ATATÜRK KONULU KOMPOZİSYON

Atatürk konulu kompozisyon örneği yazabilir misiniz acaba?

frankiestein Çaylak Soruldu on 2 Kasım 2014 Kategori : Atatürk.
Yorum Ekle
3 Adet Cevap Yer Almaktadır

ATATÜRK BİR ŞANSTIR

Atatürk kelimeler ile anlatılamayacak kadar büyük bir liderdir. Liderdir çünkü onun hayalleri, öngörüleri ve tabii ki ülkemiz için istekleri her zaman gerçekleşmiştir.

Atatürk Osmanlı döneminde başarılı bir askerdi. Ancak o kendisini sadece bir asker olarak asla görmedi. O kendini her zaman için haksızlıklara boyun eğmeyen gerekirse bu uğurda canını verecek bir kişi olarak gördü< Doğuştan liderdi. Daha okul yıllarında bile okul arkadaşlarını etkileyebilen ve peşinden sürükleyebilen bir yapısı bir karakteri vardı. Zaten kendisi de özgürlük benim karakterimdir demiştir.

Atatürk bu ülkeyi bir saltanat ülkesinden bir demokrasi ülkesine doğru gidebilmesi için uygun adımları ve devrimleri yaparak günümüzdeki modern Türkiye’nin temellerini atarak bizlere büyük bir miras bırakmıştır. Elbette ki aramızda bu mirasın güzelliklerinden insanlığından farkına varamadığı için karşı çıkan yobaz cahiller bulunmaktadır. her seferinde de bulunacaktır. Biz Türk gençliği olarak bu mirası ne olursa olsun koruyacak önlemler almak ile yükümlüyüzdür.

Çünkü Atatürk demek aslında insanca yaşam demektir. Çünkü Atatürk demek akıl ve bilimin egemenliği demektir. Çünkü Atatürk demek egemenlik hakkının bir sınıf ve ya zümre üzerinde değil halk üzerinde kalması demektir.

andy Çaylak Yanıtın girişi : on 2 Kasım 2014.
Yorum Ekle

Umarım beğenirsin de işine yarar

andy Çaylak Yanıtın girişi : on 2 Kasım 2014.
Yorum Ekle

Atatürk hakkında bir başka kompozisyona BURADAN ulaşabilirsin.

hulk Doktor Yanıtın girişi : on 2 Kasım 2014.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.