Şok Edici Kilo Kayıplarıyla Sizi Bir Hayli Şaşırtacak Ünlü İsimler

1
Advertisement

Ünlülerin fit ve şık kalmak için yapmış oldukları şok edici kilo kayıpları serisinin birinci kısmında bir çok ünlünün kilo kaybı macerasını öğreniyoruz.

Hande Erçel – Biz takriben 10 kilo diyelim siz 15 kilo anlayın

Hande Erçel – Biz takriben 10 kilo diyelim siz 15 kilo anlayın

Hande Erçel’in son 3 yılda yaklaşık 15 kilo verdiğini tahmin ediyoruz. Siz de onun ilk ünlü olduğu günlerden beri takip ediyorsanız aynı hesaplamayı yapabilirsiniz. 2015’de yayınlanan Güneşin Kızları adlı diziyle adını duyuran Hande Erçel’in o zamanlar balık eti bir görünümü vardı. Adı sanı duyulmaya başlanan her ünlü gibi yakın takibe alınan kızcağızın önce tatilde denize girerken çekilen fotoğrafları fazla kilolarına dikkat çeken başlıklarla servis edildi. Ardından özel bir gecede bir markanın tanıtımı için bir dans gösterisi yaptı ve ardından yine fazla kilolarına aldığı eleştiri son damla oldu. Tamamen kendi çabasıyla diyet ve spor yaparak şimdiki harikulade haline dönüşen Hande Erçel’in içinden resmen bir afet çıktı.

Işın Karaca – Vücudunun 40 kilosu tarihe gömdü

Işın Karaca – Vücudunun 40 kilosu tarihe gömdü

Yıllarca dev sesine çok yakışan iri gövdesiyle tanıdığımız Işın Karaca kilolarıyla çok uğraştı. Hemen her yaz mayolu fotoğraflarını yayınladı durdu magazin medyası. Ömrünü diyetlerle geçirse de artık durum sağlığını da etkilemeye başlayınca yaptı araştırmasını, oldu bütün testleri ve sonuçlar mide tüpü ameliyatına uygun olduğuna işaret edince kararını verdi. 2015’de ameliyat olduğunda verdiği 40 kiloyu spor ve doğru beslenmeyle geri almadığı gibi iyice taş oldu. Artık daha da hareketli, enerjik ve mutlu. Uzun süre kısacık olan saçlarını da uzatarak 10 yaş daha genç görünen yepyeni bir insana dönüştü. Bu süreçte o da kendini tanımakta zorluk çektiğini ve yeni haline alışmasının uzun sürdüğünü anlatıyor.

Advertisement

Fatih Ürek – 40 kilo kolay gitmedi

Fatih Ürek – 40 kilo kolay gitmedi

Fatih Ürek minyon tipli bir sanatçı olmasına rağmen yıllarca karın bölgesindeki aşırı yağlanmadan çok şikayetçiydi. Sürekli sahne aldığı için kötü beslenme alışkanlıkları da durumu iyice zorlaştırıyordu. En sonunda mide küçültme ameliyatı olmaya karar verdi. Sağlığının ameliyata uygun olduğu doktorlar tarafından kontrol edildi. İçi rahat bir şekilde ameliyata girdi ancak ameliyat sonrası komplikasyonlar yaşadı ve toparlaması uzun sürdü. Yine de kilo verdiği için artık çok daha zinde hissettiğini söylüyor ve kendine yepyeni kıyafetler almak zorunda olduğu için de maliyetin arttığını ekliyor.

Nurgül Yeşilçay – Tekme atarak 7 kilo

Nurgül Yeşilçay – Tekme atarak 7 kilo

2019 yazında arkadan çekilmiş bir tatil fotoğrafını gördüğü anda aldığı kilolarla yüzleşmek zorunda kalan Nurgül Yeşilçay hem kendini hem hayranlarını hayal kırıklığına uğrattığını fark etti ve ipleri eline aldı. Sosyal medya hesabından sevenlerine diyete başladığını duyurarak kendini yenilemeye başlayan çimen gözlü sanatçı başladı limonlu sular, zencefilli çaylar içmeye. Bir taraftan da kickbox ve yoga yaparak vücut direncini ve kas yapısını dengeye sokan Nurgül Yeşilçay genç kızlara taş çıkartan cinsten bir dönüşüm yaşadı ve hepimizin ağzını açık bıraktı. Tamam bir kere yüzüne yanlış dolgu yaptırmıştı ve bundan pişmanlık duymuştu ama artık yüzü de güzel, bedeni de. Huyu ise hep güzel.

