Şirinler Karakterleri, İsimleri ve Özellikleri, Şirinler (Smurfs) Hakkında Bilgi

58
Advertisement

Şirinler çizgi filminde yer alan karakterler nelerdir? Şirinler karakterlerinin isimleri, özellikleri, resimleri, şirinler hakkında bilgi.

Şirinler Resimleri

Şirinler Karakterleri ve Özellikleri

Şirinler, Belçikalı çizer Pierre Culliford’un oluşturduğu çizgi roman ve animasyon dizisinin ortak ismi. 1958’de Pierre Culliford tarafından çizgi roman olarak ortaya çıktı. 1981’de televizyonda gösterilen Şirinler büyük ilgi gördü. Yıllarca Türkiye’de de yayınlanan çizgi dizi, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok ülkede, yüksek izlenme oranlarına rağmen gösterimden kaldırılmıştır.

Şirinler Karakterleri:

ŞİRİN BABA

Şirin Baba, Şirinlerin lideridir ve kırmızı kıyafetleri ile beyaz sakalı sayesinde diğer şirinlerden kolaylıkla ayırt edilebilir. Kötü bir durum söz konusu olduğunda Şirin Köyü’ndeki herkes Şirin Baba’ya danışır. Şirin Baba, büyü ve iksir yapımında oldukça başarılıdır.
Şirin Baba resmi

ŞİRİNE

Şirine, Şirin Köyü’ndeki üç kızdan biri ve en eskisidir. Şirine, yüksek topuklu ayakkabılar ile etekli elbise giyer ve saçları sarı, kirpikleri uzundur. Olaylar karşısında diğer Şirinlerden daha hassastır.

Şirine resmi

Advertisement

GÖZLÜKLÜ ŞİRİN

Gözlüklü Şirin, genelde yanlış şeyler yapmasına rağmen, kendini Şirin Köyü’nün en zeki Şirini olarak görür. Şirin Baba’dan sonra köyü yönetebilecek ikinci Şirin olduğunu düşündüğü de olur.

Gözlüklü Şirin Resmi

ŞAKACI ŞİRİN

Şakacı Şirin, diğer Şirinlerle eğlenmekten zevk alan bir Şirindir. Daima aynı hileyi kullanır: sarı-kırmızı renklerde bir kutuyu kurbanına hediye olarak verir. Kutuyu alan Şirin, onu açtığında kutu siyah dumanlar çıkararak patlar ve Şirinin yüzünün ya da patlamanın şiddetine göre tüm vücudunun kararmasına neden olur.

Şakacı Şirin resmi

GÜÇLÜ ŞİRİN

Güçlü Şirin, adından da anlaşılacağı gibi en güçlü şirindir. Kolunda kalp şeklinde bir dövme bulunur. Ağırlık kaldırıp, spor yapan bir şirindir.

Güçlü Şirin Resmi

Advertisement

HAYALCİ ŞİRİN

Hayalci Şirin daima diğe yerlerde yaşamakla ilgili hayaller kurar. Hayalci, en çok Astronot Şirin olarak bilinir. Bir keresinde hayali olarak Swoofları kendi gezegenlerinde ziyaret etmiştir.

Hayalci Şirin resmi

SÜSLÜ ŞİRİN

Süslü, dış görünüşe çok önem veren, şapkasında pembe bir çiçekle dolaşan bir Şirindir. Günümüz terimlerinden metroseksüelliğin bir temsilcisi olarak görülür. Genellike elinde bir ayna vardır ve bu aynada çok beğendiği kendi görüntüsünü sık sık öper.

