Sevebilmek İle İlgili Güzel Sözler

0
Advertisement

Sevebilmek, sevme yeteneği ile ilgili söylenmiş güzel ve anlamlı sözler. Sevebilmek, sevgi yeteneği konulu sözler, yazılar.

Sevebilmek İle İlgili Güzel Sözler

“Mutluluk, başkalarını sevme yeteneğindedir.” Leo Tolstoy.

“İnsan sevme yeteneğinden asla tatmin olmamalıdır. Nerede olursa olsun, her zaman sadece bir başlangıçtır.” Leo Buscaglia.

“Öfkenin kalbinize girmesine izin verirseniz, sevgi dışarı çıkar” Bree Despain.

“Bilincinizin kapsamı, yalnızca sevme ve sevginize sarılma ve etrafınızdakileri ve içerdiği her şeyi sevme yeteneğinizle sınırlıdır.” Napolyon Bonapart.

Advertisement

“Çocuklar hakkında sevdiğim şey, doğuştan gelen koşulsuz sevme yetenekleridir – hepimiz bunu öğrenebiliriz” Kevin Heath.

“Bu hayattan kazanabileceğimiz en büyük şey sevme yeteneğidir.” Harold Klemp.

“Önemli olan sevginin kendisi – sevme yeteneği, kimi sevdiğiniz önemli değil. Çünkü kimseyi sevemediğiniz zaman, artık yaşayan bir insan değilsiniz. Sevme kapasitesini kaybederse kalp ölür.” Pearl S Buck.

“Paradoksal olarak, yalnız olma yeteneği, sevme yeteneğinin şartıdır.” Erich Fromm.

“Bizi insan yapan şey, aklımız değil kalbimizdir, düşünme yeteneğimiz değil, sevme yeteneğimizdir.” Henri Nouwen.

“Kısacası, sevme yeteneğinle korunuyorsun!” JK Rowling.

Advertisement

“Bilgi, sevmek, hissetmek, yaşamın derinliklerini ve yüksekliklerini sorgulayabilme yeteneğidir. Tecrübenin tecrübesidir ve aynı zamanda bunun ötesindedir.” Frederick Lenz.

“Bu evrende iki armağan veriliyor: sevme yeteneği ve soru sorma yeteneği. Aynı zamanda bizi ısıtan ateşler ve bizi yakan ateşler.” Mary Oliver.

“Sevebilmek için sevilmemiz de gerekiyor.” John Gray.

“Bence başka birini sevme yeteneği, Tanrı’nın en büyük armağanlarından biri ve hayatımdaki insanlarla sevgiyi paylaşmamı sağladığı için her gün Tanrı’ya teşekkür ediyorum.” Anderson Cooper.

“Sevme yeteneğiniz varsa, önce kendinizi sevin.” Charles Bukowski.

“İnsanlığın çözümü manevi bir nitelikte. Siyasi ya da dini bir çözüm değil. Birbirini sevme yeteneği. Gördüğüm tek çözüm bu.” Ziggy Marley.

“Sağlıklı bir yaşamın iki özelliği, sevmek ve çalışmak için yeteneklerdir. Her biri hayal gücü gerektirir.” Sigmund Freud.

“Biri bir keresinde bana mutluluğun en önemli üç şartı olarak neyi kabul ettiğimi sordu. Cevabım: Hem kendinize hem de etrafınızdakilere karşı dürüst olduğunuz hissi; hem kişisel yaşamınızda en iyisini yaptığınız hissi. ve işinizi ve başkalarını sevme yeteneği. ” Eleanor Roosevelt.

“Başkalarını suçlama alışkanlığın olmazsa, ruhunda sevme yeteneğinin büyüdüğünü hissedeceksin, ve hayatındaki iyiliğin büyümesini göreceksin.” Leo Tolstoy

“Sevme, ulaşma ve hayatı deneyimleme yeteneğiniz sınırsızdır. Sınırlama sadece beden ve zihin içindir.” Jaggi Vasudev.

“İki temel motive edici güç var: korku ve sevgi. Korktuğumuzda, yaşamdan geri çekiliyoruz. Aşık olduğumuzda, yaşamın tutku, heyecan ve kabul ile sunduğu her şeye açığız.” John Lennon.

Advertisement

“İlk önce kendimizi, tüm ihtişamımızla ve kusurlarımızla sevmeyi öğrenmeliyiz. Kendimizi sevemezsek, başkalarını sevme yeteneğimizi veya yaratma potansiyelimizi tamamen açamayız” John Lennon.


Leave A Reply