Şok Edici Kilo Kayıplarıyla Sizi Bir Hayli Şaşırtacak Ünlü İsimler 3

0
Advertisement

Ünlülerin fit ve şık kalmak için yapmış oldukları şok edici kilo kayıpları serisinin üçüncü kısmında bir çok ünlünün kilo kaybı macerasını öğreniyoruz.

Mesut Yar – Acı Biber Mucizesiyle 50 kilo

Mesut Yar kilo verdiğinde başka bir adama dönüştü desek yeridir. Ekranlarda toparlak yüzüyle görmeye alıştığımız sevimli sunucu, 2011 yılında Samandağ Biberini keşfetti ve yaptığı acı biber diyetiyle kilo vermeye başladı. Önce tombiş yanaklardan kurtuldu sonra da yakışıklı bir çehreyle karşımıza çıktı. Bir yıl gibi kısa bir sürede 50 kilo veren Mesut Yar, bunu nasıl başardığını merak edenler için “Acı Reçeteyle Tatlı Son” adlı kitabını yayınladı. Hayatının ilk bölümünü kilolu geçiren Mesut Yar son 10 yıldır zinde bir adam olarak hayatına devam ediyor. Zaten hep hızlı konuşmasıyla bilinirdi, artık hızlı da hareket ettiği için sunuculuğunu yaptığı programları izlemek artık daha da eğlenceli.

Zehra Çilingiroğlu – 16 kilo vermişti

Annesi Hülya Avşar, babası da Kaya Çilingiroğlu olunca ister istemez hayatı kameralar önünde geçiyor. Annesin vücut yapısı genetik miras olarak ona da geçtiği için Zehra Çilingiroğlu’nun da hayatı sporla dolu olmak zorunda gibi görünüyor. Ergenlik çağını oldukça kilolu geçirdikten sonra 2015 yılında her gün yürüyüş yaparak bir yılda 16 kilo veren Zehra Çilingiroğlu hala ara ara aldığı ve verdiği kilolarla gündeme geliyor. Her haliyle güzel olan Zehra Çilingiroğlu kilo alıp verirken büyük bir değişim geçirmiyor. Asıl değişimi makyaj ve saç hileleriyle geçiriyor bizce. Estetik yaptırdı mı yaptırmadı mı kısmıyla ilgilenmiyoruz, genç yaşta edindiği spor yapma alışkanlığının yaşıtlarına örnek olmasını diliyoruz. Sağlam kafa sağlam bedende olur çünkü diye de hatırlatıyoruz.

Hamdi Alkan – Mideyi küçülttü 60 kiloyu gömdü

Hamdi Alkan’ı hep o ileri doğru uzayan kocaman göbeğiyle gördük. Komedi rollerinin vazgeçilmezi Hamdi Alkan dış hacmi büyüdükçe içindeki kişiliğinin daralmaya başladığını fark etmiş. Daraldıkça da mutsuz olmuş, mutsuz oldukça da yemiş. Şişmanlığın bir hastalık olduğunu ve insanların kendi kafalarına göre diyet yapmamaları gerektiğini önemle vurgulayan oyuncu 2015’de geçirdiği ameliyatla midesinin yüzde 80’ini aldırdı. O tarihten beri toplamda 60 kiloyu tarihe gömen oyuncu eskiden çok çektiği bel fıtığından kurtulmanın, ayakkabılarını eğilip bağlayabilmenin ve nefesi kesilmeden merdiven çıkabilmenin inanılmaz bir keyif olduğunu anlatıyor. Zayıflamak isteyenlerin de bunu çok ciddiye alıp mutlaka ama mutlaka doktor kontrolünde yapmaları gerektiğini hatırlatıyor.

Gülçin Hatıhan – 8 ayda 60 kilo gitti

Gülçin Hatıhan’ı çoğunuz tam 82 bölüm yayınlanan Poyraz-Karayel dizisinde başarıyla canlandırdığı Ümran karakteriyle tanıyor olabilirsiniz ama o aslında çok daha fazlası. Oyuncu koçluğu da yapıyor tiyatro yönetmenliği de, oyun yazarlığı da yapıyor, kedilerine annelik de. Ekranlarda göründüğü halini beğenmediği ve oyunculuğunu daha da zirveye taşımak için zayıflamaya karar veren Gülçin Hatıhan mide küçültme ameliyatı olduktan sonra 8 ayda toplam 60 kilo vererek içindeki fazla insandan kurtuldu. Üstelik bunu Poyraz-Karayel dizisi sırasında yaptı. Dizinin ilk sezonundaki Ümran’la son sezonundaki Ümran arasındaki fark o kadar fazla ki, sanki yeni bir oyuncuyla yola devam etmişler gibi duruyor.

Ozan Orhon

Mide kelepçesi diye bir olayı ilk Ozan Orhon öğretmişti bizlere. Sonra da yine onun sayesinde bu mide ameliyatı olayının ne kadar tehlikeli olduğunu öğrendik maalesef. 2000’lerin başında mide kelepçesi taktırıp 60 kilo veren ünlü şarkıcı, daha sonra yaşadığı sağlık problemleri yüzünden kelepçeyi yine ameliyatla çıkarttırdı ve verdiği kiloların 20’sini geri aldı. Zayıflamayı kafaya koyan Ozan Orhon tekrar ameliyat oldu ve 2007’de yeniden kelepçe taktırdı. 2013’de midesi yırtılınca artık sayısını bizim de takip edemediğimiz bir ameliyat daha oldu ve midesinin bir bölümünü aldırmak zorunda kaldı. O zamanlar verdiği kararların yanlış olduğunu belirten Ozan Orhon artık spor ve sağlıklı beslenmeyle formunu koruyor ve mide ameliyatlarını sadece obeziteyle mücadele edenlerin düşünmesi gerektiğini vurguluyor.

