Sevgililer Günü İçin Kalp Şeklinde Sabun Yapımı

0

Küçük sürprizlerden hoşlanıyorsanız sevgilinize ve sevdiklerinize kalp şeklinde hazırlayabileceğiniz küçük sabunlar çok hoş olacaktır. Tarifi:

Kalp Şeklinde Sabun

Advertisement

Sevgililer Günü İçin Kalp Şeklinde Sabun Yapımı

Kullanılacak Malzemeler:
22×22 cm boyutlarında yapışmaz kare pişirme kabı
Kalp şeklinde kurabiye kalıbı
Cam ölçü kabı
Gliserinli sabun
Sabun renklendirici veya gıda boyası
Alkol dolu sprey şişe
Kesme tahtası

Yapılışı:

Çıkacak sabun miktarı kullandığınız malzemelere ve kalp kesicinizin boyutuna göre değişecektir. Ne kadar gliserinli sabuna ihtiyacınızın olduğunu belirlemek için tavanızı kalp kurabiye kalıbınının yüksekliğinden 10 milimetre aşağısına kadar su ile doldurun. Suyu ölçü kabınızın içine boşaltın ve miktarını not alın.

Gliserinli sabunu küçük parçalara ayırın ve ölçü kabında suyun geldiği yüksekliğe kadar kabı sabun ile doldurun. Böylece istediğiniz miktarda sabunu eritmiş olacaksınız. Gliserinli sabununu orta ateşte tamamen eriyene kadar karıştırarak ben mari usulü eritin.

Advertisement

Tamamen eriyen sabunu içine gıda boyası ekleyerek renklendirin. Sonra da yapışmaz pişirme kabınızın içine dökün. Üst tarafında baloncukların oluştuğunu göreceksiniz. Bu baloncukları yok etmek için bir sprey şişesine doldurulmuş alkolü sıkmanız yeterli olacaktır. Alkolü sıkınca baloncukların yok olduğunu göreceksiniz. Sabunu oda sıcaklığında 2 saat beklettikten sonra, buzluğa kaldırın ve 10 dakika kadar bekletin.

Kabı ters çevirerek sabunu içinden çıkarın ve kurabiye kalıpları ile kalp şeklinde kesin. Üstüne harf kabartmalarından bastırarak isim yazabilirsiniz.


Leave A Reply