Süslü Şirin Resmi

KORKAK ŞİRİN

Korkak Şirin, en ufak bir şeyden bile hemen korkan çekingen bir Şirindir. Bazen küçük bir böcek, bazen de gök gürültüsünün sesi onu korkutmaya yeter. Bu özelliğinden ötürü diğer Şirinler tarafından korkutulmaktan asla kurtulamaz.
Korkak Şirin resmi

OBUR ŞİRİN

Obur, adı üzerinde, Şirin Köyü’nün en obur şirinidir. Kek, pasta ve diğer Şirin yemeklerini yemekten çok hoşlanır. Obur Şirin genellikle Aşçı Şirin’in pişirdiği Şirin yemeklerini çaldığı için kovalanır.

Obur Şirin resmi

MÜZİSYEN ŞİRİN

Müzisyen Şirin, müzik yeteneği pek elvermese de trompet çalmaktan özellikle hoşlanan, müzikle uğraşan bir Şirindir. Genellikle bir şey çalmaya başladıktan çok kısa bir süre sonra durması istenir.
Müzisyen Şirin Resmi

UYKUCU ŞİRİN

Uykucu Şirin de gençleşme iksiri içerek Küçük Uykucu Şirin’e dönüşmüştür. Olaylar karşısında pek de hevesli ya da meraklı bir Şirin değildir. Genellikle fazla rahattır ve gözleri de yarı kapalıdır. Kırmızı bir tişört giyip yana kaymış ve sarkmış bir Şirin Şapkası takar.

Uykucu Şirin Resmi

SOMURTKAN ŞİRİN

Somurtkan Şirin, Şirin Köyü’nün asosyal Şirinidir. Genellikle “…dan nefret ediyorum” tarzında cümleler kurar. Yüzünde genelde uykulu ve mutsuz bir görünüm vardır.

Advertisement

Somurtkan Şirin Resmi

TAMİRCİ ŞİRİN

Köyün her konuda uzman dâhi Şirin’i. Yaptığı icatlar sayesinde Şirinler’in hayatını kolaylaştırır.

Tamirci Şirin Resmi

BEBEK ŞİRİN

Bebek Şirin, mavi ay gecesinde, Şirin Köyü’ne bir leylek tarafından getirilmiştir. Bebeğin bazı sihirli güçleri vardır ve aynen küçük bir çocuk gibi konuşur.

Bebek Şirin Resmi

GARGAMEL

Büyücü Gargamel, Şirinlerin baş düşmanıdır. Şeytani bir büyücü olmakla birlikte büyü yetenekleri çok kısıtlıdır, daha çok bir simyacıdır. Gargamel genellikle Şirinlerden çorba yapıp karnını doyurmak ya da Şirinleri büyüyle altına dönüştürmek için uğraşır.

Gargamel Resmi

Bebek Şirin Şirin baba ve somurkan şirin


58 yorum

    • şirinler çok tatlı ve isimleri gibi şirinler mesela süslü hep süslenir oburda yemek yiyip durur şakacı şirin hediye vericem diye şirinlerin yüzüne bobba patlatıp güler şirene kimseyi inciltmez ve kimseyi üzmez gargamelin şirinlerle zoru ney onu anlayamadım

  1. ada nur laflarına bayıldım.süper çok teşekkür ederim demissin bence etmene gerek yok .okadar güzel diyildi. ama yinede herkes kendii zevkine göre .anonim o ne demek ya evet onlar şirinler bizde anladık.

  2. ÖDEVİME YARDIMCI OLDU ÇOK BEĞENDİMDE gargameli çizemedim performans ödevime yardımcı olduda ondan dedim işte dediğim gibi gargameli çizemedimmmmmmmmmmmmmmmm 🙁

  3. Nisa begüm akkuş on

    şirin babanın sakalları pamuk gibi neyse benim bunlarrın hepsini yazmam lazım bbbbbbbbbbbbbbbbbbbb

  4. OY YESİNLER SİZİ BEN ONLARI ÇOK SEVDİM AMA EN ŞEKERİ UYKUCU VE BEBEK ŞİRİN HEMDE ŞİRİNE BENDE ŞİRİNNİN BEBEYİ VAR ONUNLA ÇOK MUTLUYUM İYİKİ VARMIŞLAR

Leave A Reply