Advertisement

İrem Derici – Önce sağlık

İrem Derici – Önce sağlık

O Ses Türkiye yarışmasıyla hayatımıza giren İrem Derici, yeme bozukluğu ve sağlıksız kilo vermeye en iyi örnek maalesef. Eski balık etli fotoğraflarını paylaşıp kendini yerden yere vuran yorumlarıyla kilolu görünmeye ne kadar takıntılı olduğunu fark ettiren ünlü şarkıcı çok kısa sürede aşırı hızlı kilo vererek incecik oldu. Ve beklenen oldu, 2017 yılında çeşitli sağlık sorunları yüzünden yoğun bakıma alındı. Asıl sorun vücudunun güçsüz düşmesiydi. Kemikleri sayılacak hale gelen İrem Derici’nin vücudundaki su ve elektrolit dengesizliği artık solunumda güçlük çekmesine neden olmuştu. Neyse ki ucuz atlattı ve aramıza döndü. Son yıllarda biraz toparlasa da hala bize göre fazla ince. Demek ki neymiş, her şeyin aşırısı tehlikeliymiş.

Seren Serengil – 25 kilo puf, uçtu

Seren Serengil – 25 kilo puf, uçtu

Seren Serengil’in yıllar içinde geçirdiği değişimler içinde ona en yakışanı 2016’da verdiği 25 kilo olmuştur herhalde. Saçı veya makyajıyla yaptığı oynamaların sonuçları çok bir şey değiştirmiyor çünkü zaten güzel. Tamam o güzelliğin arkasında bol estetik müdahale var ama kiloları fazla arttığında onu tanıyamaz hale gelmiştik. Eskiden beri kilolu olsa belki alışırdık ama işte arada kilo alınca ister istemez gözümüzü tırmaladı. Mide küçültme ameliyatıyla kendini baştan yaratan Seren Serengil geçen 4 yılda daha da güzelleşti daha da fitleşti. Kışın kayak yaparak yazın yüzerek formunu koruyan Seren Serengil bir daha hiç kilo alma olur mu?

Advertisement

Metin Arolat – 21 kilo danaya binip gitmiş

Metin Arolat – 21 kilo danaya binip gitmiş

Sizi bilmeyiz ama biz hala Metin Arolat’ın 90’lardaki hit parçası “Dert Değil” parçasıyla coşanlardanız. O klipte gördüğümüz incecik delikanlının geçen yıl 98 kiloya varan ağırlığı ona dert olmuş ve ameliyat mameliyat değil ben başaracağım bu işi demiş. Başlamış sağlıklı beslenmeye, spor yapmaya. Ve 5 ay gibi kısa bir sürede hop 20 kilo gitmiş. Kendisi giden kilolarına irice bir dana diyor ve tüm mutsuzluğunun o danaya binip gittiğini de ekliyor. Son bir yıldır da sağlıklı beslenmeye devam ediyor. Beslenmesini değiştireceklere olan önerisi de ilk bir hafta iyi dayanmaları. Ondan sonrası çok kolaylaşıyormuş. Sabahları da iki katı yumurta güne başlarken gereken tüm enerjiyi sağlıyormuş.

