4 yıllık bölümler hakkında bilgi verirmisiniz bide hangi şehirde üniversite okumak daha avantajlı

310 puanı geçmicek bölümler ve üniversiteler  vede hangi üniversitelerden mezun olsam daha çok iş olanağı olur

cembaba Çaylak Soruldu on 8 Şubat 2015 Kategori : Eğitim.
Yorum Ekle
2 Adet Cevap Yer Almaktadır

Merhaba;

Bu sorunuza cevap vermek gerçekten çok zor. Öncelikle 310 puan demişsiniz ancak hangi puan türünde 310 puan almayı hedefiyorsunuz? Sitemizde taban puanları ile ilgili olarak bir çok farklı tablo ve veri yer almaktadır. Detaylı olarak kendi hedeflerinize yönelik olarak inceleme yapmanız gerekmekte.

Eğer maddi durumunuz iyi ise özel üniversitelerin kapıları sizin için ardına kadar açık dilediğiniz bölümü (Tıp ve Hukuk hariç)okuyabilirsiniz. Eğer maddi durmunuz çok iyi değil ise İstanbul’da ki üniversiteleri çok da tavsiye etmeyiz. Çünkü İstanbul nispeten diğer şehirlere göre çok pahalı bir şehirdir. Bu konuda İzmir’de ki üniversiteleri tavsiye ederiz. Hem kaliteli üniversitelerdir hem de şehir nispeten daha ucuz ve yaşanılabilirdir.

Sakın üniversite okumuş olmak için sevmediğiniz ve piyasada iş imkanı olmayan bölümleri tercih etmeyin. Mühendislik dakllarının hemen hemen tamamını tavsiye ederiz. Örneğin jeoloji mühendisliğinin taban puanları düşüktür . Ancak jeoloji mühendisliği yapmak için iş bulmanız çok zor olmasına rağmen sırf 4 yıllık bölüm mezunu olduğunuz için örneğin bankacılık sektörüne dahi girip çalışabilirsizni. ya da satış pazarlamadan sorumlu mdürlükler dahi yapabilirsiniz. Her şey kişinin yeteneklerine bağlıdır.

admin Ordinaryüs Yanıtın girişi : on 9 Şubat 2015.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.