Sevgiyi Yaşayan Bir İnsanı Anlatan Kompozisyon, Sevgi Konulu Kompozisyon

0

Sevdiğiniz, sevgiyi yaşayan bir insanı anlatan kompozisyon örneği. Sevgi konulu kompozisyon, kompozisyon örneği.

Anneler Günü Hediyeleri

Sevgiyi Yaşayan Bir İnsanı Anlatan Kompozisyon

Sevgi Dolu Bir İnsan: Annem

Sevgiyi yaşayan birini söyle deseniz, annemi seçerim. Çünkü sadece kendini değil, etrafındaki herkesi düşünür, fedakardır. Mesela annem alışverişe çıktı mı, kendine değil, her zaman bize bakar. Moralimiz bozuksa bize şarkı söyler ve bütün tasamızı unutturur. Moralimiz düzelene kadar, moralimizi düzeltmek için dil döker.

Sevgi sadece insanlara ve çocuklara gösterilen bir şey değildir. Annemin ayrıca balkonunda, bahçesinde ve hatta salonunda bitkiler vardır. Onlara düzenli olarak su verir, güneş ışığı alan bir yere kor ve en önemlisi onlara sevgisini verir. Şimdi diyeceksiniz ki Ona sevgi buna sevgi, kendisine hiç mi sevgi bırakmıyor veya kendine vakit ayırmıyor mu? Ayırıyor. Aslında sevgi dolu bir insanın kendine sevgi bırakmasına gerek yok çünkü o başkalarının ona karşı duyduğu sevgiyle yaşar.

Sonuç olarak, annem bize karşı sevgisini en güzel gösteren insanlardan biridir. Hatta bana göre en sevgi dolu insandır.

Yazan: Gurur Sağlam
İTK Manisa Kampüsü
5A sınıfı

Nefreti Nefretle Değil Sevgiyle Yok Edebiliriz

Nefret öldürücü, yıkıcı, dağıtıcı bir duygudur; gösterişi sertse de, insana zarardan başka hiçbir şey vermez. Beş parmağın beşi bir olmadığı gibi bütün insanlar da birbirlerine benzemezler. Bazıları türlü sebeplerle nefretle dolup taşarlar. Bunlar kendi iç karanlıklarına gömülmüş zavallı, aciz, sığ ve hasta insanlardır. Bunlara aynı şekilde nefretle karşılık vermek tehlikeyi büyütmek demektir. Akıllı bir insan büyüyen bir nefret çığının ne derece korkunç zararlar verebileceğini bilir. Şu halde nefretle dolup taşana ne yapalım. Önce acıyalım; dünyanın en değerli hazinesinden; sevgi dolu bir kalpten yoksun olduğu için…

Sonra, yeryüzündeki insani, kutsal görevimizi hatırlayalım. Sabır ve iyi niyetle bu hasta insanlara sevgi mucizesini gösterelim, ısrarla ve inatla. Sevginin, gerçek yaratıcı sevginin yapamayacağı hiç bir şey, yumuşatamadığı hiç bir kalp yoktur. Buna inanalım. Sonunda kazanan mutlaka kendimiz olacağız. Karanlık dünyada kararan gözler bir mucize ışığıyla aydınlanacak, sevginin pırıl pırıl dünyasında insan, asıl kişiliğini bulacak. Bu az, şey midir? Herkes bunu yapabilir. Nasıl mı diyeceksiniz? Hemen işe başlayın, çevrede sizi sevmeyenleri sevmeye ve onların içlerini sevgi ile aydınlatmaya çalışın.


Leave A Reply