Sevimli Hayvanlar Boyama Sayfaları – Okul Öncesi Hayvan Boyama Etkinlikleri

0

Hayvan sevgisini aşılamak için çocuklara önerilen hayvan boyama sayfaları. Okul öncesi hayvan resimleri boyama etkinlikleri.

Sevimli Hayvanlar Boyama Sayfaları

Fare Boyama

Kaynak: pixabay.com

Evcilleştirilmiş kedi, dünyadaki en popüler evcil hayvanlardan biridir. Kedilerin binlerce yıldır evcil hayvan olarak tutulduğu düşünülmektedir.

Advertisement

Ceylan BoyamaKaynak: pixabay.com

Çoğu insan, tercih ettikleri evcil hayvana bağlı olarak kendilerini kedi veya köpek olarak görür, ancak birçok insan hem köpekleri hem de kedileri sever.

Unicorn BoyamaKaynak: pixabay.com

Balıklar, diğer omurgalı hayvan gruplarından daha fazla çeşide sahiptir. 32.000 farklı balık türü vardır. Çenesiz, kıkırdaklı ve kemikli balıklar dahil olmak üzere üç ana balık türü veya sınıfı vardır. Çenesiz balığa bir örnek, taşemen yılan balığıdır. Köpekbalıkları kıkırdaklı balıklardır ve mavi marlin kemikli bir balıktır.

Advertisement
Ahtapot Boyama

Kaynak: pixabay.com

Memeliler

Memeliler belirli bir hayvan sınıfıdır. Bir hayvanı memeli yapan birkaç şeydir. İlk olarak süt veren bezlere sahip olmaları gerekir. Bu onların bebeklerini beslemek içindir. İkincisi, sıcak kanlıdırlar. Üçüncüsü, tüm memelilerin kürkü veya saçı vardır.

Tavşan Boyama

Kaynak: pixabay.com

İnsanlar memeliler ve köpekler, balinalar, filler ve atlar da öyle. Dişleri olmayan karınca yiyenler hariç, çoğu memelinin dişleri vardır.

Tavşan Boyama

Kaynak: pixabay.com

Memeliler, okyanus, yer altı ve karada dahil olmak üzere her türlü ortamda yaşarlar. Bazı memeliler, örneğin yarasalar uçabilir bile.

Köpek BoyamaKaynak: pixabay.com

Kedi Boyama

Kaynak: pixabay.com

Nesli tükenmekte olan hayvanlar, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan hayvanlardır. Bu, yeryüzünde bu hayvanlardan daha fazla canlı olmayacağı anlamına gelir.

Eşek BoyamaKaynak: pixabay.com

Advertisement

Bir hayvan çok azı canlı olduğunda nesli tükenmekte veya “tehdit altında” kabul edilir.

Alpaka BoyamaKaynak: pixabay.com

Bazı hayvanlar diğerlerinden daha fazla tehdit altındadır. Bilim adamları, bir türün neslinin tükenme riski altında olabileceğini takip etmek için risk düzeyini farklı bir adla sınıflandırıyor.

Hayvanlar Boyama SayfalarıKaynak: pixabay.com

Amfibiler sürüngenler, memeliler ve kuşlar gibi bir hayvan sınıfıdır. Hayatlarının ilk bölümünü suda, son bölümünü karada yaşarlar. Yumurtalarından çıktıklarında, amfibilerin solungaçları vardır, böylece suda nefes alabilirler.

Tavşan Boyama

Kaynak: pixabay.com

Sürüngenler soğukkanlı hayvanlardır. Sürüngenlerin çoğu yumurta bırakır ve derileri sert, kuru pullarla kaplıdır.

At BoyamaKaynak: pixabay.com

Biyolojik Sınıflandırma, bilim insanlarının tüm yaşamı kategorize etmek ve düzenlemek için kullandıkları yöntemdir. Canlı organizmaların birbirine ne kadar benzer veya farklı olduğunu ayırt etmeye yardımcı olabilir.

Kurbağa Boyama

Kaynak: pixabay.com

Köpek, dünyadaki en popüler evcil hayvanlardan biridir (tabii ki kedi severler kediler için tartışacaktır). Köpekler uzun zamandır insanların yaşamlarında önemli bir rol oynamıştır.

Horoz Boyama

Kaynak: pixabay.com

Köpeklerin binlerce yıldır evcil hayvan olduğu düşünülüyor. Köpekler genellikle İnsanın En İyi Arkadaşı olarak adlandırılır. Bunun nedeni, köpeklerin insana birçok yönden yardım etmesidir.

Advertisement


Leave A Reply