye kadar ateşte tutun. Soğanlar pembeleşince bunların üzerine kabukları soyulduktan ve çekirdekleri çıkartıldıktan sonra küçük dilimlere ayrılmış domatesler eklenmelidir. Bunları 10 dakika kaynattıktan sonra etleri tencerenin içine katın. Kıyılmış maydonozun yarısı ile kıyılmış merzengüş otunu, tuz ve karabiberle birlikte serptikten sonra bunları karıştırarak 20 dakika kadar pişirin.

Öte yandan mısır tanelerini koçanından ayırın. Fasulyeleri yıkayıp uçlarını kopardıktan sonra kılçıklarını kesip atın. Fasulyeyi ince şeritler halinde doğrayın.

Advertisement

Ayrı kaplarda kaynayan tuzlu kaynar sularda fasulyeyi mısırı ve iç bezelyeyi haşlayın. Dirilikleri kaybolunca bunlarıda tencere içinde etin üstüne dökün ve ara ara karıştırın. Bir taşım kaynattıktan sonra yemeği servi tabağına boşaltın. Bekleyen kıyılmış maydonozu yemeğin üstüne serpiştirdikten sonra sıcak olarak hemen servis yapabilirsiniz.


Leave A Reply