Şirinler Boyama Sayfaları – Okul Öncesi Çizgi Film Şirinler Boyama Etkinliği

0
Advertisement

Okul öncesi çocuklar için Şirinler boyama sayfaları. Şirinler çizgi filmi sevenler için Şirinler boyama etkinlikleri.

Şirinler Boyama Sayfaları

Şirinler ilk olarak 23 Ekim 1958’de Belçikalı yaratıcısı Peyo’nun “Johan ve Pirlouit” adlı bir hikayesinde ortaya çıktı. Buradan çok uzakta, mantar biçimli evlerle dolu küçük bir köyde Şirinler yaşıyor. Küçük karakterler üç elma yüksekliğinde, mavi tenli ve beyaz pantolon ve bir şapka giymişler.

Şirinler Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Şirinler, Avrupa’nın bir yerinde bir ormanda yaşayan kurgusal küçük mavi yaratıklardan oluşan bir gruptur. Belçikalı karikatürist Peyo 1958’de dünyaya şirinleri tanıttı ve ertesi yıl ilk şirin figürinler piyasaya sürüldü.

Şirin Baba, topluluğun lideridir. Diğer Şirinler, Disney’in Yedi Cüceleri gibi, genellikle kişilik eğilimlerine göre adlandırılırlar.

Şirinler Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

İlk kadın Şirin olan Şirine, Gargamel tarafından diğer Şirinleri cezbetmek için yaratıldı. Daha sonra Şirin Baba onu bugün gördüğümüz şeye dönüştürdü.

Şirinler Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Daha sonra ortaya çıkacak Şirin olmayan karakterler düşmanları arasında büyücü Gargamel, kedisi Azman, çirkin bir cadı, Hogatha ve Gargamel’in vaftiz babası Balthazar’ı; ve arkadaşları Johan ve genç arkadaşı Peewit ve büyücü Homnibus. 105 Şirin var.

Advertisement

Gözlüklü Şirin: Şirinler içinde tek gözlüklü olanı. Kitap okur, kitap yazar ayrıca çok gevezedir. Genellikle konuşmasını bitiremeden diğer Şirinler tarafından fırlatılıp atılır ve hep kafa üstü düşer. Şirin Babanın yardımcısıdır.

Şirinler Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Usta Şirin; Köyün her konuda uzman dâhi Şirin’i. Yaptığı icatlar sayesinde Şirinler’in hayatını kolaylaştırır. Ve akıllıdır. Kulağının arkasında bir kalem takılıdır.

Somurtkan Şirin; Köydeki en anti-sosyal Şirin’dir. Her şeyden nefret eder.

Şirinler Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Şakacı Şirin; Köyde herkese şaka yapan şirindir. Çoğu zaman diğer şirinlere bir hediye paketi verir ve pu paket her seferinde aynı şekilde açan şirinin elinde patlar.

Tembel Şirin; İki ağaca bağladığı hamağında sürekli uyur ve başka biri şirinin onu dürtüklemesiyle hamaktan düşerek uyanır.

Şirinler Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Gargamel; Şirinler’in baş düşmanı ve Şirinler’in varlığından haberdar olan tek kişi. Amacı onları yakalayarak altına çevirmek ya da onları satarak para kazanmaktır ve onları yemektir.

Advertisement

Azman; Gargamel’e yardım eden bir kedidir. Her zaman Şirinleri yemek ister.

Aşçı Şirin; Köyün obur aşçısı. Çoğu zaman kendi yemeklerini köydekilere silah olarak verir ya da kendisi yer.


Leave A Reply