Shailene Woodley Kimdir?

0
Advertisement

Shailene Woodley Kimdir ve neden ünlüdür? Shailene Woodley hayatı, biyografisi, oyunculuk kariyeri, rol aldığı filmler hakkında bilgi.

Shailene Woodley Kimdir?

Shailene Diann Woodley, 15 Kasım 1991’de San Bernadino, Kaliforniya’da doğdu. İki psikologun kızıdır. Dört yaşında modellik yapmaya başladı. Beş yaşındayken ilk oyunculuk derslerini alıyordu. O ve küçük kardeşi Tanner, Simi Vadisi’nde büyüdü.

Shailene Woodley

Genç aktris, Tippi Hedren ile birlikte televizyondaki “Replasing Dad (1999)” filminde ilk kez sahneye çıktı. Bölge, Crossing Jordan ve The O.C gibi programlarda görünmeye devam etti ve skolyoz teşhisi konmasına rağmen genç olarak seçmelere katılmaya devam etti.

Shailene Woodley

1991 yılında California’da doğan Shailene Woodley, küçük yaşta televizyonda görünmeye başladı. 2008’deki “Amerikalı Genç’in Gizli Yaşamı”‘nındaji rolü, ilk önemli rolü oldu ve daha sonra The Descendants, Divergent ve devamı ve Yıldızlarımızdaki Arıza’daki performansıyla daha geniş kitleler tarafından tanındı. Shailene Woodley’nin 2016’da, Dakota Access Pipeline’ı protesto ederken tutuklanması haber oldu. Çevreci ve politik bir eylemci olarak dikkat çekti.

Advertisement

Shailene Woodley

Filmler ve TV Şovları

‘Amerikalı gençlerin gizli hayatı’ – ‘The Secret Life of the American Teenager’

Simi Valley Lisesi’nde okurken, Woodley, Amerikan Gençlerin Gizli Yaşamı’nda Amy Juergens rolüne seçildi. Dizi Haziran 2013’te sona erene kadar beş sezon yayınlandı.

Shailene Woodley

‘The Descendants’

Hala Amerikalı gençlerin gizli hayatın’da rol alırken, Shailene Woodley, onu daha geniş bir kitleye tanıtan bir role imza attı. George Clooney’nin The Descendants’daki (2011) kızı olarak, aile mücadelelerinde yetişkinlerle yüzleşmek zorunda kalan gençleri canlandırdığı rolüyle övgüler aldı.

Shailene Woodley

‘Divergent’ Franchise

Woodley, 2014 yılında Veronica Roth’ın romanının bir uyarlaması olan Divergent ile büyük ilgi gördü. Divergentta, Woodley, yetenekli bir genç olan Tris’in rolünü üstlendi. Gişe başarısı, Woodley’in Insurgent (2015) ve Allegiant (2016) filmlerinde rol oynamasının önünü açtı.

Advertisement

Shailene Woodley

‘The Spectacular Now,’ ‘The Fault in Our Stars, ‘Snowden’

Woodley, daha sonra The Spectacular Now (2013) ve White Bird in a Blizzard’da (2014) rol aldı. Ayrıca ölümcül hasta kansere yakalanmış hastasına aşık olan bir karakteri oynadı. Genç yetişkin türünden uzaklaşarak, Snowden (2016) ‘da daha ağır bir rol oynadı.

Shailene Woodley

HBO ‘Big Little Lies’

Oyuncu, Avustralyalı yazar Liane Moriarty’nin aynı adı taşıyan romanının bir uyarlaması olan ödüllü HBO serisi Big Little Lies ile 2017’de daha da büyük bir etki yarattı. Woodley, Reese Witherspoon, Nicole Kidman ve Laura Dern’i içeren kadronun bir parçası olarak, genç bekar anne Jane Chapman’ı canlandırdı.

Shailene Woodley

Woodley, Emmy ve Altın Küre ödülleri için yardımcı oyuncu olarak aday gösterildi. Yedi bölüm serisi David E. Kelley tarafından yazılmış ve Jean-Marc Vallée tarafından yönetilmiştir. Büyük başarısı ile HBO, Haziran 2019’da çıkış yaparak ikinci sezon için yeşil ışık yaktı.

Shailene Woodley

Shailene Woodley


Leave A Reply