Şok Edici Kilo Kayıplarıyla Sizi Bir Hayli Şaşırtacak Ünlü İsimler 5

0
Advertisement

Ünlülerin fit ve şık kalmak için yapmış oldukları şok edici kilo kayıpları serisinin beşinci kısmında bir çok ünlünün kilo kaybı macerasını öğreniyoruz.

Esin Gündoğdu – İradeyle verilen 69 kilo

Esin Gündoğdu’yu “Aşk Yeniden” dizisinde görüp de o tombul karaktere gülmemeniz imkânsız. Fazlalıklarını canlandırdığı karakterin huyuna suyuna katarak oyunculuğun kiloların ötesinde olduğunu kanıtlamıştı bize. Kanıtladığı bir başka olgu da sabır bizce. O dizinin ilk yayınladığı 2015 yılında 138 kilo olan Esin Gündoğdu 5 yılda 69 kilo verdi hala da vermeye devam ediyor. Nasıl mı? Canı börek istiyorsa, unsuz börek tarifi buluyor onu yapıp yiyor, muzlu pasta istiyorsa yine aynı şekilde şekersiz yağsız tarifini yapıyor. Yaşadığı değişim inanılmaz. O komik tostoparlak kadın gitmiş yerine alımlı ve fit bir kadın gelmiş. İki halini yan yana gördüğünüzde, yok canım aynı kadın olamaz dedirtecek cinsten bir fark yaratan bu azimli oyuncuya tek kelimeyle bravo!

İrem Helvacıoğlu – Peskateryenleştiremediklerimizden misiniz?

Yeni nesil oyuncuların eski moda diyetlerle zayıflayacağını düşünmüyorsunuz herhalde. Telaffuz etmekte bile güçlük çektiğimiz Peskateryen beslenmeyle karşınızdayız. “Sen Anlat Karadeniz” dizisiyle adını duyuran genç oyuncu İrem Helvacoğlu bu yeni zayıflama trendiyle 6 ayda 20 kilo vermiş. Peki neymiş bu havalı yeni trendin özelliği? Balıkmış. Evet kırmızı ve beyaz et yok, bol bol balık var. Zaten adı da oradan geliyormuş, İtalyanca balık kelimesi “Pesce” olunca böyle bir ad verilmiş. Balık ağırlıklı olan beslenmede süt ürünleri, sebze ve tahıl da var. İrem Helvacıoğlu 20 kilo vermeden de güzeldi, verince de biraz fazla inceldi bizce ama işte son trend iğne kadar ince olmak olunca gençlere bir şey diyemiyoruz.

Kıvanç Tatlıtuğ – 20 kilo verince iğne iplik

Kıvanç Tatlıtuğ’u kariyeri boyunca bir an bile takip etmeyi bırakmayanlar onun çok kilolu halini de çok zayıf halini de gördüler. Aşk-ı Memnu’da saçlarını uzatıp kilo aldığında bile yakışıklılığından bir şey kaybetmedi. 2013 yılında oynadığı Kuzey-Güney dizisi için 13 kilo verdiğinde hafif yadırgandı ama çizdiği karakter o kadar etkiledi ki zayıfladığını unutturdu. Derken Kelebeğin Rüyası filmi için yine 2013 yılında bir 7 kilo daha verince işler karıştı. Aynı yıl içinde toplamda 20 kilo vermişti ve tanınmaz hale gelmişti. Canlı kanlı sarışın yakışıklımız gitmiş, yerine gözleri çukura kaçmış, yanaklarında zayıflık kraterleri oluşmuş hastalıklı bir tip gelmişti. Neyse ki sonra normal kilosuna döndü de rahatladık.

Ece İncebay – 52 bedenden 38 bedene

Recep İvedik 4’ü izlediyseniz, o filmde Aslıhan karakterini de tanıyorsunuzdur. O filmin çekildiği 2014 yılında tiroidleri çalışmayan ve şeker hastalığı başlangıcında olan Ece İncebay soyadıyla çelişen kilolu halinden çok rahatsız olmaya başlamış. Araştırmaları onu tüp mide ameliyatına yönlendirmiş ve annesini de ikna ederek ameliyatı olmuş. Sonrasında da bir yıl içinde toplam 37 kilo vermiş. Bugünkü haline baktığımızda o eski Ece’den geriye hiçbir şey kalmadığını fark ediyoruz. Başka biri sanki. Kilo verdiğinden beri sağlık problemlerinin kalmadığı belirten genç oyuncu, sadece dış görünüm kaygısı olanların ameliyat olmasının sakıncalı olduğunu söylüyor. Sağlık sorunu yoksa kilolu olmanın güzelliğe engel olmadığının da altını birkaç kez çiziyor.

Burak Satıbol – 45 kilodan sonra yeni bir Burak

Mahşer-i Cümbüş ekibini henüz izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz. Ekibin en büyük özelliği doğaçlama yapmaları. Zamana karşı hızlandırılmış, bol yer değiştirmeli, kafadan uydurma hikayeleri anında canlandırabilen ekibin en kıvrak zekalı ve en tombul üyesi olarak tanıyıp sevdiğimiz Burak Satıbol 2017 yılında tüp mide ameliyatı geçirip bir yıl içinde 45 kilo verdi ve yeni bir Burak çıktı karşımıza. O alıştığımız koca gövdeli Burak Satıbol gitti, minyon tipli ince uzun çehreli bir Burak Satıbol geldi. Biz beğendik yeni halini, o da pek memnun haliyle. Mahşer-i Cümbüş deneyimini hala yaşamadıysanız da şu sıralar Türkiye turnesindeler, bir bakın deriz.

