Atatürk’e duyulan özlem hakkında kompozisyon

Atatürk’e  duyulan özlem hakkında kompozisyon yazmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz ?

BayanStossel Çaylak Soruldu on 19 Ekim 2014 Kategori : Atatürk.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

Kısaca birşeyler yazmaya çalışayım…

ATA’YI ÖZLEMEK

Kendisi de dahil herşeyden daha fazla yurdunu ve milletini önemsemiş bir insana karşı neler hissedilebilir? Sevgi mi, saygı mı? Peki ya bu insanı yıllar önce kaybetmiş ve yerini asla dolduramamışsak? Tabi ki özlem.

Atam…. Naciz vücudun senin de dediğin gibi toprak oldu. Ancak hayatın boyunca uğrunda çalıştığın Türkiye Cumhuriyeti, güvenerek emanet ettiğin Türk gençleri ile birlikte yaşamaya devam ediyor. Bu zorlu ve sürekli yolda yürürken kimi zaman zorlansak, seni özlesek de,  sana ve kurduğun Cumhuriyete karşı olan görevi yerine getirmeye çalışıyoruz.

Seni çok özlüyoruz Atam. Çok nadir bulunur bir insan olduğun için, bizi senin kadar düşünen olmadığı için, sadece sözle değil devrimlerinle de geleceğimizi güzelleştirmeye çalıştığın, bağımsızlığımızdan asla ödün vermediğin için özlüyoruz ve seviyoruz. Seni tanıdıkça, inceledikçe yeni bir şeyler öğreniyor, anlamaya çalışıyoruz. Anladıkça da her zaman başarının bizden yana olacağını biliyoruz.

İşte tam da bu sebepten gelecekte bir Atatürk daha beklemeden Türk milleti olarak bize bizden başka kimsenin faydası olmayacağını bilmeliyiz. Kütüphaneleri, laboratuvarları, eğitim ve öğretimin var olduğu her yeri tam kapasite değerlendirmeli, Türkiye Cumhuriyeti ve gelecek için her Türk vatandaşının yapabileceği birşeylerin olduğunun bilincine varmalıyız. Özlemek yetmez, Atamızı anlamalıyız.

18 Yardımsever Yanıtın girişi : on 19 Ekim 2014.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.