Antoninus Duvarı Nedir? Nerededir?

Antoninus Duvarı nedir, nerededir? Antoninus Duvarı  özellikleri, uzunluğu ve tarihçesi hakkında bilgi verir misiniz?

Kedi Bilgili Soruldu on 21 Eylül 2018 Kategori : Tarih.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

Antoninus Duvarı; Romalıların, İskoçya’ da Clyde Irmağı ile Forth Koyu arasında inşa ettiği sınır duvarıdır. Roma imparatoru Antoninus Pius’un buyruğuyla İS 142’de, İngiltere valisi Lollius Urbicus tarafından yaptırıldı. Uzunluğu 58,5 km, genişliği 4,5 m’ydi. Yüksekliğinin 3 m olduğu sanılmaktadır. Duvarın önünde 12 m genişliğinde, 4 m derinliğinde bir hendek vardı; arkasından da askeri amaçlarla kullanılan bir yol geçiyordu. Duvar, yaklaşık üçer kilometre arayla yerleştirilmiş 19 burçla denetlemişti.

Antoninus Duvarı, Roma İmparatorluğu’ nun Britanya’daki kuzey sınırını İskoçya içlerine kadar genişletti ve yaklaşık 136’da tamamlanan, 160 km güneyindeki Hadrianus Duvarı’nın önünde de bir savunma çizgisi sağladı. Kuzeydeki ayaklanma sırasında (İS 155-158) Romalılar Antoninus Duvarı’m bir süre terk ettiler ve 196’dan önce buradaki garnizonlarını Hadrianus Duvarı’na çektiler. Duvarın kalıntıları bugün de ayaktadır.

mektebim Çaylak Yanıtın girişi : on 21 Eylül 2018.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.