Şok Edici Kilo Kayıplarıyla Sizi Bir Hayli Şaşırtacak Ünlü İsimler 7

0
Advertisement

Ünlülerin fit ve şık kalmak için yapmış oldukları şok edici kilo kayıpları serisinin yedinci kısmında bir çok ünlünün kilo kaybı macerasını öğreniyoruz.

Ferdi Kurtuldu – 24 kilodan kurtuldu

Emret Komutanım dizisinden tanıdığımız oyuncu Ferdi Kurtuldu filmlerde ve dizilerde hep obur karakterleri canlandırdı. Kilolu haliyle çok sempatik görünen oyuncu, yemek yemeyi çok sevdiği için yedikçe yiyesi geldiğini ve kilo almanın önünü alamadığını uzun zamandır farkındaymış. Sene başında 135 kilo olduğunu görünce durması gerektiğini anlamış ve diyete başlamış. Pilava bile ekmek banarak yediği günleri geride bırakmaya karar veren oyuncu 2 ay gibi kısa bir sürede 24 kilo vermeyi başarmış. Ameliyat olmayı düşünmediğini vurgulayan esprili oyuncu, yaptığı diyete “Fertojenik” diyet adını vermiş. Diyet ve sporun yarattığı etkiden çok memnun olan Ferdi Kurtuldu’nun önümüzdeki aylarda daha da inceldiğini göreceğiz gibi duruyor.

Anıl Şimşek – 50 kilo yetmez

Taze ünlülerimizden Anıl Şimşek’i O Ses Türkiye yarışmasından tanıyoruz. Hadise’nin ekibinde finale kadar ilerleyen genç şarkıcı, kilolu haline rağmen sahnedeki enerjik tavırlarıyla çok beğeni kazanmıştı. Sesinin ve müzikal yeteneğinin ne kadar iyi olduğunu söylememize gerek yok zaten. Geçtiğimiz 4 ay içinde 150 kilodan 100 kiloya düşen deli dolu şarkıcının hedefi 80 kiloya düşmek. Nasıl zayıfladığı konusunda herhangi bir açıklama yapmayan ve geçen seneki halinden eser kalmayan Anıl Şimşek görenleri hayrete düşürüyor. Artık kısa saçlarının üst kısımları gri, alt kısımları siyah ve kiloluyken fark etmediğimiz renkli gözleri iyice ön plana çıkmış. Yeni çıkardığı single Hazır Mıyız? da oldukça eğlenceli bir dans parçası olmuş diyelim, hedeflediği kiloya sağlıkla ulaşmasını dileyelim.

Güllü – Aynı insan olamaz

Şarkıcı Güllü’yü tanıyanlar onun yıllarca balık etli haliyle gördüler. Civciv sarısı uzun sarı saçları ve tombul hatlarını sıkıca saran sahne kıyafetleriyle görmeye alıştığımız Güllü mide ameliyatıyla ilk kilo verdiğinde yaklaşık 40 kilodan kurtulmuştu. Ancak bununla yetinmeyen ve özel diyetlerle kilo verme maratonuna devam eden Güllü toplamda 70 kilo vererek kelimenin tam anlamıyla başka bir insana dönüştü. Son görüntülendiğinde uzun saçlarını kısacık kestirip maviye boyattığını da gördükten sonra herhalde eski halinden çok sıkılmıştı demekten kendimizi alamıyoruz. Görüntüsünü zayıflayarak değiştirme konusunda umarız istediği sonucu almıştır diyor ve sesini hiç duymadıysanız damardan söylediği Ödüm Kopuyor’u dinlemenizi tavsiye ediyoruz.

Ethan Suplee – Bugüne kadar 450 kilo vermiş ve almış

Ethan Suplee’nin kilo verme serüveni diğer ünlülerden çok farklı. Birçok Holywood filminde ve başarılı televizyon dizilerinde şişman rollerinde oynayan oyuncu en kilolu zamanlarında en çok teklifi aldığını ama kilo verdikten sonra film kariyerinin bittiğini anlatıyor. Diyet yaparak kilo vermeye kendini çok güçsüz hissettiğini fark eden oyuncu sporu da hayatına katmaya karar verince işler değişmiş. Beslenmenin bilimsel detaylarını öğrenip zevk için yemektense vücuduna yakıt sağlamak için yemeye başlamış ve bu sayede kas yapmış. Bu süreçte verdiği kiloların bir kısmını da geri almış. Yaptığı bir röportajda son yıllarda verdiği ve aldığı kiloların 450 kilo civarında olduğunu söyleyen oyuncu artık podcast yayınlarıyla beslenme ve spora dair deneyimlerini takipçileriyle paylaşıyor.

Khloe Kardashian – İradeyle 20 kilodan kurtuldu

Dünyanın en ünlü ailesinin en şişko üyesi olarak tanınmak nasıl bir duygudur bilemeyiz ama Khloe Kardashian’ın söylediğine göre kolay değilmiş. İnsanların onu kardeşlerden şişman olanı diye tanımlamalarını kabullenip gülüp geçse de içinden üzülmüş yıllarca. Hayatı kameralarla takip edilen biri olarak fazlalıklarını saklamak da yorucu gelmeye başlayınca kendini iyice kötü hissetmeye başlamış. Olaylı bir boşanma yaşadıktan sonra kendini güçlü hissetmeye karar vermiş ve ben bunu yaparım diyerek kendini sağlıklı bir şekilde zayıflamaya adamış. Sonuç muhteşem tabii ki. 20 kilo verdikten sonra artık o da fıstık bir Kardashian ve yaşadığı deneyimi aynı sıkıntıları yaşayan kadınlara ilham vermek için yeni bir televizyon programıyla gündeme getiriyor.

