Selfie Nedir?

0

Son dönemin en popüler konularından biri olan ve sosyal medyayı resmen sallayan selfie fotoğraf nedir ve en güzel selfie örnekleri.

Quokka Selfie

Selfie demek akıllı ya da telefon çekme özelliği olan telefon, tablet v.b. cihazınız ile kendi kendinizin çekmiş olduğunuz fotoğrafa verilen isimdir. Sosyal medyanın hayatımızı tamamen işgal altına aldığı bu dönemde selfie modası deli gibi yayılmaktadır. hatta Oxford Üniversitesi 2013 yılında İngilizce sözlüğe dahil edilen kelimeler arasında yılın kelimesi olarak “selfie” kelimesini seçmiştir.

Selfie kelimesinin kökeni İngilizce self (kişisel, kendi) kelimesinin sonuna ie eklenerek oluşturulmuş ve ilk defa 2002 yılında Avustralya’da kullanıldığına inanılan tamamen teknolojik gelişmelerin ışığında ortaya çıkmış bir kelimedir.

Aşağıda sizler için derlemiş olduğumuz selfie fotoğraflar yer almaktadır. Özellikle en üstte gözüken ve 2014 yılı Oscar ödül törenlerinde çekilen bu selfie fotoğraf twitter tarihinde en çok retweet edilen fotoğrafı ilan edildi ve tabii kide en ünlü selfie fotoğraf olarak şimdilik tarihteki yerini de aldı.

Selfie Fotoğraf Örnekleri (Bir kısmı selfie fotoğraf çektiren kişilere ait iken bir kısmıda selfie’ye yeni bir boyut getirmek isteyenler tarafından hazırlanmış:) )

Selfie Örnekleri

Maymun Selfie

Selfie

Selfie

Selfie

Selfie

Selfie

Selfie

Selfie

Selfie

Selfie

Selfie

Selfie


Bir Yorum Yazmak İster misiniz?