Şok Edici Kilo Kayıplarıyla Sizi Bir Hayli Şaşırtacak Ünlü İsimler – 2

0
Advertisement

Ünlülerin fit ve şık kalmak için yapmış oldukları şok edici kilo kayıpları serisinin ikinci kısmında bir çok ünlünün kilo kaybı macerasını öğreniyoruz.

Nazan Öncel – Kinoa ile 15 kilo verdi

Nazan Öncel – Kinoa ile 15 kilo verdi

Sahne aldığında izleyici hem sesiyle hem de deli dolu enerjisiyle büyüleyen Nazan Öncel kiloları yüzünden uzun süre sıkıntı yaşayanlardan. Sahne şovlarında dans ettiği zaman nefesinin tıkandığını ve şarkı söylemekte zorluk çektiğini fark ettiği zaman uzun uzun araştırmış ve formülü bulmuş: kinoa ve karabuğday. Porsiyonlarını azaltıp, beslenmesine bol bol kinoa ve karabuğday ekleyerek hem tok kalmış hem de ihtiyacı olan besin değerlerini almış. Bu sayede de 2017 yılında 15 kilo vermiş. Peki bu zamana kadar nasıl olmuş da geri almamış? Yeni beslenme şekline o kadar alışmış ve o kadar sevmiş ki yaşam biçimi haline gelmiş.

Aşkın Nur Yengi – Diyetisyene uydu 10 kilodan oldu

Aşkın Nur Yengi – Diyetisyene uydu 10 kilodan oldu

Başlık sanki felaket haberi gibi olsa da, aslında ters köşe yaptık. Aşkın Nur Yengi hep balık eti güzelliğiyle göz doldurmuş olsa da geçtiğimiz yıl fazla kilolarından kurtulmak için diyetisyene başvurdu. Hayatınızda hiç diyetisyene gitmediyseniz uyaralım, zor iştir. Her hafta kontrole gidersiniz, diyetisyenin sorularını yanıtlarsınız, diyete uyduğunuzu hiç bozmadığınızı söylersiniz, anlatır da anlatırsınız ama o tartıya çıktığınız anda asıl gerçekler ortaya çıkar. Eğer kilo vermediyseniz ya da eğer kilo aldıysanız yakalanırsınız. İşte Aşkın Nur Yengi diyetisyen ne derse yapmış ve bir ay gibi kısa bir sürede 10 kilo vermiş. Bizce süre çok kısa olmuş ama demek ki sıkı bir diyet uygulamış.

Advertisement

Hadise – Kilo başına 5 bin TL

Hadise – Kilo başına 5 bin TL

Yanlış duymadınız, Hadise son dönemde verdiği 6 kilo için toplam 30 bin lirayı gözden çıkardı. Kilo hesabı yapınca da rakam kilo başına 5 bin liraya geliyor işte. Daha önce ünlüleri zayıflatan diyetisyenlerden birine gidip çok hızlı kilo veren bu nedenle derisinde sarkmalar meydana gelen Hadise yeni bir diyetisyene başladı ve sene başında 1 ayda 6 kilo verdi. Bu da sağlıklı zayıflamanın standardı olan haftada 1 ila 1.5 kg verme kuralını tam karşılıyor. Bir de özel spor hocasıyla bedenine uygun spor programı yapınca sonuç mükemmel. Yani öyle yemek yememeye para vermek değil onunki. Kişiye özel beslenme ve spor programı çıkartmak için uzmanlara hak ettikleri bedeli ödüyor, dağılın bakalım.

Hülya Avşar – En son 10 kilo verdi

Hülya Avşar – En son 10 kilo verdi

En son diyoruz çünkü Hülya Avşar’ın zayıflama maratonu bir türlü bitmek bilmiyor. Balık etli vücut yapısıyla yıllardır müthiş bir mücadele veren Hülya Avşar bu kadar sıkı spor yapmasa ne halde olurdu düşünmek bile istemiyoruz. Onun zayıflama serüvenlerini takip ederken anlıyoruz ki, bazı metabolizmaların işin ucunu hiç bırakmaması gerekiyor. Hülya Avşar da kendi metabolizmasına uygun beslenme değerlerini ayarlayan bir diyetisyenin güvenli ellerine bırakmış kendini. Her öğün ne yediğine çok dikkat ediyor, yağlı ve unlu gıdalardan uzak duruyor ve en önemlisi bol su içiyor. Her gün en az 1 saatini de kardiyo yapmaya ayırıyor. Bu sayede de güzelliğini ve zindeliğini koruyor.

