Sidney Hakkında Bilgi ve Sidney Resimleri

0

Avustralya’nın ve dünyanın en önemli ve güzel şehirlerinden birisi olan Sidney hakkında bilgiler ve Sidney resimleri.

Avustralya’nın en büyük şehri, işlek ve büyük limanıdır Avustralya’nın güney kıyısında, doğal bir körfezin ağzındadır.

Advertisement

Uzun bir yarımada Sidney Körfezi’ni örter. Sidney şehri bu yarımadanın iki ucunda kuruludur, Güney kısmında liman ve endüstri tesisleri, kuzey kısmında da halkın oturduğu, eğlendiği yerler vardır. Kuzey ve doğu bölgelerini birbirine bağlayan Sidney köprüsü, dünyanın en büyük asma köprülerinden biridir 6 otomobilin yan yana geçebileceği genişlikte olan bu köprünün üzerinde ayrıca iki tramvay yolu, iki troleybüs hattı vardır.

Şehir, Avustralya’nın önemli bir ticaret ve endüstri merkezidir. Avustralya’nın ekonomik hayatında büyük rol oynayan yün ve deri ticareti burada yapılır.

Sidney Körfezi’ni ilk bulan ünlü İngiliz denizcisi James Cook‘tur. 1770’de Cook, bu koyda Port Jackson’u kurdu 1778’de Arthur Phillip’in komutasındaki 11 gemi İngiltere’ den ilk göçmenleri buraya getirdi. Göçmenler bu yere, o zamanki İngiliz İç İşleri Bakanı Lord Sydney’in adını verdiler. Sidney XIX. yüzyıl sonunda birden gelişip, büyüdü 1901’den 1927’ye kadar Avustralya’nın başkenti oldu. 1927’de, Canberra başkent olunca, Sidney gene önemini kaybetmedi. Bugün Sidney yalnız Avustralya’nın değil, dünyanın en büyük, en güzel şehirlerinden biridir.

Sidney Şehri - Avustralya

Advertisement

Sidney Şehrinin Görünümü

Sidney

Sidney Opera Binası

sidney

Sidney Yerleşim Yerleri

Sidney

Advertisement

Sidney


Leave A Reply