Advertisement

Cem Yılmaz – Aldım Verdim Ben Seni Yendim

Siyah t-shirtü neredeyse vücuduna dövme yaptıracak kadar çok sık giymesinin nedeni kolları kaslı gösterip göbeği ışık oyunuyla gizlemek aslında. Yıllardır kilo verip geri alan, spor yapıp kaslanıp sonra kendini salan Cem Yılmaz, en son 2018’de 10 ay gibi kısacık bir sürede 20 kilo vermişti. O dönem haftanın 4 günü kişisel spor eğitmeniyle bol bol spor yapmış ve hem o göbek erimiş hem de vücudu aşırı kaslanmıştı. Sonralarda yine salmaya başlayan Cem Yılmaz en son geçtiğimiz yaz yine kilo almaya başlamış olarak görüntülenmişti. Şimdilerde Serenay Sarıkaya’yla aşka yelken açtığından olsa gerek gençleşmek ve zindeleşmek uğruna yine kendini spora vermiş.

Çiçek Dilligil – 30 kilo verince yüzü daha da güzelleşti

Çiçek Dilligil’in yüzü her haliyle güzeldir ama zayıflayınca bambaşka bir güzelliğe büründüğü de aşikar. 90 kiloya vardığı 2015 yılında mide küçültme ameliyatı olmak istediğinde doktorun tavsiyesiyle yemek yemeye devam edip 96 kiloya ulaşınca ameliyat olmuş. Her mide ameliyatı geçirene önerildiği gibi ona da ameliyat sonrası sağlıklı bir yaşama geçiş yapması tavsiye edilmiş. O da öyle yapmış. O günden beri 30 kilodan fazla veren oyuncu kelimenin tam anlamıyla erimiş. Fazla kiloluyken spor yapmak zor gelirmiş ama artık her gün spor yapmazsa delirirmiş. Tiyatro oyunları, çocukları, evi derken yoğun bir tempodaki hayatını en güzel dengeleyen şey spormuş.

Ahmet Çakar – 43 kilodan sonra artık ürkütmüyor

Zayıfladığından beri artık daha az ürkütücü gelmiyor mu size de? Eskinin usta hakemi ve son yılların deneyimli spor yorumcusu Ahmet Çakar zayıflamadan önce daha hacimli olduğundan mıdır nedir, sinirlendiği zamanlarda karşısındakileri titreten bir görünüme kavuşurdu. 2017 yılında 130 kiloya varınca mide kelepçesi ameliyatlarını uzun uzadıya araştıran Ahmet Çakar, vücut kitle endeksi de uygun çıkınca ameliyat oldu. 1 buçuk yılda 43 kilo veren Ahmet Çakar’ın yuvarlak yüz hatları yerini ince uzun bir çehreye bıraktı ve başka biri oldu. Bu tip ameliyatlar konusunda ise kimseye olun veya olmayın demek istemiyor çünkü bir kişinin bile vicdani sorumluluğunu almak istemiyor ve kararı doktor ve uzmanlardan oluşan ekibe bırakın diyor.

İskender Paydaş – 50 kilo verdi geri geldi

Pelerine benzeyen uzun ve parlak siyah pardösüleri ve uzun kıvırcık sarı saçlarıyla kendine has tarzını yıllarca sahnede konuşturan ünlü müzisyen ve orkestra şefi İskender Paydaş kötü alışkanlığı sigarayı bıraktığı zaman istemeden kilo almaya başladı. Hızla aldığı kilolar sadece hayranlarını değil onu da üzmeye başlamıştı. Sanki bir film için makyajla kilo aldırılmış gibi yüzü ve bedeni şişirilmiş gibi görünen İskender Paydaş tartıda 135 kiloyu görünce mide küçültme ameliyatı olmaya karar verdi. 2016’da ameliyat olduğundan beri 50 kilo veren İskender Paydaş artık formunu koruyor. Artık saçlar eskisi kadar uzun değil, omuz hizasında, ceketler ise kısalmış durumda. Müziğinin kalitesi ise her zamanki gibi yıkılıyor!

Elif Sümbül Sert – Yakılan 33 kilo

Çalıkuşu dizisinde Sütlü Nuriye karakterini canlandırması için rol teklifi gelmesinin nedeni kilolu olmasıydı. Elif Sümbül Sert de rolü kabul etti. Ancak ilk hamileliğinden sonra verdiği kiloları ikinci hamileliğinde katlanarak geri gelmişti ve kilolu hali onun hareket etme özgürlüğünü kısıtlıyordu. Dans etmeye başlayan usta oyuncu, dizinin son aylarında dansın dozunu arttırarak hızla kilo vermeye başladı ve bir sonraki sezon yeni bir diziyle oyuncu karşısına çıktığında artık 33 kilo daha zayıf bir kadındı. Onun için kilo vermenin sırrı ne yediği değil ne kadar yaktığıydı. Dans derslerinden sonra kolunu kıpırdatacak hali kalmadığını söylediğine göre, dansın temposu çok yoğunmuş diyebiliriz. Aradan geçen zaman içinde formunu korumasının arkasında da hala dans etmesi var, bizden söylemesi.


Serinin İkinci Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Serinin Dördüncü Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Advertisement


Leave A Reply