Boşaltım Sistemi Hastalıkları Nelerdir? Acil Yardım Gerekiyor!!!

Boşaltım sistemi hastalıkları hakkında bilgi verebilir misiniz? Boşaltım sistemi haastalıkları nelerdir? Acil yardım

telbiye Çaylak Soruldu on 2 Nisan 2020 Kategori : Sağlık.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

Boşaltım sistemi hastalıkları oldukça ciddi sonuçlar doğuran hastalıklardır ve aşağıda bahsedilen tüm hastalıklar için uzman bir hekimden yardım almanız gerekmektedir.

Böbrek İltihabı : İdrar kaçırma, karın ağrıları, bel ağrıları ve ateş ile kendini gösterir. Böbreğimizdeki havuzcukta meydana gelen bir boşaltım sistemi hastalığıdır.

Şeker Hastalığı : Çağımızın en riskli hastalıklarının başında gelmektedir ve çok tehlikelidir. Bir çok sebebi ve belirtileri olabilir. Bir çok tipi bulunmakla birlikte özellikle insülün dengesinin bozulması ile ortaya çıkan bir hastalıktır. Obezite ile mücadele bir nevi şeker hastalığı ile ilgili bir mücadeledir.

Böbrek Yetmezliği : Böbreklerin işlevlerinde %80’lik ya da daha fazla kayıplarda oluşur. Kan temizlenemezve hasta diyalize bağlanmak zorunda kalabilir. Organ nakli kişiyi bu dertten kurtarabilir.

Üremi : Kanda artıtılamayan atıkların birikmesinden sebepli bir boşaltım sistemi hastalığıdır.

Albumin : Böbreklerimizde idrarı süzen bir çeşit kapsüller yer almaktadır. İşte bu kapsüllerin işlevlerinde ki bozukluklar sebebi ile bu boşaltım sistemi hastalığı görülebilir.

Nefrit : Nefronların iltihaplanması sebebi ile ortaya çıkan bir boşaltım sistemi hastalığıdır.

Sarılık : Hastanın derisinin sarımtırak olması sebebi ile hastalığın ismi sarılıktır. Yeni doğanlarda da görülür ancak doktor kontrolünde tehlikeli değildir. Safranın kana karışması ile oluştuğu kabul edilmiştir.

Böbrek Taşları : Böbreklerde kum ve taş birikmesinden kaynaklanana oldukçaacı verici bir hastalıktır ancak tedavisi bulunmaktadır.

admin Profesör Yanıtın girişi : on 28 Eylül 2014.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.