Silah Sanayi Teknikerliği (2 Yıllık) Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Silah Sanayi Teknikerliği (2 Yıllık) olan üniversitelerdeki taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları

2021 Silah Sanayi Teknikerliği (2 Yıllık)Taban Puanları, Başarı Sıralamaları ve Kontenjanları

Aşağıda yer alan tabloda Silah Sanayi Teknikerliği (2 Yıllık) bölümüne ait olan taban puanları alfabetik olarak doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Silah Sanayi Teknikerliği (2 Yıllık) okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Silah Sanayi Teknikerliği

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Silah Sanayi Teknikerliği (2 Yıllık) taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Silah Sanayi Teknikerliği (2 Yıllık) hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Bölüm / Puan Türü / Kont. / Taban Puanları / Başarı Sıralamaları

  • Selçuk Üniversitesi (Konya) (Devlet) / Silah Sanayi Teknikerliği (Örgün) / TYT / 62 / 259,72431 / 820,028
  • Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Samsun) (Devlet) / Silah Sanayi Teknikerliği (Örgün) / TYT / 41 / 255,21795 / 868,710

Advertisement

Silah Sanayi Teknikerliği

80%
80%
Awesome

Bölümün amacı; Ülkemizin savunma ve güvenlik teknolojileri ile ilgili bilgi ve beceriye sahip, dünyada bu alandaki gelişmelere hâkim ve bu alandaki gelişmeleri takip ederek gereken atılımları yapabilecek, savunma sanayine yönelik üretim, tasarım, optimizasyon alanlarında ve Ar-Ge , Ür-Ge uygulamalarında aktif rol alan donanımlı teknikerler yetiştirmektir.

  • İş İmkanları
    8
  • Kazanma Zorluğu
    8

Leave A Reply