Advertisement

Sibel Can – Vermese de olur

Sibel Can – Vermese de olur

Sibel Can da yıllarını diyetlere adamış bir usta sanatçı. Aslında Türk halkı onun balık etli hatlarını çok sevse de Sibel Can o halini bile diyetle korumaya çalışıyordu. Her kış yavaş yavaş aldığı kiloları her ilkbaharda 3 aylık diyetlerle veriyordu. Her seferinde de 10 kilo gidiyordu. Ama son yıllarda nasıl olduysa işin formülünü buldu ve artık yaz kış fit görünüyor. İşin sırrını araştırdık ve ne ameliyat ne başka bir şey olduğunu keşfettik. Ünlüleri zayıflatan bir diyetisyen Sibel Can’ın kan değerlerine uygun olan diyeti uygulatmış ve yemek yeme alışkanlıklarını baştan aşağı değiştirmiş. Sibel Can da hep hayal ettiği formuna bir kavuşmuş pir kavuşmuş. Buradan şu dersi çıkarıyoruz: asla pes etmeyin!

Beyazıt Öztürk – Diyet ve Sporla 12 kilo verdi

Beyazıt Öztürk – Diyet ve Sporla 12 kilo verdi

Yıllarca ekranda hep aynı kiloda görmeye alıştığımız ünlü şovmen Beyazıt Öztürk zamanla kilo almanın ucunu kaçırmaya başladı. Uzun boyu ve geniş omuzları sayesinde ceketinin önünü kapattığında fazlalıkları gizlemeyi bir süre becerse de gıdısındaki katmanların artışı onu ele veriyordu artık. O Ses Türkiye jüri üyeliğine başlamadan önce diyete ve spora başlayarak kendini ekranlara hazır hale getiren Beyaz lakaplı ünlümüz o dönem 10 haftada 12 kilo vermeyi başardı. Aradan 2 yıl geçmiş olmasına rağmen hala formunu koruyan Beyazıt Öztürk’ün sporu hayatının değişmez bir parçası haline getirdiğini öğrendik ve oh artık kilo almayacak diye çok sevindik.

Advertisement

Uğur Yücel – 46 kilo onu geri getirdi

Uğur Yücel – 46 kilo onu geri getirdi

Uğur Yücel’in oyunculuk geçmişini bilenler usta oyuncunun 120 kiloya varan halini ilk gördüklerinde acaba bir rol için mi kilo aldı diye düşünmüşlerdi. Ancak maalesef Uğur Yücel istemeden kilo almıştı ve bununla uzun süredir uğraşıyordu. Karakteristik yüz hatları aldığı kiloların içinde kaybolmaya başlamıştı ve eğilip kalkmak için bile çok efor sarf ediyordu. Nihayet 2015 yılında cesaret edip mide ameliyatı olan Uğur Yücel o tarihten beri toplam 46 kilo verdi ve şimdilerde eskisinden bile daha zayıf. Ekmek denen gıda maddesinin artık ne olduğunu bile hatırlamayan oyuncumuzu yepyeni haliyle harika rollerde görmeye devam etmek ise paha biçilemez!

Hakan Aysev – 60 kilo gitti, ses baki

Hakan Aysev – 60 kilo gitti, ses baki

Hakan Aysev sadece yurtiçinde değil yurtdışında da birçok önemli operada rol alan, kükreyen sesiyle gurur duyduğumuz, bizim yerli Pavarotti’miz. Aslında opera sanatçılarının gür seslerine eşlik eden dev gövdeleri sanki onların olması gereken halleri gibi gelir ama Andrea Bocelli’yi görünce bu savımız kendi kendini yok ediyor. Hakan Aysev de 150 kiloya ulaşan ağırlığının altında ezilmekten ve ayağa kalkarken bile zorlanmaktan bıktığı anda ameliyat olmaya karar verdi ve 2015’de bıçak altına yattı. İlk etapta 50 kilo verdi, sonra bir 10 daha gitti derken 90 kiloluk başka bir adama dönüştü. Özellikle yüzü çok değişen sanatçı artık sahnelerde daha karizmatik ve daha enerjik.

Advertisement

Gupse Özay – 20 aldı 23 verdi

Gupse Özay – 20 aldı 23 verdi

Kendini rolleri için çirkinleştirebilecek kadar kendine özgüveni olan hem başarılı bir oyuncu hem karnınıza kramplar sokacak kadar komik bir kadın. Zekâsı, güzelliği ve kişiliğiyle Barış Arduç’u da kaptı oh ne ala. Ama işin aslı öyle değil. Deliha filmi için 2 ay gibi kısacık bir sürede 20 kilo almasını tam bir cehalet olarak nitelendiriyor güzel oyuncu. Vücudunun dengesini bozduğu için hipoglisemi ve karaciğer yağlanması gibi ciddi sağlık problemlerine neden olan aceleci tavrından dolayı da çok pişman. İleride yine bir rol için kilo alması gerekse bunu uzun zamana yayması gerektiğini çok ağır bir şekilde öğrendiğini dile getiriyor. Spor ve diyetle 23 kilo veren Gupse Özay eskisinden de fıstık olmuş.


Serinin İlk Kısma Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Serinin Üçüncü Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız


Leave A Reply