Advertisement

John Goodman – Köpeklerin peşinde 45 kilo

John Goodman’ın dev göbeğini birçok dev Holywood filminde görmeye alıştık. Fred Çakmaktaş’ın gerçekten hakkını veren bir beden sahip olan John Goodman hareketlerindeki yavaşlamanın ve nefes darlığının onu bunaltmasından şikayet etmeye başlayınca zayıflamaya karar vermiş. Ameliyat olmaktan korktuğu için de çareyi egzersiz yapmakta bulmuş. Bunun için de öncelikle onu her gün yürüyüş yapmaya zorlayacak bir yöntem olarak iki köpek sahiplenmiş. En kötü hava şartlarında bile köpeklerinin sayesinde açık havaya çıkarak enerjisini yükseltmiş ve sonuçta 45 kilo vermiş. Hala iri bir adam olsa da, artık görüntüsünü sağlıksız yapan göbeği yok ve bu da onu komik roller yerine ağır karakter rollerinde görmemizi sağlıyor.

Kelly Osbourne – 23 kilo bir anda gitmedi

Ünlü İngiliz müzisyen Ozzy Osbourne’un kızı Kelly Osbourne da televizyon dünyasının ünlülerinden. Sıra dışı renklerle dikkati hep saçlarına çekerek fazla kilolarını gizlemeye çalışmaktan yorulunca diyet yapmaya ve egzersize zaman ayırmaya bir şans vermiş. Birkaç yıla yayılan bu süreçte tam 23 kilo vermiş. Hantal görünümlü kızdan bir anda vücudunu saran kıyafetlerle alımlı bir kadına dönüşen Kelly Osbourne yaptığı söyleşilerde aslında çok küçük değişikliklerle bu işin ne kadar kolay olduğuna hayret ettiğini ifade ediyor. Cips yemek yerine yüksek proteinli bir sandviç yemenin daha lezzetli ve doyurucu olduğunu, her gün yürüyüş yapmanın başta sıkıcı görünse de sevdiğiniz müziği dinlendiğinizde oldukça rahatlatıcı olduğunu da ekliyor ve çok basit herkes yapabilir diye hepimize gaz veriyor.

Jennifer Hudson – 40 kilo ile gelen güzellik

Oscar ödüllü Jennifer Hudson’ın kilolu halini görünce tanımakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. Aradaki tek benzerlik o kocaman gülümsemesi gibi sanki. Burnu bile incelmiş görünen güzel şarkıcı hakkında ameliyatla zayıfladığına dair pek çok dedikodu çıksa da gerçek değil. Her kadının içindeki güce inanması gerektiğini vurgulayan Jennifer Hudson ne ameliyatla ne de son moda diyetlerle zayıflamış. Sadece porsiyonlarında ölçülü olmaya dikkat etmeye başlamış ve sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemiş. Hızlı kilo vermenin tehlikeli olduğunu düşünen Jennifer Hudson, isteyen ve kafasına koyan herkesin sadece yediklerine dikkat ederek ve her gün en az yarım saat spor yaparak harika bir vücuda sahip olabileceği görüşüne sahip. Haksız da değil, baksanıza onda ne kadar işe yaramış!

Alec Baldwin – Şekersiz beslenme formülü

Baldwin kardeşler arasında en karizmatik, en komik, en zeki ve en favorimiz olan Alec Baldwin bir dönem aldığı fazla kilolarla hepimizi hayal kırıklığına uğratmıştı. Şöhrete ve rahat bir hayat tarzına sahip biri bile kendini bu kadar bırakıyorsa toplumun geri kalanı ne yapsındı yani? Neyse ki eşi Hilaria durumu sessizce izlemiş ve kocasının ne kadar çok şekerli gıda tükettiğini fark etmiş. Sadece çikolata şekerleme değil, makarna, nişasta ve abur cuburda gizlenen şekerlerin de aldığı kilolara etki ettiğini söyleyen Hilaria, kocası ondan yardım isteyene kadar hiçbir şey söylememiş. Akıllı kadın. En sonunda Alec Baldwin hadi zayıflayayım artık dediğinde hayatından şekeri kesen Hilaria gözlerinin önünde 15 kilo veren kocasının yeni halinden pek memnun.

Yeşim Ceren Bozoğlu – 110 kilodan 52 kiloya

Yeşim Ceren Bozoğlu’nu ekranlarda fazla kilolarıyla görmeye alışmıştık. Uzun boyu ve iri yapısı sayesinde aşırı kilolu görünmüyordu ve kendiyle barışıktı. Ancak 110 kiloya varan ağırlığı hareketlerini kısıtlamaya başlayınca bir şeyleri değiştirmesi gerektiğine karar verdi. Genelde dizilerde görmeye alışık olduğumuz tiyatro kökenli usta oyuncu mide küçültme ameliyatı olmak için uygun bir aday olup olmadığını kontrol ettirdi ve olumlu yanıt alınca bir dakika bile düşünmeden ameliyatı oldu. İlk etapta 60 kiloya indi, sonra diyet ve sporla 52’yi gördü. Eski Yeşim Ceren Bozoğlu’yla yenisi arasındaki tek benzerlik gözleri kaldı desek yeridir. Saçlarını da platin sarısı yapan sanatçı kendini çok genç hissettiğini ve aldığı iltifatların ona çok iyi moral olduğunu söylüyor.


Serinin Altıncı Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Serinin Sekizinci Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Advertisement


Leave A Reply