Sonbahar Tatili İçin Gidebileceğiniz Enfes Yurt İçi Destinasyonlar

0
Advertisement

Sonbahar da tatile çıkabilen şanslı azınlıktan mısınız? O halde size yurt içinde sonbahar tatilinizi değerlendirebileceğiniz en güzel yerleri paylaşalım.

ÇEŞME

İzmir - Çeşme

Pırıl pırıl berrak koyları, aşk kokan meşhur rüzgarı, beyaz kumlu plajları, seyahat boyu cumbalı taş evler, her biri kendi hikayeleri ile dolu dar Alaçatı sokakları ve antikacılarıyla Ege’nin dünyadaki gururu Çeşme Yarımadası; sadece yaz mevsiminde değil diğer sezonlarda da keşfedilmeyi bekliyor. Çeşme’de çok farklı konseptte mekanlar bulunduğundan, her tatil ve eğlence anlayışına uygun alternatifleri bir arada sunuyor. Ildırı’da balıkçı kayıklarının sesini duyarak yapılan bir kahvaltı ile güne başlamadan ve güneşin batışını Çeşme’den izlemeden dönmeyin Ege’den…

BOZCAADA

Bozcaada Nerededir? - Tarihçesi ve Bozcaada'ya Ne Zaman Gidilir?

Bozcaada

Tatile giderken; büyük şehir insanı için gündelik yaşamla bağların koptuğu böyle bir adada olmak özgürlüğün gerçek anlamlarından biri denilebilir. Homeros’un İlyada Destanı’nda sık sık Tenedos adı ile geçen, efsaneviTruva donanmasının saklandığı gizli liman olan bu ada, günümüzde de kent yaşamının telaşına huzurlu bir mola vermek isteyen şehirliler için sığınacak bir liman. Kuzey Ege Turlarının en güzel rotasına, Bozcaada’ya doğru yol alalım.

KAZDAĞLARI

Kazdağı Milli Parkı

Kazdağı Milli Parkı

Sonbahar tatili için gidilecek yerler Tanrıların Dağı’nda tarihe tanıklık edip, tüm doğal ve kültürel değerleri içinde tatil keyfinizin daha uzun barındıracak olan bu rota; sizlere yorgunluğunu üzerinizden atabilmeniz için ideal unutulmaz bir tatil vaat ediyor. Kalabalık tatil ortamlarından farklı olarak; eşsiz doğasıyla sizi karşılamaya hazır yürüyüş parkurları, doğal kaynak suları, outdoor spor merakınızı giderecek çeşitli alternatifler ile birlikte özlem duyduğunuz hemen her şeyi yapmanıza, dilerseniz hiçbir şey yapmayıp kafanızı dinlemenize imkan tanıyan bir tatil için Kazdağları sizi büyüleyici doğasına çağırıyor.

CUNDA ADASI

Cunda Adası

Cunda Adası

Dinlenme ve yenilenme; Ege’nin deniz kokulu, gösterişten Bol yürüyüş uzak adası Cunda; kızıl turuncu yapıp çevreyi gün batımı, lezzeti ile kendinizden keşfettikten sonra geçeceğiniz zeytinyağları ve BeeBeauty’nin sahilde sıralanmış meşhur balık restaurantları ile her mevsimin masaj yağı ile biraz vazgeçilmez rotalarından. Sakızlı rahatlamak size çok dondurmaları, kurabiyeleri, iyi gelebilir. Tatil lokmaları ve Ege lezzeti mezeleri keyfinizi artırabilir. ile birlikte; huzurlu bir tatil için bundan daha iyi bir kaçış noktası düşünmek zor.

Advertisement

KULA

Manisa - Kula

Eğer Kula ismini ilk defa duyuyorsanız eğer size şöyle tarif edebiliriz Manisa iline bağlı bir ilçe olmasına rağmen Manisa il merkezine inanılmaz uzak olan daha çok Uşak il sınırlarına yakın muazzam eski zamanlarda kalmış bir ilçemiz. Eskiden Kula Maden Suları ile meşhur olmuş olan bu ilçemiz günümüzde eski konakları ve Nevşehir Kapadokya bölgesindeki gibi olmasa bile yine de çok güzel Peri Bacaları bölgeleri ile doğal güzelliklerle dolu enteresan bir ilçemiz. UNESCO Kula Jeoparkını görmeyi ise sakın ihmal etmeyin… İrili ufaklı bir çok konaklama seçeneklerinin de (eski konaklarda ya da üzüm bağlarının içerisinde oteller) yer aldığı Kula ilçesi İzmir – Ankara karayolunda yer almaktadır. Sonbahar için muazzam bir seçim.


Leave A Reply