Şok Edici Kilo Kayıplarıyla Sizi Bir Hayli Şaşırtacak Ünlü İsimler 4

0
Advertisement

Ünlülerin fit ve şık kalmak için yapmış oldukları şok edici kilo kayıpları serisinin dördüncü kısmında bir çok ünlünün kilo kaybı macerasını öğreniyoruz.

Ahmet Mümtaz Taylan – No diyet Yes 15 kilo

Ahmet Mümtaz Taylan’ın iri yapılı halini, göğsüne dayanan gıdısını ve kocaman tombul yanaklarını hep sevdik ama zayıfladıktan sonra büründüğü yeni görünüme de hayran olmadan duramadık. 2018 yılında yaşadığı büyük değişim için kulislerde mide küçültme mi yoksa mide tüpü mü var diye bol dedikodu yapılmış olsa da çıktı ve gururla sadece boğazını tutarak zayıfladığını açıkladı. Dedikoducular şaşkınlık geçirirken bizler boğazı tutmayı biraz daha araştırdık. Efendim, 8-18 denen bir formül uyguluyormuş. Sabah 8 ile akşam 18 saatleri arasında yemek yiyormuş, bu saatler dışında da hiçbir şey yemiyormuş. Sonuçların ne kadar başarılı olduğunu görsek de, yine de kendimizi “doktorunuza danışmadan aklınıza her yatan diyeti denemeyin, herkesin bünyesi farklı” diye uyarmak zorunda hissediyoruz.

Linet – 40 kilo nasıl gitti muamma

Linet’i yeni keşfettiyseniz onun eskiden çok kilolu olduğundan haberiniz yoktur. O zaman kesin bilgiyi verelim, şimdilerde gördüğünüz Linet, 40 kilo vermiş hali. Kendi söylemine göre aldığı kilolara üzülüp o zamanlar sahibi olduğu şekerleme dükkanında çikolata ve şeker ağırlıklı beslenerek iyice kilo aldığını ve önce dükkanın kapatıp sonra sıkı bir diyetle kilo vermiş. Magazin dedikodularına göre önce mide kelepçesi sonra mide tüpü taktırarak zayıfladığı iddia edilse de biz kesin kanıt sahibi olmadan, sanatçının kendi yaptığı açıklamalara dayanmadan sizlere gelip de yalan yanlış bilgi veremeyecek kadar sorumluluk sahibiyiz çok şükür. O yüzden de nasıl yaptıysa yapmış, ama sonuç harika olmuş diyoruz.

Cengiz Kurtoğlu – 45 kiloyla yenilendi

Her ne kadar Cengiz Kurtoğlu deyince gözümüzün önüne onun geniş gövdesi ve gıdı oranı yüksek yüzü gelse de artık bu imajı silmeye çalışıyoruz. Çünkü o artık yeni bir adam. Mide küçültme ameliyatı olduğunda beri 45 kilo veren ünlü ses sanatçısının ameliyatı olduğu 2016 yılından beri formunu korumayı başarmış. 130 kilodan 85 kiloya düşen yanık sesli sanatçı yeni halinden oldukça memnun. Eskiden aşırı kiloları yüzünden sahne programlarında çok yorulduğunu, sonrasında uzun süre dinlenmesi gerektiğini anlatan Cengiz Kurtoğlu artık uzun saatler ayakta durabilmeyi de sadece kilo vermesine değil aynı zamanda yıllardır her gün spor yapmasına borçlu.

Zuhal Topal – Sabırla giden 35 kilo

Zuhal Topal’ın sunuculuğunu yıllardır beğenerek izleriz. Özellikle izdivaç programlarında taraflar arasında çıkan tartışmaları ve gerginlikleri tatlı diliyle bastırması ve ortamı yatıştırması onu en aranılan sunuculardan yapar. Bundan seneler önce, 2014 yılı civarında kızına hamileyken hayli kilo alan Zuhal Topal, doğum yaptıktan sonra emzirme döneminde kilolarının bir kısmından kurtulsa da geri kalan fazlalıklarını vermek için destek almak zorunda kalmış. Sevenlerine de diyet yapacakları zaman mutlaka bir uzman kontrolünde yapmalarını öneren güzel sunucu, 2 yıl boyunca özel bir diyet uygulayarak toplamda 35 kilo vermeyi başarmış. 2016’da ulaştığı ideal kilosunu korumaya hala devam eden Zuhal Topal bunu sık sık ve küçük porsiyonlar yiyerek başarıyormuş.

Emre Aydın – Küçük dev adam bir dönem 85 kiloydu

Küçük dev adam derken minyon tipine ve güçlü sesine vurgu yapıyoruz. Emre Aydın’ın en az bir şarkısını kendi kendinize mırıldanmışsınızdır, öyle güzel öyle etkileyici şarkılar yapar çünkü. Sahnede hep fit halinde görmeye alışık olduğumuz ünlü müzisyen 2016 yılında aldığı kilolarla herkesi şaşkınlığa uğratmıştı. Açık söylemek gerekirse hiç de yakışmamıştı o gıdı. Neyse ki eşi Eda duruma el koydu ve hem birlikte spor yaparak hem de sağlıklı beslenmeye geçiş yaparak Emre Aydın’ı tam 14 kilo zayıflattı. Her ikisinin de formunu yıllardır korumasının arkasında sağlıklı yaşam tarzını benimsemeleri var. Emre Aydın böyle bir eşi olduğu çok şanslı değil mi sizce de? Ya börekler kızartmalar yapan bir eşi olsaydı!

