Serçe Resimleri

0
Advertisement

Dünyanın en yaygın ve en sevilen minik kuşlarından olan Serçe resimleri. En güzel ve değişik Serçe resimleri

Serçe, Passer cinsinin bir üyesidir. Serçeler Passeridae ailesine ait küçük ötücü kuşlardır. Ayrıca eski dünya serçeleri olarak da bilinir. Serçeler yuvalarını evler veya binaların yakınında yaparlar. Bu, vahşi doğada görülmesi en kolay kuşlardan biri oldukları anlamına gelir.

Serçenin dünya çapında yaklaşık 30 tür vardır. Bunlardan en iyi bilinen ev serçesi Passer domesticus’tur.

Açıklama

Serçeler küçük kuşlardır. Uzunluğu 11-18 santimetre arasındadır. 13–42 gram arasında olabilirler. Genellikle kahverengi ve gridir. Kısa kuyrukları ve küçük, güçlü gagaları var. Serçelerin çoğu tohumları veya küçük böcekleri yerler. Serçeler sosyal kuşlardır ve sürülerde yaşarlar (gruplar).

Ev serçesi

Ev serçesi (Passer domesticus) serçe türüdür. Tüm dünyada yaşıyor. Başlangıçta sadece Avrupa ve Asya’da yaşadı. Ancak, insanlar yeni yerlere seyahat etti ve ev serçesi de bu yerlere gitti. Şimdi en geniş dağılımlı kuş türü durumundadır. Bu, çoğu yerde yaşadığı anlamına gelir. Türün yaklaşık 50 alt türü vardır.

Advertisement
Dağılım

Serçeler dünyadaki her kıtada görülebilir. Uzun zaman önce, yalnızca Avrupa, Asya ve Afrika’da yaşadılar. Ancak, insanlar Avustralya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’ya seyahat etti ve şimdi serçeler de orada görülüyor. Ev serçesi her kıtada görülür. Avustralya’da, bu eyaleti doğu eyaletlerinden ayıran çöller arasında yolculuk yapamadıkları için Batı Avustralya’da serçeler yoktur.  Hükümet, gelebilecek serçeleri avlamak ve yok etmek için insanları istihdam etmektedir.

Kuzey Amerika

Ev serçesi 19. yüzyılın sonlarında Amerika’ya bilerek getirildi. Shakespeare’in zengin bir New York Şehri hayranı olan Eugene Schieffelin dahil birçok kişi tarafından ithal edildi. Shakespeare’in eserlerinde bahsi geçen tüm kuşları Amerika’ya getirmek istediler. Bu türlerin ikisi büyük başarılardı: sığırcıklar ve serçeler. Albany’de bulunan yabancı kuşların ithalatı için bir toplum örgütledi.

İngiltere’deki ev serçelerinin sayısı düşmüştür, çünkü çalılıkların sayısı ve alanı küçülmüştür ve serçelerinde yaşam alanları doğru orantılı olark küçülmüştür. Şimdi Birleşik Krallık’ta serçeler ‘tehlike altında’ canlı grubuna girmiştir. Bununla birlikte, diğer ülkelerde, serçeler hala çok yaygındır.

Serçe Resimleri

serçe

Advertisement

Serçe

Serçe

Serçe

Serçe

Advertisement

Serçe

Serçe

Serçe

Serçe

Advertisement

Serçe

Serçe

Serçe

Serçe

Advertisement

Serçe

Serçe

Serçe

Serçe

Advertisement

Serçe

Serçe

Serçe

Serçe

Advertisement

Serçe Kuşları


Bir Yorum Yazmak İster misiniz?