Advertisement

Deniz Gök – 4 ayda 20 kilo

Deniz Gök’ün 2017’de oyunculuk kariyerine başladığı televizyon dizisi “Çocuklar Duymasın” öncesi kaleme aldığı yazıyı gördüğünüzde ilk rolünün şişman olmasının onu nasıl da hayal kırıklığına uğrattığını görebilirsiniz. Ömrünü detoks listeleriyle, kalori hesaplarıyla geçirmiş olmasının sonucu bu olmamalıydı. Ve olmadı da. Dizide çok beğenildi ama bu onun zayıflama hedefini değiştirmedi. Azmetti, profesyonel bir ekipten destek almaya başladı. Diyetisyenin söylediği her şeyi yaptı, kick box’la havalara tekmeler savurdu ve 4 ayda 20 kilo vermeyi başardı ve oldukça büyük bir değişim yaşadı. Şimdilerde bu kırmızı saçlı havalı kız spor yapmaya, paylaşımları ve yazılarıyla herkesi güldürmeye ve en önemlisi formunu korumaya devam ediyor.

Fahriye Evcen – 12 kilo gitti bile

Şu magazin medyası ünlüler hamileyken aldığı kiloları haber yapmayı bıraksa artık diyoruz. O alınan kiloların çoğunun emzirme döneminde gittiğini, geri kalanının da çocuk bakımına harcanan enerjiyle yok olduğunu artık herkes biliyor. Neyse, Fahriye Evcen de hamileyken kilo aldı, tipi de çok değişti haliyle. Yüzü yuvarlaklaştı, gıdısı çıktı, tostoparlak bir esmer güzeli oldu. Sanki bir daha hiç zayıflamayacakmış gibi güzelim oyuncunun kilolu hali geçtiğimiz yıl boyunca paylaşıldı da paylaşıldı. Fahriye Evcen ne yaptı peki? Hiç takmadı ve öncelikle oğlu Karan’ın sağlıklı büyümesine odaklandı. Sonra da pilatestir, unsuz sebzeli beslenmedir derken 12 kiloyu pat diye verdi. Ne bekliyordunuz ki?

Burak Özçivit – 10 kilo verdi

Listemize Fahriye Evcen’i alıp da Burak Özçivit’i pas geçeceğimizi düşünmediniz herhalde. Burak Özçivit öyle büyük değişimler yaratan bir kilo alma veya verme geçirmemiş olsa da, Fahriye Evcen’in hamile olduğu dönemde Burak Özçivit’in de oldukça kilo aldığı gözlemlenmişti. Saç sakal uzatıp bir de göbeği salınca dedikodular aldı başını gitti. Neymiş yapımcılığını yaptığı iki film gişede hüsrana neden olunca kendini yemeye vermişmiş. Yok öyle bir şey. Fahriye aş erdikçe o da eşlik etmiştir sadece. Hayatlarının bir dönemini dikkat etmeden rahatça geçirmişlerdir ne var yani. Burak Özçivit 10 kilo verdiğinde de bu sefer üzüntüden kilo verdi diyenlere “adam manken ve oyuncu olduğu için spor ve doğru beslenmeyle yapmış olabilir mi sizce” demek istiyoruz.

İbrahim Büyükak – Güle oynaya 13 kilo verdi

İbrahim Büyükak, Eser Yenenler ve Oğuzhan Koç’un fenomen programı 3 Adam’ı çok özlüyoruz değil mi. Hala sıkı dost olsalar da artık kendi yollarında gidiyorlar. Ekibin kilolu ikilisi İbrahim Büyükak ve Eser Yenenler’in yıllarca kilo verme uğruna denemedikleri yöntem kalmadı ve bunların bir kısmını kahkahalar eşliğinde bizlerle paylaştılar. İbrahim Büyükak dönem dönem kilo verse de yine geri alarak başladığı noktaya geri dönmüştü. Geçtiğimiz aylarda yine kilo vermiş olarak gördüğümüzde çok sevindik. Özel bir diyetle ve her gün spor yaparak 13 kilo vermiş çok da yakışmış. Kilolu halini Eser Yenenler kadar sempatik bulmadığını yani kısaca kendisine şişmanlığı yakıştırmadığını sık sık dile getiren İbrahim Büyükak’ın uzun süre formunu korumasını diliyoruz.

Sarp Levendoğlu – Film için 15 kilo vermişti

Tamam adam hiçbir zaman aşırı şişman olmadı ama Sarp Levendoğlu 2015 yılında zayıflayarak kocaman bir adama dönüştü! Evet yanlış duymadınız, zayıfladı ve büyüdü. Nasıl mı? Deliormanlı adlı filmde Avrupa şampiyonu olan bir boksörü canlandıracaktı ve rolünün hakkını vermek için 7 ay boyunca gerçek bir boksörle haftanın 7 günü antrenman yaptı. Bu süreçte 15 kilo verdi ve inanılmaz bir kas yapısına kavuştu. Bebek yüzlü Sarp Levendoğlu o filmde canlandırdığı karaktere bürünmek için yoğun bir sakal da bırakarak sert görünümlü ve geniş omuz kaslarıyla kocaman bir adama dönüştü. İşte zayıflayarak genişlemesi böyle oldu. Biz çok başarılı bulduk, siz ne dersiniz?


Serinin Dördüncü Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Serinin Altıncı Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Advertisement


Leave A Reply