Advertisement

Okan Karacan – Mide tüpüyle 60 kilodan kurtuldu

Ünlü sunucu Okan Karacan 2018’de yeni bir hayata başladı desek yeridir. 140 kiloya ulaşan kilosu yüzünden doğmak üzere olan oğluyla ilgilenemeyecek halde olduğunu fark eden, bu yüzden de korkmasına rağmen mide tüpü ameliyatı olan Okan Karacan bu sayede 60 kilo verdi. Sadece ameliyatın yeterli olmadığının altını çizen Okan Karacan günlük hayatında da büyük değişiklikler yapmış. Eskiden her yere arabayla giderken artık olabildiğince yürümeye özen gösteriyor. Yaşadığı büyük değişimin işine de yansıdığı, artık daha enerjik olduğu için hem ailesine hem kariyerine gerekenden de fazla zaman ayırabildiğini anlatan Okan Karacan gerçekten de başka biri olmuş.

Ümit Erdim – 57 kilo bu kadar mı değiştirir?

Ümit Erdim’in kiloyla başı yıllardır dertteydi. Dizilerde hep komik olmak zorunda olmak da yazları magazine yakalanmak da rahatsız ediyordu onu. 142 kiloya ulaştığında spora başladı ve 90’lara kadar indirebildi ağırlığını. Ancak tekrar kilo almaya başlayınca mide küçültme ameliyatı oldu ve 69 kiloya düştü. Yuvarlak yüzünün yerine avurtları içeri doğru girmiş halini gören hayranları onu çok eleştirdiler, sevimliliğin gitti dediler. Tüm bu eleştirilere karşılık olarak Ümit Erdim aşırı kilolu insanların yaşam kalitelerinin çok düştüğünü, iki basamak çıkmanın bile müthiş çaba gerektirdiğini bildiği için bu eleştirilere kulağını tıkadı ve formunu korumaya devam etti. Biz yeni halini de çok yakışıklı buluyoruz ve onu yeni projelerde görmeye can atıyoruz.

Gamze Gözalan – 8 yıl + 4 ameliyat= 90 kilo

Gamze Gözalan’ın tiyatro kökenli oyunculuğunun yanı sıra usta bir seslendirme sanatçısı olduğunu, hatta Şirinler’deki Şirine’yi yıllarca seslendirdiğini biliyor muydunuz? Yetenekli sanatçı kilolarıyla gerçek bir savaş vermesiyle de tanınıyor. 2000’li yılların başında iki kez mide tüpü taktırdıktan sonra çok sancılı ve çok uzun bir komplikasyon dönemi geçirdi. Üçüncü ameliyatıyla bu sorunlar giderildi. 8 yılın sonunda toplamda 90 kilo verdi. Nihayet dördüncü ameliyatında verdiği kiloların neden olduğu sarkmaları toparlattı ve istediği görünüme 8 yıl sonra 2012’de kavuştu. Toplumun kilolu insanlara bakışının kendi üzerindeki etkisini ve ameliyatlarını da “Şişkoo” adlı kitabında anlattı. Bu kadar uğraş verdiği güzel formunu günümüzde korumaya devam ediyor.

Uraz Kaygılaroğlu – 64 kilo vermeden önce

Uraz Kaygılaroğlu’nun adını son günlerde farklı farklı çapkınlık dedikodularında duyuyorsunuz değil mi? Peki onun eskiden 140 kilo olduğunu duymuş muydunuz? Önceki yıllarında gayet tombalak olan oyuncumuzun ayakkabısını bağlarken yıllarca göbek engeline takıldığını bizden duyun o zaman. Önce kendi kendine diyet yapıp biraz kilo verse de sürekliliğini sağlayamamış. Annesi sağlığından endişe etmeye başlayınca da diyetisyene gitmeye karar vermiş. 2 yıl boyunca diyetisyen kontrolünde hiç ara vermeden doğru beslenen oyunca bu süreçte 64 kilo vermiş. Sonrasında da zaten alıştığı beslenme şekline devam ederek ve bol spor yaparak şimdilerde gördüğümüz karizmatik adama dönüşmüş işte.

Yüksel Ünal – Şeker Ağa 65 kilo verdi

Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Şeker Ağa rolüyle hafızalarımıza kazınan Yüksel Ünal, o rolün hakkını verecek kadar kilolu ve iri yapılıydı. Ancak 173 kiloya ulaştığında artık bazı şeyleri değiştirmesi gerektiğine karar verdi. Ömrünün çoğunu fazla kilolu geçirdiği için denemediği diyet kullanmadığı mucize zayıflama hapı kalmamıştı. Ancak hiçbirinin işe yaramadığını keşfetmişti. En sonunda iç sesini dinledi ve işlenmiş hiçbir gıdayı tüketmemeye karar verdi. Hayvansal gıda, un, tuz ve şekeri de kaldırdı. Sadece doğanın yarattığı şekliyle taze sebze ve meyveleri baharatlarla harmanlayarak yemeye başladı. Üzerine bir de bisikletle gezmeye başladı. Ve yaptığı bu değişiklikler sonucunda 65 kilo vermeyi başardı. Acıktığını hissettiğinde yediğini doyduğunu hissettiği anda da durduğunu anlatan oyuncunun sağlıklı zayıflama yolculuğu devam ediyor.


Serinin Üçüncü Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Serinin Beşinci Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Advertisement


Leave A Reply