Ata Demirer – 40 verdi sonra aldı sonra yine verdi

Ata Demirer – 40 verdi sonra aldı sonra yine verdi

Yıllardır bir veriyor bir alıyor, bir veriyor bir alıyor, Ata Demirer kilolarıyla ciddi bir mücadele veriyor. 2012 yılında Özge Borak’la evliyken 40 kilo veren Ata Demirer daha sonra bir kısmını geri aldı. Şimdilerde yeni bir aşka yelken açan Ata Demirer spora yine ağırlık verdi ve hızla kilo veriyor. Buz gibi havada bile çekiyor eşofmanları atıyor kendini sahile yürüyor da yürüyor. Demek ki bu adam aşıkken zayıflayanlardan diyoruz ve bunu üstün bilimsel bulgulara dayandırıyoruz. Efendim spor yaparken vücudumuzun salgıladığı serotonin ve endorfin hormonlarının mutluyken de salgılandığını biliyor muydunuz? İşte bu yüzden Ata Demirer aşıkken spor yaptığında birden eriyiveriyor.

Advertisement

Ceyda Düvenci – 2 yılda 24 kilo

Ceyda Düvenci – 2 yılda 24 kilo

2013 yılında beslenme alışkanlıklarını değiştirerek iki yılda 25 kilo veren Ceyda Düvenci, aradan geçen süre zarfında oğlu Ali’yi de dünyaya getirince tekrar kilo aldı. Şimdilerde sabah programı sunuculuğu yapan güzel oyuncu eşi Bülent Şakrak’la birlikte oynadığı iki kişilik tiyatro oyunuyla da Türkiye turnesini sürdürüyor. Kızı Melisa, oğlu Ali, eşi Bülent Şakrak, sunuculuk, tiyatro derken kendine ayıracak vakti neredeyse hiç kalmayan güzel sanatçı son dönemde diyetisyen desteği ve sporla 5 kilo vermiş. Spor sayesinde kendini güçlü hissettiğini söyleyen Ceyda Düvenci, bu sayede hayatındaki her şeye yetişebilecek enerjiye kavuştuğunu söylüyor ve bir 4 kilo daha vermeyi hedeflediğini ekliyor.

Emel Müftüoğlu – 30 kilo gitti, sağlık geldi

Emel Müftüoğlu – 30 kilo gitti, sağlık geldi

Güçlü sesiyle 90’larda müzik piyasasına girdiğinden beri albümleri kadar kiloları da takip edilen Emel Müftüoğlu, nihayet görmek istediğimiz gibi. Kilolu insanlar kötü görünüyor dediğimizi sanmayın sakın. Sağlıklı ve formunda görünen nice iri ünlü var bu dünyada. Ancak Emel Müftüoğlu’nun fazla kilolarının sağlıksız beslenmeye ilişkin olduğu çok belliydi ve ona bir şey olacak diye endişeleniyorduk. Kısa boyuna göre oldukça artan kilosunun artık ona da fazla gelmesiyle 2016 sonunda mide küçültme ameliyatı olan ve sonrasındaki süreçte özel bir beslenme planıyla devam eden Emel Müftüoğlu o tam tamına 30 kilo verdi ve bir daha geri almadı. Hala zinde ve formunda olan Emel Müftüoğlu’na sağlıklı yaşama geçtiği için alkış!

Advertisement

Ezgi Mola – Önce 20 verdi, sonra 15 aldı, şimdi kaç verdi

Ezgi Mola – Önce 20 verdi, sonra 15 aldı, şimdi kaç verdi

Dikkat etmese kilo almaya çok meyilli olan Ezgi Mola yıllar içinde birçok kez zayıfladı. Önceleri zayıflama amacıyla kendini çok sıkı bir kampa sokarak kilo verebildiğini ama diyeti ve sporu boşladığı anda verdiğinden daha fazla kiloyu geri aldığını söyleyen Ezgi Mola artık kendi kendine diyet yapmıyor. Diyetisyen ve kişisel spor eğitmeni desteğiyle sağlıklı yaşam anlayışını benimseyerek artık bilinçli bir şekilde formunu koruyor. Yalnız dikkatimizi çeken son zamanlarda daha da fazla zayıflamış olması. Konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadığı için ne kadar verdi, nasıl verdi, niye verdi gibi sorularımız havada asılı kalıyor.


Serinin İkinci Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız


1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster misiniz?